16:43
16:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ για τη 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
16:55
Η ΑΕΚ ηττήθηκε 1-2 εντός έδρας στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, ενώ την Πέμπτη έχασε 2-0 στην έδρα της Λέστερ. by www.sport-fm.gr
17:06
Ο Απόλλων Σμύρνης έφυγε με το διπλό (0-2) από την έδρα του ΟΦΗ και επανήλθε στις νίκες μετά από 8 αγωνιστικές. by www.sport-fm.gr
17:06
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Παουλίνιο, Μιτάι, Χνιντ, Σβάρνας, Σιμόες, Σάκχοφ, Μάνταλος, Γκαρσία, Λιβάγια, Ανσαριφάρντ by www.sport-fm.gr
17:07
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Βέρχουλστ, Χουχούμης, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Σλίβκα, Μ. Φερνάντεθ, Τσαμπούρης, Κιτόκο by www.sport-fm.gr
17:08
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Αθανασίάδης, Μπακάκης, Λάτσι, Ινσούα, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Τάνκοβιτς, Ολιβέιρα, Μαχαίρας. by www.sport-fm.gr
17:08
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Γιαννακόπουλος, Μπρούτσιτς, Λαγός, Ρώσση, Τσιλούλης, Μουνιέ, Ντάουτα, Βίτλης, Καραγκούνης. by www.sport-fm.gr
17:09
17:12
17:13
Ο Απόλλων Σμύρνης έχει να νικήσει την Ένωση από το 2000! Μάλιστα, αυτή ήταν η μοναδική νίκη του κόντρα στην ΑΕΚ εδώ και 25 χρόνια! by www.sport-fm.gr
17:14
17:14
17:18
17:18
17:19
17:20
Στην πρώτη ευκαιρία της στο ματς, ο Ανσαριφάρντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα με προβολή μετά από γύρισμα του Μιτάι. by www.sport-fm.gr
17:21
17:22
17:22
Άμεση απάντηση από τους γηπεδούχους, με τον Μαρκ Φερνάντεθ να σκοράρει με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι. by www.sport-fm.gr
17:25
Κάκιστη η αμυντική αντίδραση των παικτών της Ένωσης στη φάση του γκολ των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
17:26
17:26
17:27
Ο Λιβάι Γκαρσία έκανε εξαιρετική ατομική προσπάθεια, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Βέρχουλστ έδιωξε εντυπωσιακά. by www.sport-fm.gr
17:30
17:32
17:33
17:33
Με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, ο Γκαρσία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βέρχουλστ! Απίστευτο γκολ από τον 23χρονο ποδοσφαιριστή! by www.sport-fm.gr
17:36
Η ΑΕΚ ανέβασε την πίεσή της μετά το 10λεπτο και ανέκτησε το προβάδισμά της (1-2). by www.sport-fm.gr
17:38
17:39
17:39
Καταπληκτικό τέρμα από τον Ανσαριφάρντ, ο οποίος σούταρε με δύναμη έξω από την περιοχή κι έστειλε την μπάλα στη γωνία της εστίας του Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
17:44
Το 1ο γκολ της ΑΕΚ:
17:44
Η ισοφάριση του Απόλλωνα:
17:45
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο, με την ΑΕΚ να ελέγχει την κατάσταση και να προηγείται 3-1. by www.sport-fm.gr
17:46
17:48
Αφού δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες, σηκώνεται από το έδαφος ο αρχηγός της ΑΕΚ. by www.sport-fm.gr
17:49
17:49
Το 2ο γκολ της ΑΕΚ:
17:53
39' Σουτ του Κολ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. Πρώτη ευκαιρία του Απόλλωνα μετά το γκολ. by www.sport-fm.gr
17:56
Το 3ο γκολ της ΑΕΚ:
17:58
18:00
18:01
18:02
Δύο γκολ ο Ανσαριφάρντ (6', 25'), ένα ο Γκαρσία (19'). Στο 8' ισοφάρισε ο Φερνάντεθ για τον Απόλλωνα. by www.sport-fm.gr
18:03
Η Ένωση ήλεγξε το ρυθμό στο πρώτο μέρος και είχε την κατοχή της μπάλας, ενώ επιθετικά ήταν αρκετά αποτελεσματική. by www.sport-fm.gr
18:15
Επιστρέφουν σιγά-σιγά οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
18:16
18:16
18:16
18:21
18:24
53' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Ανσαριφάρντ από το ύψος της μικρής περιοχής, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
18:27
56' Διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Ανσαριφάρντ, ο οποίος σφαδάζει από τους πόνους. by www.sport-fm.gr
18:28
Σηκώνεται από το έδαφος ο Ιρανός φορ της Ένωσης, που τραυματίστηκε στον αριστερό αστράγαλο. by www.sport-fm.gr
18:28
18:32
18:36
65' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Βέρχουλστ, αφού επιχείρησε να τον κρεμάσει. by www.sport-fm.gr
18:37
18:37
Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Τσαμπούρης πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα. by www.sport-fm.gr
18:38
67' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ! Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς και Ολιβέιρα αντικαθιστούν Μάνταλο, Σιμόες και Ανσαριφάρντ. by www.sport-fm.gr
18:39
18:40
69' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Τάνκοβιτς σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Βέρχουλστ έδιωξε εντυπωσιακά. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σάκχοφ δεν κατάφερε να εκτελέσει από κοντά. by www.sport-fm.gr
18:40
18:41
Η ΑΕΚ βρίσκει χώρους στην άμυνα του Απόλλωνα, ωστόσο δεν μπορεί να τους εκμεταλλευτεί. by www.sport-fm.gr
18:41
70' Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα. Μπρούσιτς και Ντάουντα αντικαθιστούν Τσαμπούρης και Κιτοκό. by www.sport-fm.gr