Super League: Λεπτό προς λεπτό

Επτά παιχνίδια, όλα με κοινή ώρα έναρξης τις 19:00 και το sportfm.gr σας δίνει την δυνατότητα να δείτε την εξέλιξη όλων σε real time.

18:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της 26ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Όλα τα παιχνίδια έχουν κοινή ώρα έναρξης τις 19:00. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Οι αγώνες που διεξάγονται είναι οι εξής: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, Βόλος-ΑΕΚ, ΑΕΛ-Ολυμπιακός, Άρης-ΟΦΗ, Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα, Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός, Λαμία-Ατρόμητος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Φυσικά για όλα τα ματς θα υπάρχει ραδιοφωνική κάλυψη από τον BwinΣΠΟΡ FM 94,6 ενώ θα υπάρξουν ξεχωριστά live στο site του σταθμού για κάθε ένα από τα παιχνίδια. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
18:47
Η βαθμολογία πριν την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος Εικόνα live21967044/52528.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Σε 10 λεπτά έχουμε σέντρα στα γήπεδα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:01
1' Σέντρα στα ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
6' ΓΚΟΛ ο Άρης (1-0): Ο Μήτρογλου ανοίγει το σκορ κόντρα στον ΟΦΗ με κοντινό πλασέ.
by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Συμπληρώνεται το πρώτο τέταρτο στα παιχνίδια: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (0-0), Βόλος-ΑΕΚ (0-0), ΑΕΛ-Ολυμπιακός (0-0), Άρης-ΟΦΗ (1-0), Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα (0-0), Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός (0-0), Λαμία-Ατρόμητος (0-0). by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα: Στο 13' ο Παμλίδης σούταρε από πλεονεκτική θέση, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Τσιφτσή.
19:30
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Στο 16' ο Ζίβκοβιτς προσπάθησε να σκοράρει από κοντά όμως δεν τα κατάφερε.
19:31
Άρης-ΟΦΗ: Ο Άρης βρέθηκε κοντά στο 2-0 με τον Σάντε Σίλβα να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας του ΟΦΗ.
19:34
33' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! (0-1) Ο Χασάν κέρδισε πέναλτι από τον Χουσίνο, με τον Αιγύπτιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να νικάει τον Νάγκι.
19:38
Βόλος-ΑΕΚ: Κεφάλι με κεφάλι συγκρούστηκαν Κρίστιτσις και Νίνης με αποτέλεσμα ο Σέρβος να χρειαστεί ράμματα για να συνεχίσει.
19:39
ΑΕΛ-Ολυμπιακός: Μετά από ωραίο passing game από τον Ολυμπιακό, η μπάλα κατέληξε στον Φορτούνη έπιασε ένα σουτ έξω από την περιοχή με τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ να διώχνει με τις γροθιές του την μπάλα.
19:40
40' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! (1-0) Ο Μακέντα ανοίγει το σκορ μετά από ασίστ του Χατζηγιοβάνη.
19:43
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Στο 30', ο Κρέσπο απείλησε τον Διούδη με σουτ εντός περιοχής, το οποίο όμως πέρασε άουτ.
19:45
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα: Δεύτερο δοκάρι για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Καρτάλη στο 23ο λεπτό, ο Έλληνας άσος έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.
19:49
45' Χαμένο πέναλτι για τη Λαμία κόντρα στον Ατρόμητο (0-0). Ο Μανδάς αποκρούει την εκτέλεση πέναλτι του Ντέλετιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
45'+3' ΓΚΟΛ ο Βόλος κόντρα στην ΑΕΚ (1-0) Ο Μιτάι έκανε την παράβαση πάνω στον Περέα, με τον Δουβίκα να ανοίγει το σκορ από τα 11 βήματα.
19:52
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (1-0), Βόλος-ΑΕΚ (1-0), ΑΕΛ-Ολυμπιακός (0-1), Άρης-ΟΦΗ (1-0), Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα (0-0), Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός (0-0), Λαμία-Ατρόμητος (0-0). by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Άρης-ΟΦΗ: Ο Σάσα έχασε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του Άρη.
20:06
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος των παιχνιδιών! by Αναστασία Βοσνάκη
20:08
ΑΕΛ-Ολυμπιακός: Για χέρι του Eμβιλά διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτες της ΑΕΛ.
20:16
55' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός κόντρα στην ΑΕΛ (0-2) Ο Μασούρας πλασάρει, ο Νάγκι το... βγάζει, αλλά ο Ανδρούτσος πήρε το ριμπάουντ για να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.
20:18
Λαμία-Ατρόμητος (0-0): Ο Μανδάς έπιασε το πέναλτι του Ντέλετιτς στο τέλος του ημίχρονου.
20:23
58' Ο Χουσίνο σκόραρε από κοντά για την ΑΕΛ κόντρα στον Ολυμπιακό, ωστόσο το τέρμα του σωστά δεν μέτρησε καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:24
Άρης-ΟΦΗ: Ο Ροζ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ επωφελήθηκε από τις κόντρες αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από την μικρή περιοχή.
20:25
63' ΓΚΟΛ ο Απόλλων Σμύρνης κόντρα στον Παναιτωλικό (1-0) O Σλίβκα ανοίγει το σκορ για την Ελαφρά Ταξιαρχία.
20:40
80' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! (0-3) Ο Μπρούμα μοίρασε αριστερά για τον Χολέμπας, αυτός έδωσε στον Μασούρα που σέρβιρε στον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός βρήκε δίχτυα από κοντά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
82' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός (2-0) Ο Ιωαννίδης κάνει δύο τα τέρματων των «πράσινων» κόντρα στους Θεσσαλονικείς και ο Παναθηναϊκός αγκαλιάζει τη νίκη.
20:44
84' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, μειώνει σε 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό! Ο Κρμέντσικ σκοράρει από κοντά και ο ΠΑΟΚ ελπίζει για τη διεκδίκηση ενός βαθμού.
20:46
85' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, ανοίγει το σκορ στην Τρίπολη κόντρα στον Αστέρα (0-1) Οι Ηπειρώτες παίρνουν προβάδισμα με τον Μπρένερ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
87' Η Λάρισα μειώνει σε 3-1 κόντρα στον Ολυμπιακό! Το γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους πετυχαίνει ο Νούνιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (2-1), Βόλος-ΑΕΚ (1-0), ΑΕΛ-Ολυμπιακός (1-3), Άρης-ΟΦΗ (1-0), Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα (0-1), Απόλλων Σμύρνης-Παναιτωλικός (1-0), Λαμία-Ατρόμητος (0-0). by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Μετά από την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, ο Άρης αποκτά σπουδαίο προβάδισμα για να πάρει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο μένοντας μόνο δεύτερος. Η ΑΕΚ χάνει έδαφος, όπως και ο ΠΑΟΚ και αμφότεροι οι «δικέφαλοι» νιώθουν... καυτή την ανάσα του Παναθηναϊκού, με τον Αστέρα να μένει αρκετά πιο πίσω. Στη μάχη του υποβιβασμού, ο Απόλλων πήρε νίκη μισή παραμονή, με Λαμία, Παναιτωλικό, ΟΦΗ και ΑΕΛ να συνεχίζουν τη μάχη του! by Αναστασία Βοσνάκη