Ιωνικός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

16:59
Καλησπέρα σας. μεγάλη αναμέτρηση για τη σωτηρία στη Super League 1 στη Νίκαια, όπου ο Ιωνικός υποδέχεται τον Ατρόμητο. Σέντρα στις 17:15, με τηλεοπτική κάλυψη από Cosmote Sports 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μανώλη Μουσουράκη. Διαιτητής: Νταμπάνοβιτς Βοηθοί: Τοντόροβιτς, Ντούκιτς 4ος: Περράκης VAR: Μιγκέλ by Γιάννης Πολιάς
17:01
Στη 12η θέση με 14 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στο -4 οι 13οι Περιστεριώτες, που όμως έχουν ένα ματς λιγότερο. by Γιάννης Πολιάς
17:02
Οι Νικαιώτες βρίσκονται σε κακό φεγγάρι, με έξι σερί ήττες σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Ο δε Ατρόμητος, μετρά 0-1-1 με τον Κρις Κόλμαν στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Ιωνικός (Δ. Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Μύγας, Κάνιας, Άοσμαν, Ντάλσιο, Λένις, Καμπράλ, Μάντζης. Στον πάγκο: Ρόκου, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μάναλης, Ματσούκας, Πογκοσιάν, Κιάκος, Πλατέλλας. by Γιάννης Πολιάς
17:04
Ατρόμητος (Κ. Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Στρούγγης, Ντένιτς, Σάλομον, Χαρίσης, Ροτάριου, Μπεντινέλι, Κουλούρης. Στον πάγκο: Μανδάς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Τζαβίδας, Νταβιώτης, Τζοβάρας, Ναμπί, Έρλινγκμαρκ. by Γιάννης Πολιάς
17:06
Ντεμπουτάρει για τους φιλοξενούμενους ο Ροτάριου, με τον Ναμπί να είναι στον πάγκο. by Γιάννης Πολιάς
17:08
Υπενθυμίζεται ότι ο Ιωνικός είχε επιβληθεί 2-0 στο ματς του Α' γύρου στο Περιστέρι. Αν νικήσει ξανά, θα έχει σίγουρα πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας στα playouts. by Γιάννης Πολιάς
17:11
Νωρίτερα, Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 0-1 και Λαμία-ΟΦΗ 2-1. by Γιάννης Πολιάς
17:14
Σέντρα στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
17:15
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:17
Ρομαό, Τουράμ και Γκοτσούλιας οι απόντες για τους γηπεδούχους, που έχουν στον πάγκο τον Πλατέλλα, στην πρώτη του παρουσία μετά την επιστροφή του στην ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
17:18
Εκτός οι Μουνίθ, Νάτσος, Σπιριντόνοβιτς και Παπαδόπουλος για τον Κόλμαν. by Γιάννης Πολιάς
17:19
4' Συρτό σουτ Κουλούρη, εύκολα ο Χουτεσιώτης. by Γιάννης Πολιάς
17:24
10' Δέκα λεπτά αγώνα, ισορροπημένο το ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:28
14' Οι γηπεδούχοι παίζουν πιο «στρωτά», αλλά δεν έχουν καταφέρει ακόμα να απειλήσουν. by Γιάννης Πολιάς
17:30
16' Τραγικά άστοχος από το ύψος της περιοχής ο Κουλούρης. by Γιάννης Πολιάς
17:33
18' Πτώση Άοσμαν μέσα στην περιοχή, δεν συγκινείται ο Νταμπάνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
17:33
19' Άουτ η κεφαλιά του Μάντζη. by Γιάννης Πολιάς
17:42
28' Μακρινό σουτ από τον Κουλούρη, μάζεψε ο Χουτεσιώτης. by Γιάννης Πολιάς
17:47
32' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Απίστευτο μακρινό σουτ του Κάνιας! by Γιάννης Πολιάς
17:48
Υπέροχη προσπάθεια από τον έμπειρο χαφ, η μπάλα πήρε πολλά φάλτσα, με τον Γιαννιώτη να εκτινάσσεται αλλά να μην μπορεί να κάνει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
17:50
17:53
39' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΙΩΝΙΚΟΣ! Σκόρερ ο Λένις, με διπλή προσπάθεια μετά από εκτέλεση φάουλ. Κάκιστη η αμυντική λειτουργία των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
17:55
Στα σχοινιά ο Ατρόμητος... by Γιάννης Πολιάς
17:55
41' Κοντινό σουτ Γκαλβάο, κόντραρε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:58
by Γιάννης Πολιάς
17:58
44' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας. by Γιάννης Πολιάς
18:19
46' Χατζηισαΐας αντί Στρούγγη, Ναμπί αντί Ντένιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Ντεμπούτο για τον Άγγλο με τη φανέλα του Ατρομήτου. by Γιάννης Πολιάς
18:20
47' Λίγο άουτ το πλασέ του Ροτάριου. by Γιάννης Πολιάς
18:24
50' Έβγαλε με το ένα χέρι το σουτ του Χαρίση ο Χουτεσιώτης. by Γιάννης Πολιάς
18:25
Σαφής η υπεροχή των φιλοξενούμενων σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
18:26
54' Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τον Ατρόμητο. by Γιάννης Πολιάς
18:31
58' 8-3 οι τελικές για την ομάδα του Κόλμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:32
59' Κάκιστο τελείωμα Μάντζη σε τετ α τετ, όμως υπήρχε έτσι κι αλλιώς οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
18:35
62' ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ! Κακό διώξιμο από την άμυνα του Ιωνικού, μπαίνει ξανά στο ματς με σουτ του Σάλομον το «αστέρι». by Γιάννης Πολιάς
18:37
64' Τεράστια επέμβαση Χουτεσιώτη σε σουτ Κουλούρη, άγγιξε την ισοφάριση ο Ατρόμητος! by Γιάννης Πολιάς
18:37
Μεγάλο ντέρμπι στη Νίκαια. by Γιάννης Πολιάς
18:38
65' Ψηλά άουτ το σουτ του Μπεντινέλι. by Γιάννης Πολιάς
18:40
67' Κεφαλιά Χατζηισαΐα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Δεν υπάρχει Ιωνικός μέσα στο γήπεδο εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
18:41
68' Έβγαλε ο Γιαννιώτης του σουτ του Λένις, να που... εμφανίστηκαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
18:43
70' Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Τελευταία 20 λεπτά στη Νίκαια, με τον Ατρόμητο να ψάχνει την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
18:48
76' Νταβιώτης αντί Ροτάριου. by Γιάννης Πολιάς
18:49
76' Μάναλης αντί Μάντζη, Κιάκος αντί Άοσμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:49
18:51
18:54
80' Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο. by Γιάννης Πολιάς
18:59
85' Έρλινγκμαρκ αντί Χαρίση. by Γιάννης Πολιάς
19:00
86' Πογκοσιάν αντί Καμπράλ. by Γιάννης Πολιάς
19:01
88' Βαφέας αντί Λένις. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:04
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Χουτεσιώτη. by Γιάννης Πολιάς
19:05
90+2' Φάουλ ακριβώς έξω από την περιοχή του Ιωνικού. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Στο τείχος η μπάλα, σούταρε εν συνεχεία ο Άγγλος και την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
19:07
Ένταση στους πάγκους. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Τέλος! Ιωνικός-Ατρόμητος 2-1, τεράστια νίκη παραμονής για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς