Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

18:58
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ για την 24η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:59
Στην 8η θέση οι γηπεδούχοι με 29 βαθμούς, καίγονται για τη νίκη ώστε να πλησιάσουν την εξάδα. Στην 2η οι φιλοξενούμενοι με 47, θέλουν να κρατήσουν τη διαφορά στους εννιά πόντους από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Οι ήττες από το Βόλο εντός έδρας και στα Γιάννενα, έφεραν τον Άρη στην όγδοη θέση και τέσσερις βαθμούς μακριά από την εξάδα. Χάνοντας για πρώτη φορά διαδοχικά παιχνίδια στη φετινή σεζόν, ο Άρης προχώρησε σε αλλαγή τεχνικής ηγεσίας. Στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ θα καθίσει στον πάγκο ο Απόστολος Τερζής. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Ο Άρης έχει ακόμα τρία παιχνίδια στην έδρα του, αλλά δυσκολεύεται πολύ να σκοράρει. Έχει 10 γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια, τα μισά μάλιστα τα έβαλε στον Παναιτωλικό! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Έστω και με 1-0, ο ΠΑΟΚ επικράτησε του Ατρομήτου και συνεχίζει να είναι σταθερά δεύτερος, στου εννέα βαθμούς από τον Ολυμπιακό. Έχει εννέα νίκες στα 10 τελευταία, με μοναδική εξαίρεση την ισοπαλία με τον Ολυμπιακό. Αυτή η δεκάδα αγώνων ήλθε μετά από τρεις διαδοχικές ήττες. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
Εκτός έδρας ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει τα τρία τελευταία, βάζοντας δέκα γκολ και κρατώντας σε όλα το «μηδέν». Είναι η μοναδική ομάδα χωρίς ισοπαλία εκτός έδρας, με επτά νίκες και τρεις ήττες. Έφτασε ήδη τα 46 γκολ και έχει την καλύτερη επίθεση, με οκτώ περισσότερα από αυτή του Ολυμπιακού. Έχει σκοράρει και στα 11 τελευταία παιχνίδια του. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από την ήττα με 1-0 από τη Μίντιλαντ ενώ την Πέμπτη δίνει τη ρεβάνς με τους Δανούς, θέλοντας να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa Conference League. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Στις κερκίδες θα βρίσκεται και ο Χερμάν Μπούργος, ο επί σειρά ετών βοηθός του Ντιέγκο Σιμεόνε στην Ατλέτικο και πλέον προπονητής του Άρη by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Η ιστορία Νίκες Άρη: 31 Ισοπαλίες: 42 Νίκες ΠΑΟΚ: 47 Με γηπεδούχο τον Άρη Νίκες Άρη: 21 Ισοπαλίες: 23 Νίκες ΠΑΟΚ: 15 by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Ας ελπίσουμε το κλίμα να είναι ήρεμο στο «Κλεάνθης Βικελίδης», λίγες εβδομάδες μετά την δολοφονία του 19χρονου Άλκη Καμπανού... Συν ότι στα γήπεδα πλεον υπάρχει το 50% και θα έχουμε μπόλικο κόσμο. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Άρης: Κουέστα, Σάκιτς, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Ματίγια, Σάσα, Μαντσίνι, Εντιαγέ, Γκαρσία, Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Στον πάγκο οι Σιαμπάνης, Εμπακατά, Λούμορ, Μάνος, Ιτούρμπε, Μπερτόγλιο, Λόπεθ, Μπεναλουάν, Πάλμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Ο Απόστολος Τερζής υπολογίζει στον Φαμπιάνο που αποθεραπεύτηκε και αγωνίζεται κανονικά, παρατάσσοντας την ομάδα του χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
ΠΑΟK: Πασχαλάκης, Σάστρε, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Τσιγγάρας, Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Ζίβκοβιτς, Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Στον πάγκο οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ελ Καντουρί, Αουγκούστο, Τέιλορ, Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Κούρτιτς, Τσόλακ. by Γιώργος Τσανάκας
19:08
Αλλαγές και εκπλήξεις από τον Ραζβάν Λουτσέσκου στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ για το ντέρμπι. Ο Ρουμάνος τεχνικός επιλέγει τους Μιχαηλίδη, Σοάρες και Ζαμπά στο βασικό σχήμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:24
Διαιτητής ο Γερμανός Φέλιξ Μπριχ. Βοηθοί του οι συμπατριώτες του Μπορς, Λουπ, ενώ τέταρτος ο Παππαέτρου. Στο VAR οι Περλ, Μπουξμπάουμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Σε πέντε λεπτά η σέντρα στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Αφιερωμένη στην καταπολέμηση του παιδικού καρκίνου η 24η αγωνιστική! by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια κατέθεσε μια ανθοδέσμη προς τιμήν του αδικοχαμένου Άλκη. Αποδοκιμάστηκε έντονα από τον κόσμο του Άρη... by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Στεφάνι τώρα από τους ανθρώπους του Άρη προς τιμήν του Θεόδωρου Καρυπίδη που πέθανε προ ημερών, ο οποίος ήταν ξάδερφος του αφεντικού των "κίτρινων" και κατείχε τη θέση του προέδρου. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:37
2' Πατάει περιοχή ο ΠΑΟΚ, αλλά κόβεται έστω και δύσκολα από τον Μπράμπετς το γύρισμα του Άκπομ. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
3' ΜΥΘΙΚΗ χαμένη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Καμαρά βγαίνει απέναντι από τον Πασχαλάκη, αλλά ο κίπερ του ΠΑΟΚ βγάζει το πλασέ του. Στη συνέχεια ο Εντιαγέ παίρνει το ριμπάουντ αλλά σε κενή εστία δεν μπορεί να σκοράρει με τον Μιχαηλίδη να απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Ο Καμαρά στο ξεκίνημα της φάσης ήταν εκτεθειμένος, πάντως, αλλά δεν σηκώθηκε το σημαιάκι... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Μικρή διακοπή, υπάρχει ένα σκίσιμο στα δίχτυα της εστίας του ΠΑΟΚ, ενώ είναι στο έδαφος με πρόβλημα ο Ζίβκοβιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
Συνεχίζεται το παιχνίδι, όλα εντάξει... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Πρώτο δεκάλεπτο στο "Βικελίδης" δεν υπάρχει σκορ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Καλός ο ρυθμός στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
19:47
13' Πολυ μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Υπέροχη κάθετη για τον Ζαμπά, το σουτ του μπλοκάρεται από τον Γκάνεα αλλά η μπάλα στρώνεται στον Άκπομ μέσα στην περιοχή με τον φορ του ΠΑΟΚ να πλασάρει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
19:53
19:54
20' Κάνει την ατομική ενέργεια και το σουτ ο Μαντσίνι, κοντράρει στα σώματα... by Γιώργος Τσανάκας
19:56
Στα μισά του πρώτου μέρους, παραμένει το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες. Από μία μεγάλη ευκαιρία εκατέρωθεν, σε ένα ντέρμπι με ρυθμό και εντάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
19:57
19:57
19:59
25' Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ταχύτατη κόντρα των γηπεδούχων, η μπάλα στρώνεται στον Ματέο Γκαρσία που πιάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά ο Πασχαλάκης με ΤΡΟΜΕΡΗ επέμβαση απομακρύνει σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
26' Σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα πολύ άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
20:16
42' Ρολάρει ωραία πάνω σε έναν αντίπαλό του ο Άκπομ και σουτάρει, η μπάλα κοντράρει όμως... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
20:20
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:23
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Άρης και ΠΑΟΚ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς σκορ (0-0). Δύο μεγάλες φάσεις για τον Άρη, μία για τον ΠΑΟΚ, πολλά λάθη και μονομαχίες συνθέτουν το σκηνικό του πρώτου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
47' Φάση για τον Άρη. Ο Καμαρά παίζει το ένα-δύο με τον Ματέο και κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο ο Άρης μπαίνει δυνατά. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
53' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
54' Σουτ του Μπίσεσβαρ που κόντραρε, χωρίς αποτέλεσμα το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
56' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς γυρίζει την μπάλα στον Μπίσεσβαρ, ο οποίος πιάνει το σουτ από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει ένα μέτρο από το δεξί δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
59' Κάρτα στον Ζαμπά. by Γιώργος Τσανάκας
20:56
60' Φάουλ στα όρια της περιοχής για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
Στο τείχος η εκτέλεση του Ματίγια... by Γιώργος Τσανάκας
21:00
63' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Εξω οι Ματέο Γκαρσία και Εντιαγέ, μέσα οι Ιτούρμπε και Μπερτόγλιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
65' Τεράστια φάση για τον Άρη! Ολομόναχος ο Σάσα στην καρδιά της αντίπαλης περιοχής, η κεφαλιά του λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
66' Μέσα ο Ελ Καντουρί και ο Αουγκούστο για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Ζαμπά και ο Σοάρες. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
Περισσότερο ψάχνεται για το γκολ ο Άρης παρά ο ΠΑΟΚ, πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
21:04
68' Ωραία κεφαλιά του προωθημένου Φαμπιάνου, είχε καλή θέση και μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο Πασχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Ο Άρης έχει 12 τελικές εκ των οποίων οι 9 στην εστία αλλά καμία δεν έχει καταλήξει σε γκολ! Τρομερό, αποδεικνύεται ακόμη μια φορά το μεγάλο πρόβλημα της ομάδας στο σκοράρισμα. Στις 7 τελικές ο ΠΑΟΚ, οι 3 στην εστία. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
69' Ωραίο σόλο του Μπίσεσβαρ, χωρίς αποτέλεσμα τα δύο γυρίσματα που επιχείρησε. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Ο Ιτούρμπε δείχνει να μην πατάει καλά, μάλλον θα αποχωρήσει λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
21:12
76' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Τσόλακ και Σίντκλεϊ αντί Άκπομ και Βιεϊρίνια. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
77' Κάθετη προς τον Τσόλακ, ο Κουέστα βγαίνει και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Μένει ο Ιτούρμπε στο ματς τελικά, μπορεί να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
21:16
79' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Πλασέ του Ζίβκοβιτς, το βγάζει ο Κουέστα. Παίρνουν το ριμπάουντ οι παίκτες των φλοξενούμενων αλλά δεν μπορούν να απειλήσουν. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
81' Μέσα ο Κούρτιτς, έξω ο Τσιγγάρας για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
85' Κάρτα στον Αουγκούστο. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
85' Μάνος αντί Μαντσίνι για τον Άρη. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
87' Διαδοχικά κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ... by Γιώργος Τσανάκας
21:25
Ανεκμετάλλευτα όλα πέρασαν... by Γιώργος Τσανάκας
21:27
2 λεπτά καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Τέλος στο ματς! Ισόπαλο χωρίς τέρματα το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
21:29
Παραμένουν μακριά από την εξάδα οι γηπεδούχοι, στο -11 πλέον από την κορυφή ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας