Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ του Άρη και του Ολυμπιακού στο «Κλ. Βικελίδης». by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 21:00. by Μανώλης Μουσουράκης
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα - Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν - Μανσίνι, Ντουκουρέ, Ντιόπ, Ιτούρμπε - Πάλμα, Γκρέι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης - Ανδρούτσος, Μανωλάς, Μπα, Κίτσος - Ραντζέλοβιτς, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Καρβάλιο - Αμπουμπακάρ Καμαρά, Τικίνιο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Ο Άρης την Πέμπτη (14/7) αντιμετωπίζει τον Ιωνικό. Ωστόσο, το αποψινό φιλικό αποτελεί επί της ουσίας την πρόβα τζενεράλε ενόψει του πρώτου αγώνα με την Γκόμελ την επόμενη Πέμπτη (21/7) μιας και κόντρα στους Νικαιώτες δεν αναμένεται να αγωνιστούν οι βασικοί. Ουσιαστικά, ο Χερμάν Μπούργος χρησιμοποιεί παραπλήσια ενδεκάδα σε σχέση με το τελευταίο φιλικό με τον Άρη Λεμεσού. Εκτός μόνο ο Ματέο Γκαρσία (στη θέση του ο Πάλμα), ο οποίος θα είναι είναι τιμωρημένος στο πρώτο ματς με τους Λευκορώσους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Αντίθετα, πρόβα τζενεράλε για τους Πειραιώτες ενόψει Μακάμπι Χάιφα αποτέλεσε η φιλική νίκη (1-0, 9/7) επί της Άλκμααρ δεδομένου ότι για τον αποψινό αγώνα έμειναν εκτός αρκετές βασικές επιλογές. Κεντρικό πρόσωπο ο Αμπουμπακάρ Καμαρά, ο οποίος επιστρέφει ως αντίπαλος στο «Κλ. Βικελίδης». by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
Διαιτητής θα είναι ο Δημήτρης Καραντώνης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Ο Αμπουμπάρ Καμαρά χειροκροτείται από τους φίλους του Άρη κατά την είσοδο των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
1' Σέντρα στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
Με 4-4-2 και οι δύο ομάδες, όπως φαίνεται κι από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Αναγνωριστικά μέχρι στιγμής τα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα ο Ολυμπιακός. Πιέζουν οι του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
7' Πρώτη καλή στιγμή, είναι για τον Άρη. Ύστερα από γρήγορη ανάπτυξη, ο Ιτούρμπε καθυστέρησε να εκτελέσει σε πρώτο χρόνο, με τον Πάλμα να παίρνει το «ριμπάουντ», βλέποντας το σουτ του να καταλήγει πάνω από τα δοκάρια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Έχουν ανέβει μέτρα στα τελευταία λεπτά οι «ερυθρόλευκοι», χωρίς όμως να σημειώσουν τελική. Εκείνη του Ραντζέλοβιτς ήταν ως μη γενόμενη, αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
14' Δεν περνά η σέντρα του Ανδρούτσου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
21:20
21:20
Θερμά τετ-α-τετ του Αμπουμπακάρ Καμαρά με τους ανθρώπους του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:21
21:21
Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, είναι για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
16' Στιγμή για τον Άρη. Ο Γκρέι βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Κίτσο να τρέχει και να τον ανακόπτει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Γενικά οι γηπεδούχοι ψάχνουν αρκετά με κάθετες τον Γκρέι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Οι φιλοξενούμενοι επιχειρούν κυρίως με σέντρες από τα πλάγια. Χωρίς αποτέλεσμα βέβαια μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
19' Δυνατή η μπαλιά του Μανσίνι προς τον Γκρέι, βγήκε εύκολα η άμυνα για τους Πειραιώτες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
20' Καταλυτική παρέμβαση με τάκλιν από τον Πίρσμαν που διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
21' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ραντζέλοβιτς, με την κεφαλιά του Μπα να μην βρίσκει στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
21:26
21:28
Οι φίλοι του Άρη φώναξαν το όνομα του αδικοχαμένου Άλκη Καμπανού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
26' Cooling break για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
30' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Καρβάλιο, ο οποίος αφού πέρασε δύο αντίπαλούς του, έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
31' Φάση για τον Άρη. Ο Πάλμα κατέβασε ωραία εντός περιοχής του Ολυμπιακού, όμως το σουτ του ήταν αρκετά άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
31' Πτώση Ραντζέλοβιτς εντός περιοχής του Άρη. «Παίζετε» από τον Καραντώνη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Στο 54%-46% υπέρ του Ολυμπιακού το ποσοστό κατοχής της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
21:42
37' Κεφαλιά του Πίρσμαν, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ. Δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
38' Φάση για τον Άρη. Ωραία προσπάθεια από τον Μανσίνι, έστρωσε στον Πάλμα, το σουτ του οποίου από το ύψος της περιοχής δεν βρήκε στόχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
41' Επικίνδυνο γύρισμα του Εμπακατά από τα δεξιά, χωρίς όμως να βρει στόχο. Πολύ ωραίες οι διαδοχικές ενέργειες του Γκρέι στη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Οι Θεσσαλονικείς είναι ελαφρώς καλύτεροι μέχρι στιγμής, έχοντας και τις περισσότερες καλές στιγμές σ' ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις. Ψάχνουν αρκετά τις κάθετες κινήσεις του δραστήριου Γκρέι, με τον Πάλμα να αποτελεί τον κύριο εκφραστή των προσπαθειών τους. Από την άλλη, οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίζουν και στο αποψινό φιλικό πρόβλημα στη δημιουργία, επιχειρώντας κυρίως με αποτυχημένες σέντρες από δεξιά με τον Ανδρούτσο. Βέβαια, αγωνίζονται με αναπληρωματικούς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:52
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε χωρίς σκορ στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
21:54
4(0)-4(1) οι τελικές για Άρη και Ολυμπιακό, αντίστοιχα. Στο 52% υπέρ των «κιτρίνων» η κατοχή στο πρώτο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
Οι δύο ομάδες βγήκαν εκ νέου στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Άβιλα θα περάσει στη θέση του Κίτσου. Θα παίξει στο δεξί άκρο της άμυνας, με τον Ανδρούτσο να περνά στο αριστερό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Χωρίς αλλαγές ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
47' Φάση για τον Ολυμπιακό. Δυνατό σουτ του Ανδρούτσου εκτός περιοχής, με τον Κουέστα να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
49' Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
50' Φάουλ του Ολυμπιακού σε καλή θέση για ένα γέμισμα. Περνά ανεκμετάλλευτο, καθώς απομάκρυνε με το κεφάλι ο Φαμπιάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Οι Πειραιώτες μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. Έχουν την κατοχή και απειλούν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
54' Πρώτη αλλαγή για το Άρη. Ο Νταμπό περνά στη θέση του Ντιόπ για να πραγματοποιήσει το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τους Θεσσαλονικείς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
61' Φιλόδοξη προσπάθεια του Καρβάλιο, ο οποίος προσπάθησε -χωρίς αποτέλεσμα- να κρεμάσει από μακρινή απόσταση τον Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
62' Πέντε ακόμα αλλαγές για τον Άρη. Μπαίνουν οι Οντουμπάγιο, Καμάτσο, Μαζικού, Ματέο Γκαρσία και Χατζηιωάννου. Ανεπίσημο ντεμπούτο και για τους τρεις πρώτους. Εκτός οι Εμπακατά, Ιτούρμπε, Γκρέι, Χατζηιωάννου και Πίρσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:29
Παραμένει το 4-4-2 για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
65' Μπροστινή μπαλιά για τον Μανσίνι, καίρια παρέμβαση από τον Ανδρούτσο που διώχνει πριν εκτελέσει ο αντίπαλός του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
66' Σουτ του Καμάτσο, με τον Τζολάκη να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
67' Ο Χασάν στη θέση του Ραντζέλοβιτς και ο Κούντε σ' εκείνη του Μπουχαλάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
1(1)-3(2) οι τελικές στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
74' ΓΚΟΛ ο Άρης! 1-0! Σκόρερ ο Καμάτσο! Γλυκιά σέντρα του Νταμπό, με τον Καμάτσο να περνά τον Τζολάκη σε προσπάθειά του για κεφαλιά, στέλνοντας εν συνεχεία την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
75' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-0! Σκόρερ ο Χατζηιωάννου! Παράλληλο γύρισμα του Μανσίνι από δεξιά, κακό διώξιμο του Μπα που μπερδεύει τον Τζολάκη, με τον νεαρό φορ να σκοράρει προ κενής εστίας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
Ανάμεσα στα δύο γκολ πέρασε αντί του Μανωλά ο Αβραάμ Παπαδόπουλος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
80' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! 2-1! Σκόρερ ο Τικίνιο! Λάθος του Φαμπιάνο που δεν διώχνει σε επικίνδυνο σημείο την μπάλα, με τον Χασάν να την κλέβει. Ο Κουέστα έδιωξε σε πρώτο χρόνο το σουτ του Αιγύπτιου φορ, όμως δεν μπόρεσε να πράξει αναλόγως και σε δεύτερο, με τον Τικίνιο να σκοράρει ανενόχλητος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
84' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
84' Πάνω από τα δοκάρια η απευθείας εκτέλεση του Κούντε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
7(3)-10(5) οι τελικές για Άρη και Ολυμπιακό, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:54
86' Φάση για τον Άρη. Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια από τον Καμάτσο, ο οποίος μπούκαρε εντυπωσιακά στην αντίπαλη περιοχή, έπιασε και το σουτ που έδιωξε όμως ο Τζολάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
89' Σέντρα του Κούντε, ο Αμπουμπακάρ Καμαρά έκανε το τελείωμα στην κίνηση, αλλά η μπάλα βρήκε στο σώμα του Φαμπιάνο και απομακρύνθηκε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
Πιέζει για την ισοφάριση ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά την αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
90'+1' Φάουλ σε καλή θέση για σέντρα τώρα για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Αμπουμπακάρ Καμαρά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:59
90'+2' Δοκάρι ο Ολυμπιακός! Εκτέλεσε απευθείας ο Κούντε, με την μπάλα να προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:00
Λήξη της αναμέτρησης, Άρης-Ολυμπιακός 2-1! by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
Με σκόρερς τους Καμάτσο (74') και Χατζηιωάννου (75') ο Άρης προηγήθηκε με 2-0, ενώ ο Ολυμπιακός μείωσε με τον Τικίνιο στο 80'. Δοκάρι για τον Κούντε στο 90'+2'. by Μανώλης Μουσουράκης