Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Απόλλωνα Σμύρνης για την 3η αγωνιστική της Super League 1  από το control-room του sport-fm.gr.

17:24
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 3η αγωνιστική. by Γιώργος Τσανάκας
17:24
Ο Ολυμπιακός έχει 4 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα ήρθε 0-0 με τον Ατρόμητο εντός έδρας, ενώ στην δεύτερη αγωνιστική πέρασε με 2-1 από τη Λαμία. Οι Πειραιώτες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους, αφού δεν έχουν πείσει ως τώρα με την εικόνα τους. Δείχνουν ότι είναι σε περίοδο μονταρίσματος και θέλουν τον χρόνο τους! by Γιώργος Τσανάκας
17:26
Ο Απόλλων Σμύρνης δεν έχει ακόμη βαθμό, αλλά και αρνητικό συντελεστή τερμάτων 1-7. Στην πρεμιέρα ηττήθηκε 4-0 από τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο, ενώ στη 2η έχασε εντός έδρας από τον Βόλο (1-3). Παρά τις βαριές σε έκταση ήττες, ο Απόλλων πάντως δεν έχει κακή εικόνα, αλλά πληρώνει τα μεγάλα αμυντικά κενά του. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
Ο Ολυμπιακός, που έχει την παράδοση υπέρ του, έχει κερδίσει και τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ τους, μετά την ήττα στις 22 Απριλίου 2018 στη Ριζούπολη με 1-0 (1’ σουτ Αλμπάνης). Είναι και το μοναδικό από τα 11 τελευταία, που ο Απόλλων απέφυγε την ήττα. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
Ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει και τα πέντε τελευταία γηπεδούχος, μετά το 0-0 που είχε αποσπάσει ο Απόλλων το 1999 στο «Σπύρος Λούης». Ο Απόλλων πέτυχε την τελευταία νίκη του στην έδρα του Ολυμπιακού στις 5 Μαΐου 1996 με 3-0 (7’ σουτ Νικολαΐδης, 32’ σουτ Μπάρνιακ, 58’ σουτ Κόλα). Τα άλλα τρία «διπλά» του Απόλλωνα συναντώνται στο διάστημα 1961-1971. by Γιώργος Τσανάκας
17:28
Η συνολική παράδοση: Νίκες Ολυμπιακού 61, Ισοπαλίες 14, Νίκες Απόλλωνα 7 by Γιώργος Τσανάκας
17:30
Ο Ολυμπιακός έχει δύο σερί νίκες, πάντως, αφού πριν τη Λαμία είχε ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο Europa League. Παράλληλα, θέλουν σήμερα μια νίκη και καλή εμφάνιση, αφού στη συνέχεια έρχονται δύο δύσκολα σερί εκτός έδρας ματς. Πρώτα με τον Αστέρα στην Τρίπολη για το πρωτάθλημα, στη συνέχεια με την Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία για τη 2η αγωνιστική του Europa League. by Γιώργος Τσανάκας
17:32
Κακό το κλίμα από την άλλη μεριά στον Απόλλωνα, αρκετή γκρίνια για τον Γιάννη Πετράκη που είναι... μετέωρος αφού δεν υπάρχει, για ακόμη μια φορά, μεγάλη διάθεση για υπομονή από τη διοίκηση των κυανόλευκων. Μια βαριά ήττα σήμερα ίσως να φέρει ένα πρόωρο τέλος, αν και πιθανότατα να πάρει μια έξτρα παράταση ο Πετράκης για το ματς που έπεται με τον Ιωνικό. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Για πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Ανδρούτσος, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσουκ – Κούντε, Μπουχαλάκης – Ονιεκούρου, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας - Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Στον πάγκο οι Κριστινσον, Λόπες, Σωκράτης, Βρουσάι, Λαλα, Βαλμπουενά, Καρμποβνικ, Παπαδόπουλος, Σουρλής. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Εκτός αποστολής μαζί με τους Εμβιλά, Ελ Αραμπί και ο Μαντί Καμαρά. Ο Πορτογάλος τεχνικός αφήνει, επίσης, στον πάγκο για να πάρουν ανάσες τους Παπασταθόπουλο, Καρμπόβικ, όπως και τον Βαλμπουενά. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Πετράκης): Κότσαρης – Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Μπρούνο Άλβες, Τουτουαρίμα – Κάστρο, Σλίβκα – Τσιλούλης, Ματέι, Φαν Λα Πάρα – Ιωαννίδης. by Γιώργος Τσανάκας
17:35
Στον πάγκο οι Κυρίτσης, Ντεντάκης, Παπαγεωργίου, Παμλίδης, Σαχλί, Λισγάρας, Βιτλής, Κραγιόπουλος, Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
17:36
Αποκλεισμός-έκπληξη του Νταβίνο Βέρχουλστ στον Απόλλωνα, θεωρώντας πως δεν παρουσιάζει το ίδιο πρόσωπο με την περασμένη σεζόν και έχει ευθύνη και αυτός στις δύο πρώτες ήττες της ομάδας. Κάπως έτσι, ο Πετράκης δίνει την ευκαιρία στον Κότσαρη! Εκτός και ο Φατιόν, πάντως, λόγω τραυματισμού. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Διαιτητής o Αριστομένης Κουτσιαύτης, βοηθοί του οι Χρυσούλα Κουρομπίλια, Δημήτριος Σαμοϊλης και τέταρτος ο Κωνσταντίνος Περράκης. Στο VAR οι Ευάγγελος Μανούχος, Ανδρέας Μεϊντάνας. by Γιώργος Τσανάκας
17:55
Σε ένα τέταρτο θα ξεκινήσει το ματς... by Γιώργος Τσανάκας
17:56
Τηλεοπτικά μπορείτε να το δείτε από τo Novasports 2, ενώ ραδιοφωνικά να το ακούσετε από τον bwinΣΠΟΡ FM σε περιγραφή του Νίκου Σταματέλου. by Γιώργος Τσανάκας
18:05
Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες για τις τελευταίες οδηγίες... Σε λίγο θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Τσανάκας
18:08
18:09
18:11
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες... by Γιώργος Τσανάκας
18:12
Ένθερμη χειραψία του Πέδρο Μαρτίνς με τον Γιάννη Πετράκη, τα είπαν σε πολύ καλό κλίμα οι δυο τους! by Γιώργος Τσανάκας
18:14
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
18:16
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Φοβερή σέντρα του Μασούρα, ο Τικίνιο προλαβαίνει την κακή έξοδο του Κότσαρη αλλά η κεφαλιά του δεν βρήκε εστία! by Γιώργος Τσανάκας
18:17
Αγγίζει το γκολ με το ξεκίνημα ο Ολυμπιακός, πιάνει την άμυνα του Απόλλωνα στον ύπνο, αλλά δεν θα βρει εστία ο Τικίνιο. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
4' Προσπάθεια του Απόλλωνα να βγει στην επίθεση, ο Μπαξεβανίδης δεν μπορεί να γυρίσει και την στέλνει άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
18:20
18:22
7' Νέα τελική του Τικίνιο με κεφαλιά, στο κέντρο της εστίας για να μπλοκάρει ο Κότσαρης! by Γιώργος Τσανάκας
18:22
8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! by Γιώργος Τσανάκας
18:23
Ο Αγκιμπού Καμαρά έκλεισε προς τα μέσα και έκανε το πλασέ, ο Κότσαρης απομακρύνει αλλά ο Μασούρας παίρνει το ριμπάουντ και σκοράρει με κοντινό πλασέ για το 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
10' Κι άλλη φάση ο Ολυμπιακός! Γύρισμα του Ρέαμπτσουκ, πλασέ στην κίνηση του Ονιεκούρου αλλά το έβγαλε ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
18:24
Τέσσερις τελικές σε δέκα λεπτά ο Ολυμπιακός, έχει βρει και γκολ και το παιχνίδι πηγαίνει ιδανικά... by Γιώργος Τσανάκας
18:25
Στο μισό γήπεδο ο Απόλλων Σμύρνης, δεν κρατάει την μπάλα καθόλου και διαρκώς απειλείται... by Γιώργος Τσανάκας
18:26
12' Πρώτο κόρνερ για τον Απόλλωνα στο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
12' Πρώτη τελική για τον Απόλλωνα. Κόρνερ του Ματέι, με το γόνατο ο Άλβες, για να μπλοκάρει ο Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
18:27
by Γιώργος Τσανάκας
18:29
18:32
Το γκολ του Μασούρα για το 1-0 του Ολυμπιακού
18:36
21' Πολύ ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Τουτουαρίμα κάνει τραγικό γύρισμα και ο Βατσλίκ μπλοκάρει. Αμαρκάριστος περίμενε μέσα στην περιοχή ο Ιωαννίδης, κακή η επιλογή του Ολλανδού μπακ του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:37
Έχει αρχίσει να ισορροπεί ο Απόλλων, κρατώντας περισσότερο την μπάλα στα πόδια του. Κρατάει τον Ολυμπιακό μακριά από τα καρέ του Κότσαρη, ωστόσο παίζει και ψηλά στο γήπεδο και πρέπει να προσέξει την κόντρα των γηπεδούχων. by Γιώργος Τσανάκας
18:38
24' Φάουλ εκτός περιοχής και λοξά αριστερά για τον Ολυμπιακό, ευκαιρία για να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
25' Σουτ του Μασούρα, η μπάλα στον Μπαξεβανίδη και κόρνερ. Στο έδαφος ο Μπαξεβανίδης, έφαγε την μπάλα σε... περίεργο σημείο! by Γιώργος Τσανάκας
18:41
18:43
29' Άλλο ένα κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ψάχνουν το δεύτερο γκολ οι γηπεδούχοι για να βγάλουν από πάνω τους το άγχος. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
29' Σουτ του Ανδρούτσου, μπλόκαρε ο Κότσαρης. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Πρώτο μισάωρο στο Φάληρο. Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη στο γκολ του Μασούρα στο 8ο λεπτό. Ανώτεροι οι Πειραιώτες, έκαναν εκρηκτικό πρώτο 12λεπτο αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι άρχισαν να κρατάνε μπάλα και να ισορροπούν, κρατώντας κυρίως τους γηπεδούχους μακριά από την εστία του Κότσαρη. by Γιώργος Τσανάκας
18:46
32' Σουτ του Αγκιμπού Καμαρά, ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
18:50
18:51
37' Πέσιμο του Ανδρούτσου στην περιοχή, παίζετε από τον διαιτητή. Δεν υπάρχει κάτι... by Γιώργος Τσανάκας
18:53
38' Ο Μπρούνο Άλβες έχει κάνει χέρι μέσα στην περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ... Υπάρχει πέναλτι και θα πάει να το δει προφανώς ο διαιτητής! by Γιώργος Τσανάκας
18:54
40' Επιθετικό φάουλ έχει δώσει τελικά!! Δεν δίνει πέναλτι, προφανώς ο Κουτσιαύτης κάτι έχει εντοπίσει νωρίτερα και καταλογίζει επιθετικό φάουλ. Υπάρχει πάντως χέρι του Μπρούνο Άλβες, ξεκάθαρο... by Γιώργος Τσανάκας
18:58
Φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του Πέδρο Μαρτίνς οι οπαδοί του Ολυμπιακού.
19:00
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
45'+1' Τρομερή ατομική προσπάθεια του Σλίβκα, βγάζει κάθετη στον Τσιλούλη που χάνει το κοντρόλ. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός προηγείται 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης χάρη στο γκολ του Μασούρα από το 8ο λεπτό. Καλή η σημερινή εμφάνιση των Πειραιωτών, είχαν την πρωτοβουλία και ορισμένες τελικές αλλά μόλις μια φορά βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Μετά το 20λεπτο κράτησαν περισσότερο μπάλα οι φιλοξενούμενοι και ισορρόπησαν, ενώ ο Ολυμπιακός φωνάζει για πέναλτι στο 40' σε χέρι του Άλβες. by Γιώργος Τσανάκας
19:14
Το χέρι του Άλβες που φώναξε ο Ολυμπιακός και το επιθετικό φάουλ του Μπα που έδωσε ο Κουτσιαύτης
19:17
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
47' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Μασούρα, ο Τικίνιο πηδάει ψηλότερα απ' όλους και σχετικά αμαρκάριστος και... εκτελεί τον Κότσαρη για το 2-0! by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Από ένα γκολ στο ξεκίνημα κάθε ημιχρόνου ο Ολυμπιακός και κάνει ευκολότερα τα πράγματα για τη συνέχεια κόντρα στον Απόλλωνα... by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Ο Τικίνιο βρίσκει το γκολ που έψαχνε και πλέον πρέπει να... λυθεί. Το γκολ είναι αυτό που έψαχνε ο Βραζιλιάνος φορ, το βρίσκει με καρφωτή κεφαλιά! by Γιώργος Τσανάκας
19:25
54' Κι άλλο κόρνερ ο Ολυμπιακός... Δεν θέλει να σταματήσει στα δύο γκολ και καλά κάνει, θέλει να βρει ρυθμό. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
19:29
19:29
58' Ντάουντα αντί Ιωαννίδη και Παμλίδης αντί Τσιλούλη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Μία ώρα στο ματς, ο Ολυμπιακός έχει κάνει δύο τα τέρματά του απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης (2-0) και έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για να πάρει την δεύτερη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
Το παρθενικό τέρμα του Τικίνιο για το 2-0
19:34
Ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι ο Ολυμπιακός, δεν έχει αφήσει τον Απόλλωνα να κάνει μισή... κατεβασιά στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι έχουν αρχίσει να χάνουν τις θέσεις τους στο γήπεδο και να έχουν αποστάσεις στις γραμμές τους, κάτι που μπορεί να εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
65' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Κεφαλιά του Τικίνιο, λίγο πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
67' Μέσα οι Ρόνι Λόπες, Καρμπόβνικ, έξω οι Μασούρας, Ρέαμπτσουκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Ο Μασούρας είχε ένα μικροπρόβλημα και προφανώς η αλλαγή του γίνεται προληπτικά... by Γιώργος Τσανάκας
19:39
68' Ντεντάκης και Βιτλής μέσα, έξω οι Μπαξεβανίδης, Τουτουαρίμα. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
71%-29% η κατοχή, φυσικά υπέρ του Ολυμπιακού. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
69' Σουτ του Κούντε, κοντράρει και αλλάζει πορεία αλλά ο Κότσαρης το έβγαλε. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
70' Ταχύτατη κόντρα του Απόλλωνα, ο Ντάουντα κάνει την κάθετη στον Παμλίδη αλλά ο Βατσλίκ προλαβαίνει. Πρώτη φορά που οι φιλοξενούμενοι ξεμύτησαν στο δεύτερο μέρος... by Γιώργος Τσανάκας
19:43
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Ο Τικίνιο γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, ρολάρει στον Παμλίδη και με φοβερό τελείωμα, στέλνει την μπάλα στις... αράχνες για το 3-0. Φοβερό γκολ του Βραζιλιάνου που παίρνει μπρος! by Γιώργος Τσανάκας
19:48
76' Αβραάμ αντί Σισέ και Βρουσάι αντί Ονιεκούρου. Μέσα και ο Σουρλής, έξω ο Μπουχαλάκης. by Γιώργος Τσανάκας
19:50
79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Μετά από φάση διαρκείας, ο Ντομίνγκες κάνει το σουτ που κοντράρει, ο Βατσλίκ πεσμένος το βγάζει αλλά ο Ντάουντα σκοράρει από κοντά και μειώνει σε 3-1. Τυχερό γκολ μεν, αλλά κοιμήθηκε κιόλας εδώ η άμυνα των Πειραιωτών. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
82' Σαχλί μέσα, έξω ο Ματέι. by Γιώργος Τσανάκας
19:54
83' Ρισκάρει ο Κούντε, αλλά προλαβαίνει πριν κλέψει ο Ντάουντα και βγει απέναντι στον Βατσλίκ. by Γιώργος Τσανάκας
19:57
Το 3-0 με την γκολάρα του Τικίνιο
19:58
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Ο Καρμπόβνικ κάνει ωραία ατομική ενέργεια, σπάει στον Βρουσάι που ρολάρει πάνω στον Άλβες και με υπέροχο τελείωμα γράφει το 4-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
88' Σκοράρει στα... καπάκια με τον Παμλίδη ο Απόλλων, οφσάιντ υποδεικνύεται ο σκόρερ. Θα αποφασίσει το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε τον Απόλλωνα με το εμφατικό 4-1, φτάνοντας τους 7 βαθμούς και αφήνοντας την Ελαφρά Ταξιαρχία χωρίς πόντο! Ο Τικίνιο βρήκε τα δύο πρώτα τέρματά του με τα ερυθρόλευκα, ο Μασούρας σκόραρε στην επιστροφή του και ο Βρουσάι άνοιξε... λογαριασμό επίσης. Ο Ντάουντα είχε μειώσει προσωρινά σε 3-1 για τον Απόλλωνα που με τέτοια άμυνα δεν μπορεί να σωθεί! by Γιώργος Τσανάκας