Αστάνα-Άρης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστάνα-Άρης για τον 2ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

15:41
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αστάνα και τον Άρη για τον β' προκριματικό γύρο του UEFA Conference League (16:00, 22/7, Novasports2 HD, bwinΣΠΟΡ FM 94,6). Πρώτο ματς μεταξύ των δύο ομάδων. Ακολουθεί η ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη. by www.sport-fm.gr
15:45
Το αποψινό παιχνίδι είναι το πρώτο επίσημο του Άρη τη φετινή σεζόν, ενώ μάλιστα είναι και η παρθενική συμμετοχή του Άκη Μάντζιου σε ευρωπαϊκές διοργανώσεις ως προπονητής. by www.sport-fm.gr
15:45
15:47
Άρης (4-2-3-1): Ντένις, Σάκιτς, Γκάνεα, Δεληζήσης, Μπεναλουάν, Σάσα, Ματίγια, Γκάμα, Μπερτόγλιο, Ματέο Γκαρσία, Μαντσίνι. by www.sport-fm.gr
15:49
Να θυμίσουμε πως ο Σούντγκρεν έμεινε εκτός αποστολής λόγω ίωσης, με αποτέλεσμα τη θέση του στο δεξί άκρο της άμυνας να καλύπτει ο Σάκιτς. by www.sport-fm.gr
15:51
Αστάνα (4-1-4-1): Νεπογκόντοβ, Σιμούνοβιτς, Μπίτρι, Ρουκάβινα, Μπεϊσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ, Τσουπέρκα, Τομάσοφ, Εουτζένιο, Μπαρσεγκιάν. by www.sport-fm.gr
15:54
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση στην «Astana Arena» είναι κεκλεισμένων των θυρών, ενώ δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. by www.sport-fm.gr
15:54
15:54
15:59
Μένει να φανεί και το πώς θα προσαρμοστεί ο Άρης στον συνθετικό χλοοτάπητα του γηπέδου. by www.sport-fm.gr
15:59
16:01
16:03
16:05
3' Σέντρα-σουτ του Σάκιτς από τα δεξιά, δεν μπορεί να κάνει την προβολή κάποιος συμπαίκτης του. by www.sport-fm.gr
16:05
16:07
6' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Λάθος από τον Νεπογκόντοβ, ο Μπερτόγλιο γίνεται αποδέκτης της μπάλας στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο το σουτ που επιχειρεί, όντας ολομόναχος, αποκρούεται από τον αντίπαλο πορτιέρε. by www.sport-fm.gr
16:11
9' Φάση για την Αστάνα. Εισέβαλε στην περιοχή του Άρη ο Τομάσοβ, έπιασε το διαγώνιο σουτ, με τον Ντένις να βάζει το «στοπ». Πολύ κακή αντίδραση από την άμυνα των Θεσσαλονικιών. by www.sport-fm.gr
16:12
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο. Πάντα στο 0-0. Μία μεγάλη φάση για κάθε ομάδα. Ξεχωρίζει, βέβαια, εκείνη του Μπερτόγλιο στο 6'. by www.sport-fm.gr
16:15
16:17
16:20
Προσπαθεί να φτάσει με συνδυαστικό ποδόσφαιρο στην αντίπαλη περιοχή ο Άρης. Χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής. by www.sport-fm.gr
16:26
25' Γκολ η Αστάνα. 1-0. Σκόρερ ο Τομάσοφ. Πιάνει το σουτ εκτός περιοχής ο άσος της Αστάνας, το οποίο βρίσκει σε αντίθετη κίνηση τον Ντένις. by www.sport-fm.gr
16:29
16:31
16:32
30' Ευκαιρία για τον Άρη! Παράλληλο γύρισμα του Μαντσίνι, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή ο Γκαρσία προ κενής εστίας. by www.sport-fm.gr
16:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια, με την Αστάνα να προηγείται 1-0 χάρη στο γκολ του Τομάσοφ στο 25'. by www.sport-fm.gr
17:02
Οι παίκτες των δύο ομάδων επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. by www.sport-fm.gr
17:04
17:04
17:08
Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο. Πιέζει ψηλά ο Άρης. by www.sport-fm.gr
17:09
51' Φάση για την Αστάνα. Ο Κουατ μπόρεσε να κατεβάσει, να κοντρολάρει και να εκτελέσει εντός της περιοχής του Άρη. Το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
17:12
54' Μεγάλη ευκαιρία για την Αστάνα. Κεφαλιά του Εουτζένιο, καίρια απόκρουση από τον Ντένις! by www.sport-fm.gr
17:18
17:21
17:24
17:26
67' Ευκαιρία για τον Άρη, καθυστερεί να αποφασίσει εντός της αντίπαλης περιοχής ο Μπερτόγλιο! by www.sport-fm.gr
17:28
70' Γκολ η Αστάνα. 2-0. Σκόρερ και πάλι ο Τομάσοφ. Βγαίνει στην πλάτη του Δεληζήση ο άσος της Αστάνα και με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
17:31
73' Κεφαλιά του Μπεναλουάν, περνάει άουτ. Πρώτη φάση για τον Άρη, μετά το 32! by www.sport-fm.gr
17:33
75' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Σιμούνοβιτς! Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη! by www.sport-fm.gr