Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την Super League 1.

Καλησπέρα σας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Εξ αναβολής παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Αμφότερες οι ομάδες προέρχονται -ελέω κορωνοϊού- από δύο σερί αναβληθέντα ματς, ένα εξ αυτών και το μεταξύ τους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:02
Ας δούμε τις αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης – Κιβρακίδης, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Τζοβάρας- Χαρίσης, Έρλινγκμαρκ – Ροτάριου, Ναμπί, Μπεντινέλι – Κουλούρης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης – Προβυδάκης, Μαζουλουξής, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς – Τζανδάρης, Γκέντζογλου – Καραμάνος, Νούνιες, Ελευθεριάδης – Βέλλιος. by Μανώλης Μουσουράκης
17:03
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μάριτς, Ντένιτς, Κλωναρίδης, Σπιριντόνοβιτς, Άλμπεκ, Παπαδόπουλος, Νταβιώτης, Βασιλαντωνόπουλος, Καρτάλης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σαράνοφ, Αντέτζο, Μπανγκουρά, Μαρτίνεθ, Νινούα, Σκόνδρας, Τσούκαλος, Τάιρον, Βύντρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα (2-1, 29/1) από τον Ιωνικό. Αντίθετα, η Λαμία την ίδια μέρα είχε επικρατήσει με το ίδιο σκορ υποδεχόμενη τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:08
17:11
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Α' Βοηθός: Πέτρος Πάτρας Β' Βοηθός: Αντώνιος Σινιοράκης 4ος διαιτητής: Παναγιώτης Κουκουλάς VAR: Ντανιέλε Κίφι by Μανώλης Μουσουράκης
17:12
Οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 2-2 στο πλαίσιο του πρώτου γύρου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες Ατρομήτου: 3 Ισοπαλίες: 7 Νίκες Λαμίας: 1 Με γηπεδούχο τον Ατρόμητο: Νίκες Ατρομήτου: 3 Ισοπαλίες: 3 Νίκες Λαμίας: 0 by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Το παιχνίδι μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
Όλα έτοιμα για την έναρξη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος, πιέζει ψηλά η Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
17:20
Αντιστροφή ρόλων τώρα. Τίποτα το ιδιαίτερο στα πέντε πρώτα λεπτά... by Μανώλης Μουσουράκης
17:23
8' Ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο τώρα, δεξιά όπως επιτίθεται. Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:24
9' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Υπέροχη κάθετη του Κουλούρη προς τον Ροτάριου, ο Ρουμάνος εξτρέμ βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, ωστόσο το σουτ του προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
Σπουδαία στιγμή για τους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ, στην πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:31
Στο 71%-29% υπέρ της Λαμίας η κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
17' Άστοχο το μακρινό σουτ από τον Κουλούρη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
Δεύτερη τελική στο ματς κι αυτή από τους γηπεδούχους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
18' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Τζοβάρας έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
22' Πρώτη τελική της Λαμίας. Ο Τζανδάρης έπιασε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα όμως κόντραρε και δεν ανησύχησε τον Γιαννιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:38
Σε αργό τέμπο το παιχνίδι... by Μανώλης Μουσουράκης
17:40
25' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! 0-1! Σκόρερ o Ελευθεριάδης! Τρομερή απόκρουση του Γιαννιώτη σε πρώτο χρόνο στην κεφαλιά του Μαζουλουξή, με τον Ελευθεριάδη να παίρνει το ριμπάουντ και να εξαπολύει διαγώνιο σουτ προς την εστία. Εάν και η μπάλα πέρασε ξεκάθαρα τη γραμμή τέρματος, χρειάστηκε η συνδρομή του VAR για να μετρήσει το γκολ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:44
28' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Μαζουλουξής διώχνει πάνω στη γραμμή το σουτ που έπιασε ο Τζοβάρας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:45
Στην ίδια φάση υπάρχει σύγκρουση σε εναέρια διεκδίκηση μεταξύ των Γκαραβέλη και Μαυρομμάτη. Οι δύο παίκτες τώρα θα σηκωθούν. Υπήρξε και έλεγχος από το VAR για πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
36' Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
17:52
17:52
17:53
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος, ο οποίος προσπαθεί να δημιουργήσει διαδρόμους. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
39' Κίτρινη και στον Κιβρακίδη, ο οποίος ανέκοψε αντεπίθεση της Λαμίας (με φάουλ στον Τζανδάρη). by Μανώλης Μουσουράκης
17:56
40' Φάση για τον Ατρόμητο. Καλή κυκλοφορία από τους Περιστεριώτες, με τον Χαρίση να πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:57
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραίο μπάσιμο μέσα στην αντίπαλη περιοχή από τον Ροτάριου, έπιασε το σουτ από διαγώνια θέση, με τον Γκαραβέλη να του βάζει το «στοπ». by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Γκέντζογλου αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και ο Μπανγκουρά θε περάσει στη θέση του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:03
Τρέχουμε το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, οπότε η αλλαγή θα γίνει στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:04
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Η Λαμία θα πάει προηγούμενη 1-0 στα αποδυτήρια χάρη στο τέρμα του Ελευθεριάδη στο 25'. Περισσότερο απειλητικός ο Ατρόμητος μέχρι στιγμής, ο οποίος δεν έχει αξιοποιήσει τις ευκαιρίες του. 7(2)-3(2) οι τελικές υπέρ των Περιστεριωτών. by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
46' Τώρα θα γίνει η αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπανγκουρά στη θέση του Γκέντζογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
46' Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Σπιριντόνοβιτς πέρασε στη θέση του Μπεντινέλι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:18
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
48' Φάουλ σε πλεονεκτικό σημείο για τον Ατρόμητο για ένα γέμισμα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Απευθείας η εκτέλεση από τον Ναμπί, μπλοκάρει ο Γκαραβέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
49' Ωραία η επέλαση από τον Χαρίση, ο οποίος πάτησε περιοχή για να ανακοπεί από τον Σαραμαντά. by Μανώλης Μουσουράκης
18:28
56' Πέναλτι για τον Ατρόμητο! Αβίαστο λάθος στην άμυνα της Λαμίας, με τον Τζανετόπουλο να ρίχνει εν συνεχεία εντός περιοχής τον Ροτάριου. Καταλογίστηκε η παράβαση και αντίκρισε την κίτρινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
Πάνω από την μπάλα ο Κουλούρης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:29
57' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-1! Εύστοχος ο Κουλούρης. Στη μία πλευρά η μπάλα, στην άλλη ο Γκαραβέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται ακόμη που ο Τζανετόπουλος δεν αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:33
60' Φάση για τον Ατρόμητο. Εξαιρετική απόκρουση του Γκαραβέλη σε διαγώνιο σουτ που έπιασε ο Ναμπί. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
62' Κι άλλο «στοπ» του Γκαραβέλη στον Ναμπί, αυτή τη φορά σε μονοκόμματο σουτ που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
18:37
64' Ο Νινούα στη θέση του Βέλλιου και ντεμπούτο για τον Γεωργιανό χαφ με τη φανέλα της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
18:41
69' Ντεμπούτο και για τον Άλμπεκ, ο οποίος περνά στη θέση του Ναμπί. Με δίδυμο στα φορ (Κουλούρης και Άλμπεκ) συνεχίζει ο Ατρόμητος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:42
70' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-1! Σκόρερ ο Κουλούρης! Ωραία συνεργασία μεταξύ των Σπιροιντόνοβιτς και Κουλούρη, ο δεύτερος γυρίζει ωραία μέσα στην αντίπαλη περιοχή και με σουτάρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ανατροπή με γκολάρα για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
18:44
Είχε το μομέντουμ μετά το γκολ του ο Ατρόμητος και το αξιοποίησε. Δεύτερο γκολ από τον Κουλούρη! by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
72' Ο Τσούκαλος αντί του Νούνιες για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
74' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή ο Σπιριντόνοβιτς, με την μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:47
75' Ο Κλωναρίδης αντί του Ροτάριου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
79' Ο Τάιρον αντί του Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία, με τον Ατρόμητο να δείχνει να ελέγχει το ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
83' Άστοχο το μακρινό σουτ που έπιασε ο Νινούα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:00
88' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος, 3-1! Ντεμπούτο με γκολ για τον Άλμπεκ. Ο παίκτης των γηπεδούχων εκμεταλλεύτηκε τα συνεχόμενα λάθη των φιλοξενούμενων και κυρίως του Προβυδάκη, μπήκε στην περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
89' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Ντένιτς αντί Κουλούρη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:06
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
Τέλος στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Λαμία 3-1! Νίκη με ανατροπή για τους γηπεδούχους, η πρώτη μετά τις 4/12. Κουλούρης (57', 70') και Άλμπεκ (88') τα γκολ, είχε ανοίξει το σκορ ο Ελευθεριάδης στο 26' by Μανώλης Μουσουράκης