Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος

19:07
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής. by www.sport-fm.gr
19:10
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από σημαντική εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ, παραμένοντας στη 10η θέση με 19 πόντους. Από την άλλη, ο Ατρόμητος ηττήθηκε 2-3 στο Περιστέρι από τον Παναθηναϊκό και παρέμεινε στην 7η θέση και στους 25 πόντους. by www.sport-fm.gr
19:12
Στον πρώτο γύρο, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις, στο εντυπωσιακό 2-2 στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
19:14
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούτσιτς, Άντονι, Σλίβκα, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Τσιλούλης. by www.sport-fm.gr
19:16
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μανδάς, Γκάλο, Νάτσος, Γούτας, Στρούγγης, Χαρίσης, Σάλομον, Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουνίθ, Αγκάγιεφ. by www.sport-fm.gr
19:18
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Κώτσαρης, Χουχούμης, Λαγός, Καλίσιρ, Φερνάντεζ, Τσαμπούρης, Μουνιέ, Ντάουντα, Κιτόκο.
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Θεοδωράκης, Εντομβονγί, Ραμπέγιο, Νταβιώτης, Μάτιτς, Ούμπιδες, Μαυρομμάτης, Οικονομίδης, Μανούσος. by www.sport-fm.gr
19:22
Πρώτος διαιτητής ο Μανώλης Σκουλάς, με βοηθούς τους Αντώνη Δίπλαρη και Νίκο Πάγκαλο. by www.sport-fm.gr
19:26
Όμορφη ενέργεια προς το πρόσωπο του προπονητή του Απόλλωνα, Γιώργου Παράσχου, ο οποίος βραβεύτηκε για τα 902 παιχνίδια του τόσο ως προπονητής όσο και ως παίκτης! by www.sport-fm.gr
19:30
19:33
3' Ο Τσιλούλης πατάει περιοχή από τα δεξιά, η σέντρα του όμως περνάει από όλους. by www.sport-fm.gr
19:35
5' Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στον αγώνα, με τις δύο ομάδες να έχουν σαφής διάθεση να επιτεθούν. by www.sport-fm.gr
19:37
7' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του Κολ μετά από ωραία ανάπτυξη, με το σουτ του Αργεντινού να μπλοκάρει ο Μανδάς. by www.sport-fm.gr
19:38
8' Άμεση η απάντηση για τον Ατρόμητο, ο οποίος βγήκε όμορφα στην αντεπίθεση, με τον Λάζαρο να βρίσκει τον Αγκάγιεφ, το σουτ του οποίου πέρασε πάνω από την εστία των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
19:41
11' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Και πάλι από τα αριστερά οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν με την σέντρα-σουτ του Μπαξεβανίδη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Μανδάς. by www.sport-fm.gr
19:42
19:44
15' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Απόλλωνα, απομακρύνουν εύκολα οι φιλοξενούμενοι. by www.sport-fm.gr
19:48
18' Ατομική προσπάθεια του Χαρίση, το σουτ που επιχείρησε όμως καταλήγει πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Απόλλωνα. by www.sport-fm.gr
19:52
21' Πλησιάζουμε στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Ο Απόλλων δείχνει καλύτερο πρόσωπο, προσπαθεί να παίξει οργανωμένα. Ο Ατρόμητος από την άλλη, ψάχνει την ευκαιρία να βγει στην κόντρα επίθεση και στο ανοικτό γήπεδο. by www.sport-fm.gr
19:54
19:55
19:57
27' Ακόμα ένα φάουλ για τον Ατρόμητο, που θα φέρει κόσμο στην περιοχή του Απόλλωνα. by www.sport-fm.gr
19:58
Κεφαλιά του Γούτα έβγαλε δύσκολα ο κίπερ των γηπεδούχων, ωστόσο σωστά σηκώνεται το σημαιάκι ως οφσάιντ. Ως μη γενόμενη η φάση λοιπόν. by www.sport-fm.gr
20:00
29' Διακοπή στον αγώνα, στο έδαφος ο Ιωαννίδης, καθώς νιώθει ενοχλήσεις στο στομάχι του. by www.sport-fm.gr
20:01
20:04
34' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Εξω ο Ιωαννίδης που δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Ντάουντα. by www.sport-fm.gr
20:06
37' Μακρινό σουτ του Σάλομον, περνάει πολλά μέτρα έξω από την εστία του Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
20:08
38' Επικίνδυνο γύρισμα στο σημείο του πέναλτι από τον Τσιλούλη, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
20:08
20:11
41' Αντεπίθεση για τον Ατρόμητο, όμως ο Χριστοδουλόπουλος υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
20:11
20:14
Όμορφη συνεργασία από τον άξονα ανάμεσα σε Μπαξεβανίδη και Μπεντινέλι, με τον πρώτο να βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Βραζιλιάνο, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μανδά.
20:15
20:17
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται 1-0 χάρη στο τέρμα του Μπεντινέλι στο 42'. Δίκαιο το προβάδισμα των γηπεδούχων, ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. by www.sport-fm.gr
20:38
51' Επικίνδυνη στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μουνίθ να δοκιμάζει ωραίο φαλτσαριστό σουτ από τα δεξιά και τον Βέρχουλτ να βγάζει δύσκολα. by www.sport-fm.gr
20:39
52' Νέα φάση για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Αγκάγιεφ όμως να περνάει πολλά μέτρα πάνω από την εστία του Απόλλωνα. by www.sport-fm.gr
20:39
20:41
54' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από φάουλ του Μουνίθ, ο Αγκάγιεφ πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι, με την προβολή του να καταλήγει ελάχιστα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:46
20:49
62' Πιέζει ο Ατρόμητος για την ισοφάριση, καθώς ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου. by www.sport-fm.gr
20:50
63' Αδύναμο «ψαλιδάκι» από τον Κωτσόπουλο, κανένα πρόβλημα για τον Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
20:52
64' Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λάζαρος πάτησε περιοχή από τα δεξιά, βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Μανούσο, ο οποίος ωστόσο από πλεονεκτική θέση έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:54
20:55
67' Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Απόλλων παίρνει μεγάλο προβάδισμα για τη νίκη. Ο Κολ από τα δεξιά βρήκε τον Ντάουντα στην μικρή περιοχή, ο οποίος με μια καταπληκτική κίνηση, γύρισε πρόσωπο στο τέρμα και με δυνατό σουτ νίκη τον Μανδά. by www.sport-fm.gr
20:57
70' Αλλαγές για τον Απόλλων. Έξω οι Φατιόν και Μπεντινέλι, μέσα οι Φερνάντες και Κιτόκο. by www.sport-fm.gr
21:01
Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Εντομβόνγι και Ραμπέγιο , έξω ο Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόπουλος. by www.sport-fm.gr
21:04
21:09
82' Άστοχο σουτ για τον Ατρόμητο με τον Ραμπέγιο. Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους μετά από ώρα. by www.sport-fm.gr
21:12
85' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Έξω οι Χαρίσης και Νάτσος. Μέσα οι Μάτιτς και Μαυρομμάτης. by www.sport-fm.gr
21:15
21:16
89' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Δυνατό σουτ του Μουνίθ, βγάζει εντυπωσιακόα ο Βέρχουλτ. by www.sport-fm.gr
21:17
21:18
Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα φτάνει στον Μαυρομμάτη, ο οποίος με δυνατό σουτ μειώνει σε 2-1. by www.sport-fm.gr
21:18
21:19
Για να δούμε εάν ο Ατρόμητος θα μπορέσει να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά και να κάνει το 2-2. by www.sport-fm.gr
21:21
21:24
Ο Απόλλων νίκησε με 2-1 τον Ατρόμητο, με σκόρερ τον Μπεντινέλι και τον Ντάουντα. by www.sport-fm.gr