Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός

14:31
Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:33
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο χρονικά ματς της 15ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναθηναϊκό by Γιώργος Σπανομανώλης
14:35
Οι "πράσινοι" με αρκετές απουσίες θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ και την ισοπαλία με τον Αστέρα. Αντίθετα η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχει βρει ρυθμό, μετρά τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία ματς και σίγουρα αποτελεί δύσκολο αντίπαλο για το "τριφύλλι" by Γιώργος Σπανομανώλης
14:37
Ο Γιώργος Παράσχος αντιμετωπίζει ως προπονητής τον Παναθηναϊκό με 16η διαφορετική ομάδα. Μετρά 7 νίκες απέναντι στους "πράσινους" by Γιώργος Σπανομανώλης
14:38
Ο Απόλλων έχει πετύχει πέντε νίκες όλες κι όλες, τις τρεις μήνα Ιανουάριο και δύο Φεβρουάριο απέναντι στον σημερινό του αντίπαλο. Και οι πέντε είναι μεταξύ 11 Ιανουαρίου και 20 Φεβρουαρίου! by Γιώργος Σπανομανώλης
14:38
Ο Παναθηναϊκός είναι αήττητος στα 13 τελευταία μεταξύ τους, με 11 νίκες και δύο ισοπαλίες. Η τελευταία νίκη του Απόλλωνα ήταν στις 2 Φεβρουαρίου 1997, 2-0 μέσα στο «Σπύρος Λούης» (12’ σουτ, 48’ σουτ Ντικουμέ), τη σεζόν που ο Παναθηναϊκός δεν βγήκε Ευρώπη. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:41
Διαιτητής του αγώνα ο Κουτσιαύτης, βοηθοί Σαμοΐλης και Ζήρδας. Τέταρτος ο Κουκουλάς και VAR ο Κοτσάνης. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:44
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
14:44
Παναθηναϊκός (Μπόλονι): Διούδης, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Αθανασακόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:44
Απόλλων Σμύρνης (Παράσχος): Βέρχουστ, Μπρούσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεζ, Τσιλούλης. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:45
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Κώτσαρης, Χουχούμης, Λαγός, Βάρκας, Ρώσση, Μουνιέ, Ντάουντα, Βίτλης, Κιτοκό. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:45
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό: Ξενόπουλος, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης, Εμμανουηλίδης, Μπουζούκης, Σερπέζης, Αϊτόρ, Μαυρομμάτης, Μολό. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:46
Σε περίπου 15' σέντρα στο "Γιώργος Καμάρας" της Ριζούπολης by Γιώργος Σπανομανώλης
14:48
Φουλ δράση σήμερα στο ελληνικό πρωτάθλημα. Μείνετε συντονισμένοι στον bwinΣΠΟΡ FM 94.6. Στις 17:15 ΑΕΚ-Παναιτωλικός και ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα και στις 19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός. by Γιώργος Σπανομανώλης
14:57
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
14:59
Ξεκίνησε το ματς στη Ριζούπολη by Γιώργος Σπανομανώλης
15:02
3' Σέντρα του Χουάνκαρ στον Μακέντα, σουτ του Ιταλού μέσα από την περιοχή η μπάλα στα σώματα by Γιώργος Σπανομανώλης
15:04
Έχει ένα ενδιαφέρον να δούμε πως θα συμπεριφερθεί στο ματς ο Ιωαννίδης που έχει πάρει θέση έξω αριστερά by Γιώργος Σπανομανώλης
15:08
9' Με το πείσμα του ο Ιωαννίδης πήρε τις κόντρες έξω από την περιοχή, αλλά του σουτ του βρήκε στον Λισγάρα και έφυγε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
15:15
16' Πάτησε περιοχή ο Απόλλωνας, έπαιξαν το 1-2 Μπαξεβανίδης και Ιωαννίδης, έκοψαν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού by Γιώργος Σπανομανώλης
15:16
Τώρα οι γηπεδούχοι έχουν πάρει τον έλεγχο στη μεσαία γραμμή by Γιώργος Σπανομανώλης
15:19
20' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ο Παναθηναϊκός by Γιώργος Σπανομανώλης
15:20
Συνεργασία του Χουάνκαρ με τον Χατζηγιοβάννη, ο πρώτος κάνει παράλληλα μπαλιά στην περιοχή, ο Βέρχουστ χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ιωαννίδης έρχεται για την σπρώξει στα δίχτυα και να γράψει το 1-0 στο ντεμπούτο του ως βασικός. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:21
Έλεγχος VAR. Ίσως για φάουλ του Ιωαννίδη στον τερματοφύλακα του Απόλλωνα. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:21
Όχι, το γκολ μετράει κανονικά 1-0 ο Παναθηναϊκός by Γιώργος Σπανομανώλης
15:25
Το γκολ του Παναθηναϊκού δικαιώνει την επιλογή Μπόλονι που έχει δώσει εντολή στον Ιωαννίδη να γίνεται δεύτερος φορ πλάι στον Μακέντα, όταν βρίσκονται στην επίθεση οι πράσινοι. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:26
25' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα: Ο Τσιλούλης κέρδισε τον Ζαγαρίτη στη μονομαχία και στη συνέχεια ο Διούδης απέκρουσε το σουτ. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:27
28' Πέναλτι για τον Απόλλωνα! by Γιώργος Σπανομανώλης
15:28
Ο Διούδης βγήκε με δύναμη με τις γροθιές, χτύπησε τον Ιωαννίδη και ο διαιτητής έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα by Γιώργος Σπανομανώλης
15:28
Δείχνει να έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Διούδης, στο έδαφος και ο Ιωαννίδης by Γιώργος Σπανομανώλης
15:29
Ο Διούδης μάλιστα αιμορραγεί από τη μύτη. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:30
Ο Ιωαννίδης έχει τις αισθήσεις του. Μακάρι να είναι καλά και οι δύο παίκτες. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:30
Ετοιμάζεται ο Ξενόπουλος για τον Παναθηναϊκό by Γιώργος Σπανομανώλης
15:31
Θα δει τη φάση στο μόνιτορ ο Κουτσιαύτης, γιατί φαίνεται να υπάρχει χέρι του Ιωαννίδη πριν τον ανατρέψει ο Διούδης by Γιώργος Σπανομανώλης
15:32
Δεν υπάρχει πέναλτι, ο Ιωαννίδης έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι by Γιώργος Σπανομανώλης
15:32
Δυστυχώς ο Ιωαννίδης αποχωρεί με κολάρο με ασθενοφόρο από το γήπεδο. Ας ευχηθούμε να είναι καλά το παιδί by Γιώργος Σπανομανώλης
15:33
Το παιχνίδι έχει διακοπεί εδώ και πέντε λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
15:33
Ο Διούδης έχει σηκωθεί, αλλά φαίνεται ότι ζαλίζεται by Γιώργος Σπανομανώλης
15:33
33' Στη θέση του Ιωαννίδη ο Ντάουντα by Γιώργος Σπανομανώλης
15:34
34' Κίτρινη στον Ζαγαρίτη τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
15:36
Αποβάλλεται ο Έκτορας Μονεμβασιώτης από τον πάγκο του Απόλλωνα για διαμαρτυρία by Γιώργος Σπανομανώλης
15:39
Κάτι η διακοπή, κάτι η απόφαση του Κουτσιαύτη (είναι σωστή) έχουν δημιουργήσει νεύρα με αποτέλεσμα να χαλάσει ο ρυθμός του ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
15:39
Ο Διούδης αιμορραγεί ακόμα, νέα διακοπή στο ματς για να καθαριστεί όπως προβλέπει ο κανονισμός. Συνεχίζει το ζέσταμα ο Ξενόπουλος, δεν είναι σίγουρο αν και πόσο θα μείνει στο ματς ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού by Γιώργος Σπανομανώλης
15:40
by Γιώργος Σπανομανώλης
15:42
43' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα: Ο Φερνάντεθ προσπαθεί να νικήσει τον Διούδη που έχει κλείσει τη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ. Η φάση ξεκινάει και πάλι από λάθος του Χατζηγιοβάνη by Γιώργος Σπανομανώλης
15:46
Επτά λεπτά έξτρα χρόνου, έχουν παιχτεί ήδη τα δύο από αυτά by Γιώργος Σπανομανώλης
15:51
Μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο 49-51 η κατοχή υπέρ του Παναθηναϊκού by Γιώργος Σπανομανώλης
15:52
Ημίχρονο: Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-1 Ο τρικ του Μπόλονι με τον Ιωαννίδη να γίνεται δεύτερος φορ έχει πιάσει. Το πρώτο ημίχρονο στιγματίζεται από τον τραυματισμό του Ιωαννίδη και του Διούδη. Ο δεύτερος έβγαλε το ημίχρονο, ο πρώτος έφυγε με ασθενοφόρο, ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:53
16:07
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
16:09
47' Πέναλτι για τον Απόλλωνα by Γιώργος Σπανομανώλης
16:09
Ο Ζαγαρίτης ανατρέπει τον Τσιλούλη by Γιώργος Σπανομανώλης
16:12
Έλεχγος VAR για το πέναλτι. Εξετάζουν αν είναι μέσα ή έξω από την περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
16:13
Τελικά δεν υπάρχει πέναλτι, το VAR έδειξε από τελικά το χαζό μαρκάρισμα του Ζαγαρίτη ήταν εκτός περιοχής. Δεύτερη κίτρινη στον Ζαγαρίτη, με 10 ο Παναθηναϊκός by Γιώργος Σπανομανώλης
16:14
Η απόφαση είναι σωστή, το VAR διορθώνει και πάλι το λάθος του Κουτσιαύτη by Γιώργος Σπανομανώλης
16:15
Βέβαια τα πράγματα ζορίζουν για τον Παναθηναϊκό που θα πρέπει να βγάλει ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο by Γιώργος Σπανομανώλης
16:15
Κίτρινη στον Σλίβκα για θέατρο στην περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
16:20
58' Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη by Γιώργος Σπανομανώλης
16:21
59' Σύγκρουση Σλίβκα-Αλεξανδόπουλου στο έδαφος ο παίκτης του Παναθηναϊκού by Γιώργος Σπανομανώλης
16:23
Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού. Μπροστά ο Παναθηναϊκός, παίζε με δέκα παίκτες από το 48' μετά την αποβολή του Ζαγαρίτη by Γιώργος Σπανομανώλης
16:26
64' Σουτ του Τσιλούλη από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει by Γιώργος Σπανομανώλης
16:33
70' Κίτρινη στον Πούγγουρα by Γιώργος Σπανομανώλης
16:33
70΄ Μέσα ο Μουνιέ και Χουχούμης, έξω οι Φερνάντεθ και Μπρούσιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
16:35
72' Τεράστια ευκαιρία για Παναθηναϊκό: Άδειασε Κολ και Λισγάρα ο Ιωαννίδης, έβγαλε δύσκολα ο Βέρχουλστ by Γιώργος Σπανομανώλης
16:35
73' Μέσα ο Μολό έξω ο Χατζηγιοβάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
16:39
77' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ο Απόλλωνας 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
16:40
Ωραία σέντρα του Μουνιέ, η άμυνα του Παναθηναϊκού ξέχασε τον Μπεντινέλι που από κοντά νίκησε τον Διούδη για την ισοφάριση by Γιώργος Σπανομανώλης
16:44
Σωστή και αυτή η απόφαση τελικά, είναι λίγο πιο μπροστά ο Μπεντινέλι by Γιώργος Σπανομανώλης
16:46
Μέσα ο Αϊτόρ, και Καρλίτος έξω Μακέντα και Αθανασακόπουλος by Γιώργος Σπανομανώλης
16:47
Μέσα ο Μαυρομάτης, έξω ο Ιωαννίδης. Πάει να κρατήσει το ματς ο Μπόλονι by Γιώργος Σπανομανώλης
16:52
90’ Φάουλ του Λισγάρα πάνω στον Καρλίτος και κίτρινη κάρτα στον Έλληνα αμυντικό by Γιώργος Σπανομανώλης
16:53
Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων by Γιώργος Σπανομανώλης
16:54
92' Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος by Γιώργος Σπανομανώλης
16:56
Τραγικό σουτ Λισγάρα, έξαλλος ο Παράσχος by Γιώργος Σπανομανώλης
16:56
94' Κεφαλιά του Σλίβκα, περνάει ελάχιστα έξω από το δοκάρι του Διούδη! by Γιώργος Σπανομανώλης
16:57
95' Επέμβαση Διούδη σε κεφαλιά του Ντάουντα, τα δίνει όλα ο Απόλλων by Γιώργος Σπανομανώλης
16:58
96' Φανταστικό σουτ του Χουάνκαρ ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
16:59
Ένα λεπτό ακόμα για την λήξη by Γιώργος Σπανομανώλης
17:00
98' Φάουλ σε καλό σημείο για Απόλλων, όλοι στην περιοχή του Διούδη by Γιώργος Σπανομανώλης
17:01
Μπλοκάρει ο Διούδης την κεφαλιά του Ντάουντα και τέλος στο ματς! by Γιώργος Σπανομανώλης
17:02
Ο Παναθηναϊκός παίρνει μια σπουδαία νίκη με 1-0 παρά τις απουσίες, κόντρα σε έναν σκληροτράχηλο Απόλλωνα by Γιώργος Σπανομανώλης