Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Conference League.

21:31
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Γάνδη-ΠΑΟΚ, στον αγώνα-ρεβάνς των δύο ομάδων για τους «16» του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Προβάδισμα για την ελληνική ομάδα μετά το υπέρ της 1-0 από το πρώτο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
Θυμηθείτε τις καλύτερες στιγμές από την επικράτηση του ΠΑΟΚ στην αναμέτρηση της Τούμπας, με τον Γιάσμιν Κούρτιτς να πετυχαίνει το νικητήριο τέρμα στο 58' με απευθείας εκτέλεση φάουλ: by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Στις 22:00 η σέντρα στην «Ghelamco Arena». by Μανώλης Μουσουράκης
21:38
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Ο ΠΑΟΚ φιλοδοξεί να γράψει ιστορία και να βρεθεί στα προημιτελικά ευρωπαϊκής διοργάνωσης για πρώτη φορά μετά από 48 χρόνια! Έχει να συμβεί από το 1974, όταν αντιμετώπισε τη Μίλαν στους «8» του Κυπέλλου Κυπελλούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Γάνδη (Χάιν Βανχάζενμπουργκ): Ρεφ – Οκούμου, Ενγκαντό, Τορουναρίγκα, Κάστρο Μόντες – Κουμς, Ογιούσου – Σαμουάζ, Οφόε, Τισουντάλι – Ντεπουάτρ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπολάτ, Γιοκμάνς, Οπέρι, Μπεζούς, Λέμαγιτς, Χιουλσάγκερ, Χάνκε-Όλσεν, Φορτούνα, Γκοντό, Σισέ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Βιεϊρίνια - Τσιγγάρας, Σβαμπ - Μουργκ, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ - Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Σίντκλεϊ, Τέιλορ, Κουλιεράκης, Μιχάι, Τσαούσης, Σοάρες, Μιτρίτσα, Τσόλακ, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Αναμενόμενες οι επιλογές για τον Ρασβάν Λουτσέσκου, ο οποίος θα καλύψει τις σημαντικότατες απουσίες των τιμωρημένων Κούρτιτς και Αντρίγια Ζίβκοβιτς (συμπλήρωσαν κάρτες στο ματς της Τούμπας) με τους Σβαμπ και Μουργκ. Για τους «ασπρόμαυρους» λείπουν επίσης οι Ελ Καντουρί και Μιχαηλίδης, ενώ οι Σάστρε, Ζαμπά και Ολιβέιρα είναι εκτός λίστας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
Σύστημα «καθρέφτης» (του 4-2-3-1 του ΠΑΟΚ) από τον Χάιν Βανχάζενμπουργκ, ο οποίος άφησε στην άκρη το 3-4-2-1 (ή το 3-4-1-2). Χωρίς σημαντικές απουσίες οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Διαιτητής: Ντανιέλ Ζίμπερτ (Γερμανία) Βοηθοί: Γιαν Ζάιντελ, Ράφαελ Φόλτιν (Γερμανία) 4ος διαιτητής: Σβεν Γιαμπλόνσκι (Γερμανία) by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Υπενθυμίζεται ότι στο Europa Conference League θα υπάρχει VAR μόνο στον τελικό. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της Γάνδης με ένα γκολ διαφορά θα ακολουθήσει παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Πλημμύρισαν τη Γάνδη οι φίλοι του ΠΑΟΚ πριν τον αγώνα! Δείτε εδώ σχετικά βίντεο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
21:56
21:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Εντυπωσιακή η παρουσία του κόσμου του ΠΑΟΚ στην «Ghelamco Arena»! by Μανώλης Μουσουράκης
21:59
Όλα έτοιμα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
Οι γηπεδούχοι την πρώτη κατοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
2' Μπαλιά προς τον Οφόε στην «καρδιά» της περιοχής του ΠΑΟΚ, παρεμβαίνει ο Ίνγκασον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Κυκλοφορεί την μπάλα η Γάνδη. Πολύ σημαντικό το πρώτο κομμάτι του παιχνιδιού, ώστε να μη βρει το γρήγορο γκολ το βέλγικο κλαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
5' Βαθιά μεταβίβαση του Λύρατζη προς τον Μουργκ, πρόλαβε τον Αυστριακό μέσο ο Ρεφ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:06
6' Ευκαιρία για τη Γάνδη! Πάτησε περιοχή ο Τισουντάλι κι έπιασε το φαλτσαριστό σουτ, το οποίο πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
8' Κι άλλη φάση για τη Γάνδη. Ύστερα από γύρισμα από δεξιά, ο Τισουντάλι δεν έπιασε καλά το γυριστό από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
9' Πιέζουν οι γηπεδούχοι! Ο Ίνγκασον διώχνει προ του Τισουντάλι, ο οποίος έβγαινε ολομόναχος! by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
11' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ. Μακρινό σουτ του Αουγκούστο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
13' Άστοχη η κεφαλιά από τον Σαμουάζ που είχε προωθηθεί. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
22:15
22:15
22:15
Οι φίλοι του ΠΑΟΚ δεν σταματούν να τραγουδούν στις εξέδρες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
18' Επικίνδυνο μπάσιμο στην περιοχή του ΠΑΟΚ από τον Τισουντάλι, ακόμα μια καίρια παρέμβαση από τον Ίνγκασον! by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
19' Κερδίζει το κόρνερ ο Άκπομ από πλάγια θέση εντός της περιοχής της Γάνδης. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από την απέναντι πλευρά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
20' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! 0-1! Σκόρερ ο Κρέσπο! Ο «δικέφαλος του Βορρά» εκμεταλλεύεται το κόρνερ! Μετά από φάση διαρκείας (γύρισμα Σβαμπ, προσπάθεια για προβολή από τον Ίνγκασον και κόντρα), ο Ισπανός στόπερ έπιασε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
Ο ΠΑΟΚ -παρά το γκολ του Κούρτιτς με την απευθείας εκτέλεση φάουλ- δεν είχε εκμεταλλευτεί όσο μπορούσε τις στατικές φάσεις στο ματς της Τούμπας. Κάτι που πράττει απόψε και μάλιστα πολύ γρήγορα! Η ελληνική ομάδα πλέον πρέπει να δεχτεί δύο τέρματα για να δει να πηγαίνει το παιχνίδι στην παράταση. Πολύ σημαντικό γκολ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Στο πρώτο κομμάτι του αγώνα ο ΠΑΟΚ δέχτηκε αρκετή πίεση κυρίως επειδή τα χαφ του (όπως ο Μπίσεσβαρ, αλλά και οι υπόλοιποι) δεν βοηθούσαν όπως έπρεπε ανασταλτικά. Κάτι που φαίνεται να έχει βελτιωθεί όσο κυλούν τα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
26' Γρήγορη έξοδος του Πασχαλάκη που διώχνει προ του Τισουντάλι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
22:28
Πίσω από την μπάλα οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
30' Ο Πασχαλάκης συνεχίζει να παίζει σαν... λίμπερο! Η Γάνδη επιχειρεί συχνά βαθιά γεμίσματα, αλλά συνήθως εκεί είναι ο Έλληνας τερματοφύλακας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
31' Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. Κόρνερ από βοηθό και ρέφερι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
32' Ο Οφόε αντίκρισε την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
33' Δεν περνά το γέμισμα από τον Κρέσπο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
22:35
Κυκλοφορεί τώρα την μπάλα ο ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
36' Ευκαιρία για τη Γάνδη. Διαγώνιο σουτ του Τισοτυντάλι, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
Αυξάνει την πίεσή της η Γάνδη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
40' Γκολ για τη Γάνδη! 1-1! Σκόρερ ο Ντεπουάτρ. Αυτή τη φορά το παράλληλο γύρισμα (του Σαμουάζ) από τα δεξιά αξιοποιήθηκε, αφού ο Ντεπουάτρ σηκώθηκε ολομόναχος μεταξύ πέναλτι και μικρής περιοχής και σκόραρε με κεφαλιά. Ακούμπησε την μπάλα ο Πασχαλάκης, αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
41' Κι άλλο (συρτό) γύρισμα από τα δεξιά, με την άμυνα του ΠΑΟΚ να διώχνει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
Μία, δύο, τρεις, ήταν λογικό να τα πληρώσει αυτά τα γυρίσματα ο ΠΑΟΚ. Όλα ξεκινούν από τις λάθος αλληλοκαλύψεις. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
Πλέον, η Γάνδη με ένα γκολ στέλνει το ματς στην παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:43
Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ δίνουν βροντερό «παρών». by Μανώλης Μουσουράκης
22:45
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια. Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Κρέσπο στο 20', για να ισοφαρίσει ο Ντεπουάτρ στο 40'. Ο «δικέφαλος του Βορρά» δέχτηκε μεγάλη πίεση -ειδικά στο ξεκίνημα- ωστόσο κρατά ακόμη την πρόκριση στα χέρια του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Στο 63% υπέρ της Γάνδης η κατοχή. 12(2)-5(2) οι τελικές για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:49
22:52
Από το δεύτερο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει πέναλτι για τη Γάνδη (χέρι Κρέσπο) στη φάση του 31'. by Μανώλης Μουσουράκης
23:01
Έχουν επιστρέψει οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
23:02
Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Μιχάι θα περάσει στη θέση του Κρέσπο. Να δούμε εάν αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού ο σκόρερ των Θεσσαλονικιών. by Μανώλης Μουσουράκης
23:03
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Καμία αλλαγή για τη Γάνδη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Πράγματι, αναγκαστική η αλλαγή για τον Κρέσπο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
47' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γάνδη. Ολομόναχος στη γωνία της μικρής περιοχής του ΠΑΟΚ ο Σαμουάζ, κάνει την προβολή και ευτυχώς για τους φιλοξενούμενους φεύγει άουτ. Πάλι από γέμισμα ξεκίνησε η φάση... by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
49' Μεγάλη φάση και για τον ΠΑΟΚ! Σε θέση τετ-α-τετ ο Άκπομ, με το διαγώνιο σουτ του να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:06
Πρόβλημα στους οπίσθιους μηριαίους για τον Κρέσπο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:07
50' Μπλοκάρει την κεφαλιά του Οκούμου ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:09
52' Κακή η μπαλιά του Μπίσεσβαρ. Είχε προϋποθέσεις η επίθεση για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
53' Δυνατό σουτ του Οφόε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αποκρούει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
54' Ακόμα μια κεφαλιά για τη Γάνδη, ύστερα από γύρισμα από τα δεξιά. Άουτ ύστερα από την προσπάθεια του Ντεπουάτρ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:14
57' Ο Σίντκλεϊ περνά στη θέση του Μπίσεσβαρ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
Συνεχίζει ως αριστερό μπακ ο Βιεϊρίνια, με τον Σίντκλεϊ να αγωνίζεται αντί του Μπίσεσβαρ στα αριστερά της μεσαίας γραμμής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί τα τελευταία λεπτά να απειλήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
23:20
63' Τρέχει και διώχνει προ του Ντεπουάτρ ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
23:23
66' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Γάνδη για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:24
Σκοράρει σε δεύτερο χρόνο η Γάνδη, αλλά το γκολ ακυρώνεται για επιθετικό φάουλ στον Βιεϊρίνια. Στο έδαφος ο αρχηγός του ΠΑΟΚ. Φαίνεται να έχει χτυπήσει άσχημα στο κεφάλι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
Τρέχουν αίματα από το κεφάλι του Βιεϊρίνια ύστερα από τη σύγκρουση με τον Οκούμου! by Μανώλης Μουσουράκης
23:26
Τώρα σηκώθηκε ο Βιεϊρίνια, ο οποίος θα συνεχίσει με μπαταρισμένο κεφάλι. Ψυχάρα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
70' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τέιλορ θα περάσει αντί του Μουργκ. Με δύο μπακ στις θέσεις των πλάγιων χαφ η ελληνική ομάδα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:28
71' Κίτρινη στον Ογιούσου. by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
73' Τρομερός Πασχαλάκης, τρέχει και προλαβαίνει ακόμα μια αντεπίθεση της Γάνδης! by Μανώλης Μουσουράκης
23:31
23:33
Ακόμα ένα τέταρτο για τον ΠΑΟΚ. Κρατά στα χέρια του την πρόκριση! by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
76' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. Περιμετρικά της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
23:34
77' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! 1-2! Σκόρερ ο Αουγκούστο! Φάση δουλεμένη στην προπόνηση! Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε το φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, εκεί όπου κινήθηκε ο Βραζιλιάνος χαφ για να πιάσει μονοκόμματη σουτάρα που κατέληξε στην κάτω δεξιά γωνία! by Μανώλης Μουσουράκης
23:36
Αγκαλιά με την πρόκριση ο «δικέφαλος του Βορρά»! by Μανώλης Μουσουράκης
23:38
Ετοιμάζει τις δύο πρώτες της αλλαγές η Γάνδη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:39
«Εγώ δεν βγαίνω σήμερα» είπε η αρχηγάρα Βιεϊρίνια στους ανθρώπους του πάγκου μετά τον τραυματισμό του! by Μανώλης Μουσουράκης
23:40
23:40
82' Οι Χιουλσάγκερ και Μπεζούς αντί των Οφόε και Τισουντάλι, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:41
Πιέζει και για τρίτο γκολ ο ΠΑΟΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
85' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Μιτρίτσα και Τσόλακ, εκτός οι Σβαμπ και Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:48
Έξι λεπτά καθυστερήσεων by Μανώλης Μουσουράκης
23:51
94' Επέμβαση του Πασχαλάκη σε διαγώνιο σουτ by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Λήξη της αναμέτρησης! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Ο ΠΑΟΚ παίρνει σπουδαία νίκη (1-2) και πρόκριση στους «8» του Europa Conference League! by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για την ανάλυση του αγώνα και το ρεπορτάζ από το Βέλγιο. by Μανώλης Μουσουράκης