ΠΑΟΚ-Λίνκολν

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Λίνκολν για το Conference League.

21:45
Καλησπέρα σας. Ξεκινά σε λίγα λεπτά η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Λίνκολν για την 6η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa Conference League. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Σέντρα στις 22:00 με τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Οι Θεσσαλονικείς χρειάζονται καλύτερο αποτέλεσμα από την Σλόβαν Μπρατισλάβας που παίζει στην Κοπεγχάγη ή έστω νίκη που θα καλύψει τη διαφορά τερμάτων που υπάρχει με τους Σλοβάκους (υπερτερούν κατά ένα τέρμα). by Γιάννης Πολιάς
21:50
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:50
ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Τέιλορ, Μιχάι, Κρέσπο, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Σβαμπ, Μουργκ, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι. Λίνκολν (Μ. ΜακΈλγουι): Κόλινγκ, Σέρτζαντ, Ρ. Τσιπόλινα, Λόπες, Τοσκάνο, Ρόναν, Γιαχάγια, Ανιόν, Μπρίτο, Γκόμεθ, Γουόκερ. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Z. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Λύρατζης, Τσιγγάρας, Εσίτι, Μπίσεσβαρ, Κωνσταντέλιας, Άκπομ. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Γκόλντγουιν, Παουλίνο, Γουάισμαν, Αράιθα, Ρόσα, Καραλέρο, Όκραν. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για τους Θεσσαλονικείς, ο Αουγκούστο στη θέση του Ελ Καντουρί. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Διαιτητής: Σαγκί (Νορβηγία) Βοηθοί: Ίσακσεν, Γιένσεν (Νορβηγία) 4ος: Χάγκεν (Νορβηγία) by Γιάννης Πολιάς
21:56
Νωρίτερα, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε 1-0 από την Αντβέρπ, ωστόσο θα συνέχιζε ούτως ή άλλως στα play-offs του Europa League. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Ιδού οι πιθανοί αντίπαλοι των Πειραιωτών. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Αν όλα πάνε καλά στην Τούμπα, θα έχουμε δύο ομάδες στις κληρώσεις της Δευτέρας (13/12). by Γιάννης Πολιάς
21:59
Με 4-3-3 ο ΠΑΟΚ, όπως και η ομάδα από το Γιβραλτάρ. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Υπενθυμίζεται πως οι Θεσσαλονικείς είχαν νικήσει 2-0 στο Γιβραλτάρ, με γκολ των Άκπομ και Μίτρίτσα. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Λόγω τραβήγματος η ξαφνική απουσία του Ελ Καντουρί. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Μπορείτε να ενημερώνεστε για τα ματς της βραδινής ζώνης του Europa League ΕΔΩ και για εκείνα του Conference ΕΔΩ. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Ξεκίνησε η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
22:03
Από πέντε ματς δίχως νίκη προέρχεται ο «Δικέφαλος του Βορρά», ευκαιρία απόψε για ανασύνταξη, by Γιάννης Πολιάς
22:08
7' Πρώτο σουτ στο ματς για τους φιλοξενούμενους, άουτ του σουτ του Γουόκερ. by Γιάννης Πολιάς
22:10
9' Επικίνδυνο γύρισμα Σίντκλεϊ, δεν έφτασε η μπάλα στον Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
22:12
Ψάχνει το γρήγορο γκολ ο ΠΑΟΚ, όσο Κοπεγχάγη και Σλόβαν βρίσκονται στο 0-0. by Γιάννης Πολιάς
22:15
15' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά μετά από προσπάθεια του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:18
17' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Κεφαλιά Ζίβκοβιτς μετά από μπαλιά Σίντκλεϊ. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Να το γρήγορο προβάδισμα που ήθελαν οι γηπεδούχοι! by Γιάννης Πολιάς
22:20
20' Εντυπωσιακή επέμβαση Πασχαλάκη σε εκτέλεση φάουλ του Γουόκερ. by Γιάννης Πολιάς
22:22
Με τα υπάρχοντα δεδομένα ο ΠΑΟΚ περνάει... αέρα. by Γιάννης Πολιάς
22:26
by Γιάννης Πολιάς
22:29
28' Σουτ του Μουργκ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Κόλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
22:29
29' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κούρτιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:30
30' Νέα επέμβαση Κόλινγκ σε προσπάθεια του Αουγκούστο. by Γιάννης Πολιάς
22:30
Κυριαρχεί ο «Δικέφαλος του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
22:31
Κοπεγχάγη-Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-0 στο μεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
34' Δεν μπόρεσε από κοντά ο Κούρτιτς, κόντραρε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:39
39' Πρόλαβε ο Κόλινγκ τον Αουγκούστο, έχει γίνει φάουλ στον Ζίβκοβιτς αλλά ο διαιτητής δεν έδωσε την παράβαση. by Γιάννης Πολιάς
22:43
43' Βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ο Μουργκ όμως έχασε την ισορροπία του... by Γιάννης Πολιάς
23:06
49' Μπλόκαρε ο Κόλινγκ την μπαλιά του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:09
Για θλάση κάνουν λόγο οι πρώτες πληροφορίες αναφορικά με την κατάσταση του Ελ Καντουρί. by Γιάννης Πολιάς
23:09
53' Έχασε την ισορροπία του ο Αουγκούστο, κόντραρε το σουτ που πρόλαβε να κάνει. by Γιάννης Πολιάς
23:10
Κοπεγχάγη-Σλόβαν Μπρατισλάβας 2-0! by Γιάννης Πολιάς
23:10
Αγκαλιά με τα play-offs οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
23:11
54' Τακουνάκι Σφιντέρσκι μετά από κόρνερ, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:12
55' ΓΚΟΟΟΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Υπέροχη κεφαλιά Σβαμπ, δοκάρι και μέσα η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
23:13
Το μυαλό αρχίζει να πηγαίνει στην κλήρωση της Δευτέρας. Θα πρέπει να δεχτεί δύο γκολ ο ΠΑΟΚ και άλλα τόσα η Κοπεγχάγη για να μπλέξει η κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
23:13
57' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
23:16
Πρόβλημα με τον Τέιλορ. by Γιάννης Πολιάς
23:17
Ο Λουτσέσκου του φώναξε να πέσει στο χορτάρι για να διακοπεί το ματς και να αντικατασταθεί... by Γιάννης Πολιάς
23:18
61' Μπαίνει ο Λύρατζης. by Γιάννης Πολιάς
23:21
23:22
65' Όκραν αντί Γουόκερ. by Γιάννης Πολιάς
23:24
68' Μπίσεσβαρ αντί Αουγκούστο και Άκπομ αντί Σφιντέρσκι. by Γιάννης Πολιάς
23:26
69' Άουτ το πλασέ του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
23:28
72' Καραγιέρο αντί Ρόναν. by Γιάννης Πολιάς
23:32
74' Τσιγγάρας αντί Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
23:33
Τρεις οι αναγκαστικές αλλαγές για τους γηπεδούχους... by Γιάννης Πολιάς
23:35
78' Αράιθα αντί Μπρίτο. by Γιάννης Πολιάς
23:38
80' Κίτρινη κάρτα στον Λόπες. by Γιάννης Πολιάς
23:40
Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει σε νοκ άουτ μετά από πέντε χρόνια. by Γιάννης Πολιάς
23:41
85' Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη. by Γιάννης Πολιάς
23:44
87' Κίτρινη κάρτα στον Τοσκάνο. by Γιάννης Πολιάς
23:44
88' Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κατάφερε να αστοχήσει από πλεονεκτική θέση ο Μπίσεσβαρ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
Νέα ευκαιρία με τον Σουριναμέζο, αυτή τη φορά τον σταμάτησε ο Κόλινγκ. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τέλος! ΠΑΟΚ-Λίνκολν 2-0, στα play-offs του Europa Conference League οι Θεσσαλονικείς. Ακολουθεί κείμενο και ασφαλώς αναλυτικά οι πιθανοί αντίπαλοι των Κυπελλούχων στα νοκ άουτ. by Γιάννης Πολιάς