Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

18:43
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς του Απόλλωνα Σμύρνης με την ΑΕΚ για τους "16" του Κυπέλλου Ελλάδας... by Γιώργος Μαραθιανός
19:24
Με το 2-0 του πρώτου αγώνα να κάνει ακόμα ισχυρότερο φαβορί την "Ένωση", εκείνη θα προσπαθήσει να σφραγίσει χωρίς άγχος την παρουσία της στα προημιτελικά της διοργάνωσης. by Γιώργος Μαραθιανός
19:25
Εξάλλου, μετά την ήττα-σοκ από τον ΠΑΣ για το πρωτάθλημα, επέστρεψε στις επιτυχίες με τον ΟΦΗ και σε αυτό τον δρόμο της βελτίωσης που δείχνει με τον Μανόλο Χιμένεθ θέλει να βαδίσει και σήμερα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:26
Την ίδια ώρα ο Απόλλων δίνει σαφώς το βάρος του στο πρωτάθλημα και παρόλο που έχει ένα μικρό βουνό μπροστά του (βάσει του σκορ στο πρώτο ματς και των πολλών απουσιών του) θα διεκδικήσει τις όποιες πιθανότητες ανατροπής. by Γιώργος Μαραθιανός
19:26
Όπως είναι εύλογο, τα βλέμματα των φίλων της ΑΕΚ θα είναι στραμμένα απόψε στο μοναδικό μεταγραφικό απόκτημα του Ιανουαρίου, τον Όλεγκ Νταντσένκο. by Γιώργος Μαραθιανός
19:27
Ελλείψει του τραυματία Μπακάκη, ο Μανόλο Χιμένεθ αποφάσισε να ξεκινήσει βασικό τον Ουκρανό, ωστόσο στο ντεμπούτο του εκείνος θ' αγωνιστεί σε ρόλο εξτρέμ και όχι μπακ. by Γιώργος Μαραθιανός
19:28
Κατά συνέπεια, στο δεξί άκρο της άμυνας θα βρεθεί (όπως και στο πρώτο παιχνίδι) ο Ραντόνια, ενώ βασικός για πρώτη φορά επί των ημερών Χιμένεθ ξεκινάει ο Χνιντ. by Γιώργος Μαραθιανός
19:28
Το 4-2-3-1 με το οποίο θα παραταχθεί απόψε η ΑΕΚ... Εικόνα live21966370/50008.jpg by Γιώργος Μαραθιανός
19:29
1': Έναρξη του αγώνα. by Γιώργος Μαραθιανός
19:35
7: Πρώτη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! by Γιώργος Μαραθιανός
19:36
Έπειτα από ωραία σέντρα του Μπεντινέλι από αριστερά, ο Μουνιέ κέρδισε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Αθανασιάδης ήταν καλά τοποθετημένος και μπλόκαρε. by Γιώργος Μαραθιανός
19:38
9': Ο Μπεντινέλι διένυσε μερικά μέτρα και δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, το οποίο κόντραρε και έφυγε κόρνερ από τα δεξιά. by Γιώργος Μαραθιανός
19:38
10': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:40
Μετά από ωραίο γύρισμα που έκανε από δεξιά ο Αλμπάνης στο σημείο του πέναλτι, ο Ολιβέιρα σούταρε απευθείας, αλλά ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε δύσκολα! Στη συνέχεια της φάσης πήγε να επωφεληθεί ο Τάνκοβιτς, αλλά έκανε χέρι. by Γιώργος Μαραθιανός
19:43
14': Κι άλλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:43
Ο Αλμπάνης κοντρόλαρε και έπιασε ένα όμορφο συρτό σουτ από το ύψος του ημικυκλίου, στέλνοντας την μπάλα να "ξυρίσει" το αριστερό δοκάρι του Γιαννακόπουλου! by Γιώργος Μαραθιανός
19:44
16' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:46
Μετά από λάθος του Χνιντ στο κέντρο, οι γηπεδούχοι έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Μπεντινέλι κλώτσησε το χορτάρι στην προσπάθεια να πλασάρει, αλλά η μπάλα έφτασε στον Ντάουντα, που με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Αθανασιάδη από κοντά! by Γιώργος Μαραθιανός
19:49
20' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:49
Σε μια φαινομενικά ακίνδυνη σέντρα του Λόπες από αριστερά ο Γιαννακόπουλος έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ολιβέιρα -που τη βρήκε μπροστά του- σούταρε από κοντά στα δίχτυα! by Γιώργος Μαραθιανός
19:55
27' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΠΟΛΛΩΝΑ! by Γιώργος Μαραθιανός
19:56
Ο Ντάουντα γύρισε ανενόχλητος μέσα στην περιοχή της ΑΕΚ και έστρωσε στον Λαγό, ο οποίος έπιασε ένα φοβερό σουτ και κάρφωσε την μπάλα στο αριστερό "παραθυράκι" του Αθανασιάδη! by Γιώργος Μαραθιανός
20:03
32': Η ΑΕΚ τιμωρείται για το ότι δεν μπήκε με τη δέουσα σοβαρότητα στο ματς. Υπάρχουν στιγμές που η "Ένωση" βγάζει στην άμυνα τον πανικό που έδειχνε πριν την έλευση του Μανόλο Χιμένεθ. Απόλυτα δίκαια έχει το προβάδισμα ο ψυχωμένος Απόλλων. by Γιώργος Μαραθιανός
20:06
37': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
20:06
Από βαθιά μπαλιά του Ραντόνια, ο Τάνκοβιτς κοντρόλαρε με το στήθος και έπιασε απευθείας γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι! Θα ήταν -αν έμπαινε- υπέροχο γκολ... by Γιώργος Μαραθιανός
20:10
42' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
20:10
Τη βλέπει ο Σιμόες, που "γκρέμισε" τον Χουχούμη από δεξιά για να μη φύγει στην αντεπίθεση. by Γιώργος Μαραθιανός
20:14
45': Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Μαραθιανός
20:15
45'+2': Λήξη του ημιχρόνου. by Γιώργος Μαραθιανός
20:30
46' - Αλλαγές για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
20:30
Στις θέσεις των Τάνκοβιτς και Νταντσένκο μπαίνουν οι Σιμάνσκι και Γκαρσία. by Γιώργος Μαραθιανός
20:31
46' - Αλλαγές για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
20:33
Εκτός αγώνα οι Ντάουντα και Κάλισιρ, με τους Ιωαννίδη και Μπρούσιτς να τους αντικαθιστούν. by Γιώργος Μαραθιανός
20:33
46': Ξεκίνησε το β' μέρος. by Γιώργος Μαραθιανός
20:39
52': Πιο δυναμικά έχει μπει στο β' μέρος η ΑΕΚ, δείχνοντας διατεθειμένη να ψάξει ένα ακόμα γκολ που θα τελειώσει οριστικά την πρόκριση. by Γιώργος Μαραθιανός
20:40
53': Από ωραία πάσα του Σιμάνσκι, ο Σάκχοφ κοντρόλαρε και πήγε να σουτάρει αμέσως από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ από το αριστερό δοκάρι. by Γιώργος Μαραθιανός
20:40
54' - Κίτρινη κάρτα για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
20:41
Τη δέχεται ο Λαγός, που έκοψε με δυνατό τάκλιν τον Γκαρσία πριν μπει στην περιοχή. by Γιώργος Μαραθιανός
20:42
55': Ο Γκαρσία εκτέλεσε με φάλτσο το φάουλ -έξω από την περιοχή και δεξιά- αλλά ενώ η μπάλα φαινόταν να έχει τροχιά προς το τέρμα, ο Σάκχοφ έβαλε το κεφάλι και την έστειλε άουτ. by Γιώργος Μαραθιανός
20:42
56' - Κίτρινη κάρτα για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
20:43
Τη βλέπει ο Χουχούμης, που έκανε κι εκείνος ένα πολύ σκληρό τάκλιν προσπαθώντας να σταματήσει τον Γκαρσία. by Γιώργος Μαραθιανός
20:45
58': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! by Γιώργος Μαραθιανός
20:45
Σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά η μπάλα έφτασε στο δεύτερο δοκάρι, όπου βρισκόταν ο Μπρούσιτς, αλλά εκείνος δεν μπόρεσε από κοντά να τη στείλει στα δίχτυα! by Γιώργος Μαραθιανός
20:48
60': Ο Γκαρσία έφυγε και πάλι επικίνδυνα από δεξιά, σεντράροντας παράλληλα για τον Ολιβέιρα, αλλά ο Γιαννακόπουλος κατάφερε με υπερένταση να διώξει την μπάλα. by Γιώργος Μαραθιανός
20:49
63' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
20:49
Ο Σάκχοφ αντιμετωπίζει μυικό πρόβλημα και δεν μπορεί να συνεχίσει. Στη θέση του μπαίνει ο Γαλανόπουλος. by Γιώργος Μαραθιανός
20:50
63' - Αλλαγή για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
20:50
Στη θέση του Βιτλή μπαίνει ο Φερνάντεθ. by Γιώργος Μαραθιανός
20:55
68': Παραμένει μαχητικότατος ο Απόλλων, αλλά η ΑΕΚ δείχνει να πατάει με μεγαλύτερη ασφάλεια σε σχέση με το πρώτο μέρος και να ελέγχει το ματς. by Γιώργος Μαραθιανός
20:55
69' - Αλλαγή για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
20:56
Ο Κραγιόπουλος αντικαθιστά τον Μπεντινέλι. by Γιώργος Μαραθιανός
20:57
70': Κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή στον... Γιώργο Κασναφέρη, που διαμαρτύρεται σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς. by Γιώργος Μαραθιανός
21:00
73': Ο Γκαρσία έκανε μια ακόμα κούρσα από δεξιά και φέρνοντας την μπάλα στο αριστερό προσπάθησε να σουτάρει, αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από το Χουχούμη. by Γιώργος Μαραθιανός
21:02
76' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
21:02
Τη δέχεται ο Γκαρσία για ένα δυνατό τάκλιν στον Φερνάντεθ. by Γιώργος Μαραθιανός
21:05
79' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
21:06
Τη βλέπει ο Χνιντ, που κλώτσησε μακριά την μπάλα μετά τον καταλογισμό ενός φάουλ εις βάρος του. by Γιώργος Μαραθιανός
21:07
81' - Αλλαγή για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
21:07
Στη θέση του Λαγού ο Ρόδης. by Γιώργος Μαραθιανός
21:08
82' - Κίτρινη κάρτα για τον Απόλλωνα by Γιώργος Μαραθιανός
21:09
Την αντικρίζει ο Μουνιέ για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Λόπες. by Γιώργος Μαραθιανός
21:10
83': Ο Λόπες βρήκε χώρο κι έπιασε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Γιαννακόπουλος απέκρουσε στην κλειστή του γωνία. by Γιώργος Μαραθιανός
21:10
84' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
21:11
Στη θέση του Αλμπάνη μπαίνει ο Μαχαίρας. by Γιώργος Μαραθιανός
21:16
89': Με την πρόκριση να έχει κριθεί πλέον, η ΑΕΚ ψάχνει (χωρίς αποτέλεσμα) στα τελευταία λεπτά το γκολ με το οποίο θα αποφύγει την ήττα. by Γιώργος Μαραθιανός
21:18
90': Από γύρισμα του Γκαρσία, ο Ολιβέιρα κοντρόλαρε και σούταρε από κοντά, αλλά έκοψε σωτήρια για τον Απόλλωνα ο Τσαμπούρης. by Γιώργος Μαραθιανός
21:18
90'+1': Ο Μαχαίρας μπήκε από αριστερά και έδωσε έτοιμο γκολ στον Σιμάνσκι, αλλά το πλασέ του Πολωνού αποκρούστηκε με τα πόδια από τον Γιαννακόπουλο. by Γιώργος Μαραθιανός
21:19
90'+2' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
21:19
Ο Ανσαριφάρντ στη θέση του Ολιβέιρα. by Γιώργος Μαραθιανός
21:21
90'+3': Μετά από μια εναέρια μονομαχία ο Γαλανόπουλος προσγειώθηκε άσχημα στο χόρτο και δείχνει να έχει τραυματιστεί. by Γιώργος Μαραθιανός
21:21
90'+4': Ο Γαλανόπουλος σηκώθηκε και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Γιώργος Μαραθιανός
21:22
90'+6': Λήξη του αγώνα. by Γιώργος Μαραθιανός