Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Μίντιλαντ-ΠΑΟΚ. Πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων για τα Playoffs του Europa Conference League. Ακολουθεί ρεβάνς στη Θεσσαλονίκη την ερχόμενη Πέμπτη (24/2). by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Σέντρα στις 19:45 στην «Arena Herning». by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 3 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τζορμπατζόγλου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: Μίντιλαντ (Μπο Χένρικσεν, 3-4-3): Όλαφσον – Ντάλσγκααρντ, Σβιατσένκο, Ζουνίνιο – Άντερσον, Ονιεντίκα, Εβάντερ, Ντιρ – Ίσακσεν, Μπρουμάντο, Σίστο. ΠΑΟΚ (Ρασβάν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Πασχαλάκης – Λύρατζης, Ίνγκασον, Κρέσπο, Σίντκλεϊ – Τσιγγάρας, Σβαμπ – Α. Ζίβκοβιτς, Αουγκούστο, Μιτρίτσα – Άκπομ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τόμπσον, Μπέτσον, Χεγκ, Μέγιερ, Τικόσεν, Βάγκνερ Λοβ, Σόρενσεν, Παουλίνιο, Τσαρλς, Μαρόνι, Λιντ, Φράουλο. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ταλιχμανίδης, Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Ελ Καντουρί, Τέιλορ, Βιεϊρίνια, Μπίσεσβαρ, Τσόλακ, Γιαξής, Σοάρες, Κουλιεράκης, Κούτσιας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Στην καλύτερη φάση του τη φετινή σεζόν βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος τρέχει αήττητο σερί 14 αγώνων. Ο Ρασβάν Λουτσέσκου δεν μπορεί να υπολογίζει στους Κούρτιτς, Μουργκ , Μιχαηλίδη, Σάστρε, Ζαμπά και Ολιβέιρα. Επιστρέφει ο Ελ Καντουρί μετά από πολύμηνη απουσία! by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
Από διακοπή δύο μηνών στο πρωτάθλημα Δανίας προέρχεται η Μίντιλαντ, η οποία διατηρείται στην κορυφή της βαθμολογίας (στο +2 από την Κοπεγχάγη). Η ομάδα του Χένρικσεν τερμάτισε στην 3η θέση του 6ου ομίλου του Europa League. Θα μπορούσε κάλλιστα να έχει βρεθεί σε μία εκ τις δύο πρώτες (τις οποίες κατέλαβαν οι Ερυθρός Αστέρας και Μπράγκα). Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Διαιτητής: Κρεγκ Πόουσον (Αγγλία) Βοηθοί: Λι Μπετς, Ίαν Χάσιν (Αγγλία) 4ος διαιτητής: Ρόμπερτ Τζόουνς (Αγγλία) Χωρίς VAR τα Playoffs. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
19:31
Σε περίπου ένα τέταρτο η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
19:41
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Δραστήρια από το ξεκίνημα η Μίντιλαντ. Χρειάστηκε η παρέμβαση του Πασχαλάκη σε δύο γεμίσματα στο πρώτο ενάμισι λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
19:47
Πεσμένος στο έδαφος ο Ζίβκοβιτς, ο οποίος φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:53
8' Καίρια παρέμβαση από τον Ίνγκασον σε προσπάθεια αντεπίθεσης των Δανών. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
9' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Σίντκλεϊ πάτησε περιοχή, έφερε την μπάλα στο δεξί, με το πλασέ του να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:55
by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
19:57
Κρατά τις θέσεις του στα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ, ο οποίος δεν επιτρέπει στους Δανούς το γρήγορο παιχνίδι στο οποίο αρέσκονται. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
15' Ως μη γενόμενη η φάση για τον ΠΑΟΚ. Έκλεψε ο Ζίβκοβιτς, για να βγάλει με ωραία κάθετη σε θέση τετ-α-τετ τον Αουγκούστο, με το σημαιάκι να σηκώνεται. Πολύ οριακή η φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
18' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ωραία κίνηση από τον Μιτρίτσα, έσπασε εντός περιοχής στον Ζίβκοβιτς, του οποίου το φαλτσαριστό πλασέ έδιωξε με δυσκολία ο Όλαφσον. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Εξαιρετικός ο ΠΑΟΚ στα πρώτα λεπτά! by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
20' ΓΚΟΛ η Μίντιλαντ! 1-0! Σκόρερ ο Άντερσον! Κενό στα αριστερά της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Εβάντερ βρήκε με υπέροχη μπαλιά τον αμαρκάριστο Άντερσον, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό διαγώνιο σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Κόντρα στη ροή του ματς, οι Δανοί εκμεταλλεύονται μία ολιγωρία στην άμυνα του ΠΑΟΚ και ανοίγουν το σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
20:12
27' Καθυστέρησε στην τελική του επιλογή ο Ζίβκοβιτς, ο οποίος είχε κάνει εξαιρετική ενέργεια μέχρι το όριο της αντίπαλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
Οδηγίες από τον Ρασβάν Λουτσέσκου, ο οποίος έχει και γενέθλια σήμερα! Εικόνα live 21970386/60354.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
20:13
20:17
20:18
33' Τρομερή έξοδος από τον Πασχαλάκη, διώχνει σε πλάγιο με το κεφάλι προ του αντιπάλου του! by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
37' Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα την αντικρίσει ο Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:23
37' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Μίντιλαντ. Περνά ανεκμετάλλευτο. Σηκώνεται το σημαιάκι για οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
39' Κόντραρε το σουτ που έπιασε εκτός περιοχής ο Λύρατζης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:24
Οι φίλοι του ΠΑΟΚ συνεχίζουν να δίνουν δυναμικό «παρών». by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
41' Κίτρινη και στον Σβαμπ για δυνατό μαρκάρισμα στον Εβάντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:27
Στο 51%-49% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
20:29
44' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Γλυκό γέμισμα από τον Ζίβκοβιτς, πήρε την κεφαλιά στην «καρδιά» της περιοχής ο Τσιγγάρας, με την μπάλα να... γλείφει το δεξί δοκάρι. Φάση μετά από ώρα για τον ΠΑΟΚ, ωραία κυκλοφορία στη συγκεκριμένη περίπτωση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι θα πάνε στα αποδυτήρια προηγούμενοι 1-0 χάρη στο τέρμα του Άντερσον στο 20'. Καλύτερος ο ΠΑΟΚ μέχρι το γκολ (το δέχτηκε από ολιγωρία της άμυνάς του), με τους Θεσσαλονικείς να πέφτουν εν συνεχεία, εάν και είχαν τις στιγμές τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Ο Μπίσεσβαρ θα αποτελέσει την πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Θα περάσει στη θέση του Μιτρίτσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
48' Φάση για τη Μίντιλαντ. Σουτ του Μπρουμάντο από τη γωνία της μικρής περιοχής, διώχνει ο Πασχαλάκης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
50' Διπλή ευκαιρία για τη Μίντιλαντ. Δύο σουτ εκτός περιοχής από τους γηπεδούχους. Ο Πασχαλάκης αποκρούει εκείνο του Ίσακσεν, ενώ το δεύτερο από τον Ονιεντίκα περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Δυναμικό μπάσιμο της Μίντιλαντ στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Ο Μπίσεσβαρ εντωμεταξύ έχει πάει εκεί που αγωνιζόταν ο Μιτρίτσα, στα αριστερά της μεσοεπιθετικής γραμμής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:56
54' Διαδοχικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Οι φίλοι του ΠΑΟΚ δεν έχουν σταματήσει να φωνάζουν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
54' Σουτ του Τσιγγάρα μεταξύ μεγάλης περιοχής και πέναλτι, κοντράρει στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
57' Φωνές από τον ΠΑΟΚ, με τον Άκπομ να βγαίνει με προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, αλλά τον Πόουσον να σταματά τη φάση για φάουλ υπέρ των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
60' Δύο αλλαγές για τη Μίντιλαντ. Ο Παουλίνιο στη θέση του Ντιρ και ο Μέγιερ σ' εκείνη του Εβάντερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
21:10
Ετοιμάζεται ο Βιεϊρίνια για τον ΠΑΟΚ. Θα περάσει στη θέση του Σβαμπ. Καθόλου καλός ο Αυστριακός σήμερα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
67' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ωραία κυκλοφορία, σέντρα από τα δεξιά, με τον Ντάλσγκααρντ να διώχνει πάνω στη γραμμή. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
69' Ο Βιεϊρίνια περνά στη θέση του Σβαμπ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
70' Οι Τσαρλς και Λιντ στις θέσεις των Ίσακσεν και Μπρουμάντο, αντίστοιχα, για τη Μίντιλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
Ο Αουγκούστο έχει γυρίσει στα χαφ δίπλα στον Τσιγγάρα. Ο Μπίσεσβαρ ως επιτελικός μέσος, με τον Βιεϊρίνια να κινείται αριστερά του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
72' Επικίνδυνο γύρισμα του Βιεϊρίνια από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, διώχνει η άμυνα της Μίντιλαντ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
73' Κίτρινη κάρτα στον Ονιεντίκα για καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
Οι γηπεδούχοι καθυστερούν χαρακτηριστικά εδώ και ώρα, με τον Πόουσον να δείχνει συνεχώς το ρολόι του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
79' Ο Σοάρες αντί του Αουγκούστο για τον ΠΑΟΚ. Επιστροφή για Ελ Καντουρί, ο οποίος μπαίνει στη θέση του Σίντκλεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
81' Μπλοκάρει ο Όλαφσον το παράλληλο γύρισμα από τον Βιεϊρίνια. Κυρίως από τα αριστερά επιτίθενται οι φιλοξενούμενοι, μετά την είσοδο του αρχηγού τους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
82' Ο Μαρόνι αντί του Σίστο για τη Μίντιλαντ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:28
Μπήκαμε στο 85'. Ο ΠΑΟΚ δεν βρίσκει το γκολ... by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
90' Δοκάρι για τη Μίντιλαντ! Τρομερή μακρινή σουτάρα από τον Τσαρλς, με την μπάλα να τραντάζει το δεξί δοκάρι της εστίας του Πασχαλάκη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:34
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
Τελευταίο λεπτό... by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ θα γνωρίσει την ήττα (1-0) στη Δανία και θα πάει με την πλάτη στον τοίχο στη ρεβάνς. by Μανώλης Μουσουράκης