Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Stoiximan Basket League.

16:28
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη του ντέρμπι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Παναθηναϊκό, στα Άνω Λιόσια, για την 20ή αγωνιστική της Stoiximan Basket League. by www.sport-fm.gr
16:28
16:36
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι «πράσινοι» είχαν επικρατήσει 100-75, στο ΟΑΚΑ. by www.sport-fm.gr
16:42
Οι 12άδες των δύο ομάδων: ΑΕΚ (Σεγούρα): Κολόμ, Σαξιώνης, Φλιώνης, Ράουτινς, Πετρόπουλος, Φιλιππάκος, Παππάς, Καρλής, Μαυροειδής, Κουζέλογλου, Χάμερ, Κόνιαρης Παναθηναϊκός (Πρίφτης): Μέικον, Παπαγιάννης, Μποχωρίδης, Καββαδάς, Παπαπέτρου, Κασελάκης, Γουάιτ, Νέντοβιτς, Χουγκάζ, Έβανς, Μαντζούκας, Σαντ-Ρος by www.sport-fm.gr
16:45
16:48
16:49
Καλησπέρα κι από μένα! Για πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό, ο Παναθηναϊκός θα παραταχθεί με 12άδα σε ματς, αφού επιστρέφουν οι Μποχωρίδης και Γουάιτ. Για το "τριφύλλι" το ενδιαφέρον στρέφεται πλέον στο ελληνικό πρωτάθλημα, καθώς μετά το σημερινό παιχνίδι, ακολουθεί το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (11/4). Από την άλλη, στην ΑΕΚ υπάρχουν οι απουσίες των Ανγκόλα, Λάνγκφορντ και Γκρίφιν, με την Ένωση να έρχεται από πολύ καλή εμφάνιση και νίκη στη Ρόδο επί του Κολοσσού. by Γιώργος Πετρίδης
16:51
16:54
16:59
17:01
Με τους Χάμερ, Κουζέλογλου, Ράουτινς, Φλιώνης και Κολόμ ξεκίνα η ΑΕΚ, ενώ ο Παναθηναϊκός με τους Παπαγιάννη, Έβανς, Παπαπέτρου, Νέντοβιτς και Σαντ Ρος. by www.sport-fm.gr
17:09
10-15 με κάρφωμα του Κουζέλογλου, ύστερα από τρομερή ασίστ του Κολόμ χωρίς να βλέπει! by www.sport-fm.gr
17:20
Ο Παναθηναϊκός είχε το προβάδισμα σε όλο το πρώτο 10λεπτο, αλλά δεν κατάφερε να το διευρύνει, αφού η ΑΕΚ αντιστάθηκε και επέστρεψε. Οι "πράσινοι" δεν έχουν εκμεταλλευτεί όπως θα έπρεπε την υπεροπλία τους κοντά στο καλάθι και επιχειρούν πολλά σουτ από την περιφέρεια. Από την άλλη, η Ένωση είναι μαχητική και επιθετικά τα περιμένει όλα από τις δημιουργίες του Κολόμ. by Γιώργος Πετρίδης
17:32
Ο Παναθηναϊκός έβγαλε 2-3 καλές άμυνες και χάρη στην άνοδο των Σαντ-Ρος και Παπαγιάννη, ξέφυγε στο σκορ. Επίσης, οι Νέντοβιτς και Παπαπέτρου δημιουργούν υποδειγματικά για τους συμπαίκτες τους. by Γιώργος Πετρίδης
17:43
Με ένα πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός πάει στα αποδυτήρια έχοντας προβάδισμα 14 πόντων. Οι "πράσινοι" έχουν περισσότερες λύσεις επιθετικά, κυκλοφορούν καλύτερα την μπάλα και βρίσκουν σκορ με πολλούς τρόπους. Από την άλλη, η Ένωση τα περιμένει σχεδόν όλα από τις δημιουργίες του Κολόμ και τις εκτελέσεις του Ράουτινς από την περιφέρεια. by Γιώργος Πετρίδης
18:04
Άναψαν τα... αίματα στο γήπεδο, καθώς ο Παπαπέτρου μετά από ένα εύστοχο τρίποντο πανηγύρισε με ένα νεύμα προς τον πάγκο της ΑΕΚ. Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού ζήτησε συγγνώμη όμως από τον προπονητή της Ένωσης κι έδωσε εξηγήσεις στους ανθρώπους των γηπεδούχων. by Γιώργος Πετρίδης
18:05
40-55, με 2/2 βολές. by Γιώργος Πετρίδης
18:05
42-55 με φόλοου του Κουζέλογλου. by Γιώργος Πετρίδης
18:08
Ο Παπαπέτρου έχει πιάσει κουβεντούλα με τον Λάνγκφορντ, που βρίσκεται στην άκρη του πάγκου της ΑΕΚ. Μάλλον σε εκείνον απευθυνόταν το νεύμα του αρχηγού του Παναθηναϊκού μετά το εύστοχο τρίποντο. by Γιώργος Πετρίδης
18:08
Φάουλ του Γουάιτ στον Χάμερ και οι διαιτητές θα εξετάσουν εάν είναι αντιαθλητικό. by Γιώργος Πετρίδης
18:09
Απλό το φάουλ. by Γιώργος Πετρίδης
18:10
Βολές για τον Αμερικανό, καθώς ο Παναθηναϊκός συμπλήρωσε τα πέντε ομαδικά φάουλ. by Γιώργος Πετρίδης
18:14
46-56 με τον Πετρόπουλο, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Γιώργος Πετρίδης
18:20
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 62-48 της ΑΕΚ. by Γιώργος Πετρίδης
18:22
Δεν άλλαξαν και πολλά πράγματα στην 3η περίοδο, με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί τη διψήφια διαφορά, αφού οι γηπεδούχοι δεν βρήκαν λύσεις επιθετικά, πλην του Χάμερ. Οι "πράσινοι" έχουν κάνει μόλις 6 λάθη, ενώ διαθέτουν επιθετικό πλουραλισμό. by Γιώργος Πετρίδης
18:22
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Παναθηναϊκό στην επίθεση. by Γιώργος Πετρίδης
18:25
53-67 με τον Γουάιτ, ύστερα από δικό του επιθετικό ριμπάουντ. by Γιώργος Πετρίδης
18:25
Επιθετικό φάουλ του Μαυροειδή και η κατοχή στον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Πετρίδης
18:30
Η ΑΕΚ επιχειρεί να επιστρέψει, εκμεταλλευόμενη τη "χαλάρωση" του Παναθηναϊκού σε άμυνα και επίθεση. Ο Κολόμ συνεχίζει να δημιουργεί πολλά ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα με τις εξαιρετικές πάσες του. by Γιώργος Πετρίδης
18:31
18:32
18:34
18:34
18:35
Ο Παναθηναϊκός ανέκτησε τη συγκέντρωσή του και με τον Μέικον να ανεβάζει στροφές, ξέφυγε πάλι στην πιο κρίσιμη καμπή του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης