ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης

14:35
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και στον Απόλλωνα Σμύρνης για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
14:38
Σε καλή κατάσταση και οι δύο ομάδες. Ο ΟΦΗ προέρχεται από δύο διαδοχικά τρίποντα κόντρα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλος, ενώ ο Απόλλων Σμύρνης από τρεις σερί ισοπαλίες! Βέβαια, στο πιο πρόσφατο ματς... αυτοκτόνησε αφού κέρδιζε με 3-0 στο 59ο λεπτό, αλλά κατάφερε να δεχτεί τρία γκολ στη συνέχεια για το τελικό 3-3 με τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
14:40
Στην 9η θέση με 12 βαθμούς ο ΟΦΗ, στην 11η με 6 ο Απόλλων Σμύρνης! by Γιώργος Τσανάκας
14:44
Γέρνει υπέρ του ΟΦΗ η παράδοση, 32-18-18 το ρεκόρ ανάμεσα στις δύο ομάδες! Βέβαια, στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς δεν έχει υπάρξει νικητής! Τελευταία εκτός έδρας νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης για την πρώτη εθνική το 1999, ενώ το 2012 και το 2016 η Ελαφρά Ταξιαρχία είχε επικρατήσει για το Κύπελλο! by Γιώργος Τσανάκας
14:45
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ένα τέταρτο πριν τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
14:46
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος, 4-2-3-1): Σωτηρίου - Ουές, Διαμαντής, Γιαννούλης, Κοροβέσης - Σακόρ, Νέιρα - Στάρτζεον, Μπαλογιάννης, Σαρδινέρο - Γρίβας. by Γιώργος Τσανάκας
14:46
Στον πάγκο οι Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Βαφέας, Βούρος, Γιάννου, Γκαργκαλατζίδης, Στάικος, Σουρνάκης. by Γιώργος Τσανάκας
14:47
Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος, 3-4-3): Βέρχουλστ - Ντομίνγκες, Λισγάρας, Μπρούσιτς - Μπαξεβανίδης, Φατιόν, Σλίβκα, Χουχούμης - Τσιλούλης, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
14:47
Στον πάγκο οι Κώτσαρης, Κολ, Βάρκας, Φερνάντεθ, Τσαμπούρης, Μουνιέ, Ντάουντα, Βιτλής, Κιτόκο. by Γιώργος Τσανάκας
14:51
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσων). Βοηθοί του οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Aιτ/νίας), Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), ενώ τέταρτος ο Ανδρέας Γκάμαρης (Αθήνας). Διαιτητής VAR ο Γιώργος Τζοβάρας (Φθιώτιδας) και AVAR o Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής). by Γιώργος Τσανάκας
14:52
Από το Novasports 1 μπορείτε να παρακολουθήσετε τηλεοπτικά το ματς και από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 να το ακούσετε ραδιοφωνικά σε περιγραφή του Μάνου Σουργιά! by Γιώργος Τσανάκας
14:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
15:01
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Απόλλωνα είναι... by Γιώργος Τσανάκας
15:02
Δεύτερο σερί για την Ελαφρά Ταξιαρχία. by Γιώργος Τσανάκας
15:02
3' Γκοοοοολ για τον Απόλλωνα Σμύρνης!
by Γιώργος Τσανάκας
15:03
Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπεντινέλι, ο Τσιλούλης πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Φατιόν με προβολή στο ύψος του δευτέρου δοκαριού θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
15:04
Ιδανικό ξεκίνημα για την Ελαφρά Ταξιαρχία στο παιχνίδι, ο ΟΦΗ βρίσκεται με την έναρξη του αγώνα με την πλάτη στον τοίχο... by Γιώργος Τσανάκας
15:05
5' Σέντρα του Ουές, γυριστό του Μπαλογιάννη χωρίς να βρει στόχο. Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ στο ματς, κακό τελείωμα... by Γιώργος Τσανάκας
15:07
7' Διπλή παρακινδυνευμένη προβολή του Φατιόν, πάνω στην μπάλα και ο Μπρούσιτς στο τέλος θα... γλιτώσει το κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
15:07
Έχει πάρει τον έλεγχο, έχει ανέβει πολύ ψηλά στο γήπεδο και πιέζει ο ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
15:08
8' Σέντρα του Νέιρα, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και ο Βέρχουλστ διώχνει σε κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
15:08
9' Κεφαλιά του Σαρδινέρο μετά την εκτέλεση του κόρνερ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
15:09
Πιέζει πολύ ο ΟΦΗ, παίζει πολύ από τα πλάγια και κυρίως από τα αριστερά και προσπαθεί να βρει το γρήγορο γκολ για να... απαντήσει σε αυτό του Φατιόν! by Γιώργος Τσανάκας
15:10
10' Ο Βέρχουλστ βγαίνει ταχύτατα και κλείνει το οπτικό πεδίο στον Στάρτζεον που δεν μπορεί να απειλήσει από πολύ πλάγια. by Γιώργος Τσανάκας
15:12
12' Μεγάλο λάθος του Μπρούσιτς που πήγε να γυρίσει με το στήθος στον Βέρχουλστ, αλλά ο πορτιέρε του Απόλλωνα κατάφερε να βγει προ του Σαρδινέρο και να μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
15:16
Πρώτο τέταρτο στο ματς! Ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται με 1-0 του ΟΦΗ στο Ηράκλειο χάρη στο γκολ του Φατιόν στο 3ο λεπτό. Έχει τον έλεγχο του αγώνα και πιέζει ο ΟΦΗ, έχει φτιάξει καλές στιγμές αλλά δεν μπορεί να βρει μέχρι στιγμής το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
15:16
17' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για φάουλ στον Τσιλούλη. Φάουλ σε καλό σημείο, παράλληλα με την αριστερή συμβολή της περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
15:17
18' Κακή εκτέλεση φάουλ του Χουχούμη, πολύ πάνω από τα δοκάρια... by Γιώργος Τσανάκας
15:19
20' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
15:20
21' Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη, ανέτρεψε τον Ουές ακριβώς έξω από την γραμμή της περιοχής και πλάγια δεξιά όπως επιτίθεται ο ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
15:21
21' Κάκιστη εκτέλεη του Μπαλογιάννη, πολύ άουτ η μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
15:22
22' Ταχύτατη αντεπίθεση του Απόλλωνα, ο Μπεντινέλι μπήκε στην περιοχή αλλά κόπηκε τελευταία στιγμή από τον Διαμαντή! by Γιώργος Τσανάκας
15:24
Έχει φάει μπόλικο... ξύλο στο ξεκίνημα του αγώνα ο Ιωαννίδης. Είναι ένας ποδοσφαιριστής που ξέρει καλά να παίζει με πλάτη, να αποτελεί το στήριγμα για τους συμπαίκτες του και να σπάει μπάλες και πορσπαθούν αρκετά να τον παίξουν σήμερα οι φιλοξενούμενοι! by Γιώργος Τσανάκας
15:27
27' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Σαρδινέρο έβαλε πλάτη τον Ντομίνγκες, έσπασε στον Γρίβα που σούταρε με την μία από τα πέντε μέτρα αλλά ο κίπερ του Απόλλωνα είχε καλή θέση και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
15:31
Μισή ώρα στο ματς, παραμένει το 1-0 του Απόλλωνα επί του ΟΦΗ με το γκολ του Φατιόν από το 3ο λεπτό. Πρέπει να κρατήσει περισσότερο μπάλα στον άξονα ο Απόλλωνας ώστε να... φρενάρει τους γηπεδούχους αλλά και να μπορέσει ο ίδιος να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να βρει δεύτερο τέρμα. Δεν έχει πανικοβληθεί μετά το γρήγορο γκολ ο ΟΦΗ, παίζει με κάτω την μπάλα όπως ξέρει και προσπαθεί με αυτό τον τρόπο να φτιάξει φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
15:34
35' Ο Ιωαννίδης κάνει ωραία ατομική προσπάθεια αλλά το παρακάνει και αντί να πασάρει στο φινάλε, προσπαθεί να κάνει ακόμη μία ντρίμπλα και θα κοπεί από τον Διαμαντή στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
15:35
36' Άλλη μια ταχύτατη κόντρα του Απόλλωνα, ο Μπεντινέλι δεν γυρίζει σωστά την μπάλα και πάει να κάνει κάτι σαν σουτ από πολύ πλάγια που καταλήγει πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
15:38
38' Tεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Μετά από σύγχυση στα καρέ του Απόλλωνα και το σουτ του Μπαλογιάννη που βρήκε στο στήθος του Ντομίνγκες, η μπάλα στρώθηκε στον Γρίβα που ολομόναχος απέναντι στον Βέρχουλστ έκανε τραγικό πλασέ και έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
15:41
Φτάσαμε στο 40ο λεπτό, με το 1-0 του Απόλλωνα κόντρα στον ΟΦΗ να παραμένει! Πέντε λεπτά ακόμη, ίσως να έχουμε και ένα λεπτό καθυστερήσεις. Ο ΟΦΗ δεν έχει καταφέρει να απαντήσει στο γρήγορο γκολ του Φατιόν, μοιραίος για τους γηπεδούχους μέχρι στιγμής ο Γρίβας που έχει σπαταλήσει δύο μεγάλες ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα. by Γιώργος Τσανάκας
15:42
42' Άλλη μία γρήγορο αντεπίθεση του Απόλλωνα, ο Μπεντινέλι βγάζει στην κόντρα τον Χουχούμη που ήταν ολομόναχος και έκανε το διαγώνιο σουτ που δεν βρήκε στόχο! by Γιώργος Τσανάκας
15:43
43' Πάλι Χουχούμης και Μπεντινέλι συνδυάζονται υπέροχα στην αντεπίθεση, ο πρώτος θα υποπέσει σε επιθετικό φάουλ στον Ουές. Ένα φάουλ που προκάλεσε τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Τσανάκας
15:45
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
15:45
Σουτ του Στάρτζεον, πάνω στον Ντομίνγκες... by Γιώργος Τσανάκας
15:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται στο Ηράκλειο του ΟΦΗ με 1-0 χάρη στο γκολ του Φατιόν στο 3ο λεπτό του αγώνα! Ο ΟΦΗ έχει πάρει τα ηνία του αγώνα, πιέζει αλλά δεν έχει καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση με τον Γρίβα να έχει σπαταλήσει δύο μεγάλες ευκαιρίες στο 27' και στο 36'! by Γιώργος Τσανάκας
15:57
Δείτε εδώ το γκολ του Φατιόν, με το οποίο προηγείται ο Απόλλων Σμύρνης του ΟΦΗ
16:03
46' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Τσαμπούρης, έξω ο Χουχούμης. by Γιώργος Τσανάκας
16:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
16:05
Με τετράδα φαίνεται πως παίζει πλέον ο Απόλλωνας, Τσαμπούρης δεξί μπακ, ο Μπρούσιτς αριστερό και στόπερ οι Ντομίνγκες, Λισγάρας. Δεξί εξτρέμ ο Μπαξεβανίδης, αριστερά ο Τσιλούλης, αμυντικά χαφ οι Σλίβκα, Φατιόν και ο Μπεντινέλι σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Ιωαννίδη. by Γιώργος Τσανάκας
16:06
48' Φάση για τον ΟΦΗ. Γυριστή κεφαλιά του Σαρδινέρο, έπεσε και έδωιξε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
16:08
49' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
16:08
50' Πλασέ του Σαρδινέρο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
16:10
51' Νέο δυνατό μαρκάρισμα του Φατιόν, στο Κοροβέση αυτή τη φορά. Γλιτώνει την αποβολή, πήγε απρόσεχτα πάνω στον Κοροβέση αλλά ο Σιδηρόπουλος θεώρησε πως δεν υπήρχε δεύτερη κίτρινη κάρτα στον χαφ του Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
16:11
52' Υπέροχη κάθετη του Μπεντινέλι στον Ιωαννίδη, πάει να γυρίσει σε συμπαίκτη του αλλά ο αγωνιστικός χώρος του παίζει άσχημο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
16:12
Στον αγωνιστικό χώρο οι Μπεντινέλι και Σακόρ... Ας ευχηθούμε να μην έχει κάτι κανείς εκ των δύο. by Γιώργος Τσανάκας
16:13
55' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Έξω ο Ιωαννίδης που έτρεξε πολύ, μέσα ο Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
16:14
56' Αδύναμη κεφαλιά του Ντάουντα με το που... μπήκε στο ματς, στην αγκαλιά του Σωτηρίου η μπάλα! by Γιώργος Τσανάκας
16:14
Ο Μπεντινέλι είναι καλά μετά την προηγούμενη σύγκρούση του με τον Σακόρ, ο χαφ του ΟΦΗ δεν μπορεί όμως τελικλα να συνεχίσει... by Γιώργος Τσανάκας
16:15
57' Μέσα οι Στάικος, Γιάννου, έξω οι Σακόρ και Γρίβας για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
16:17
Κακό ρυθμό έχει το ματς, μετά τις συνεχόμενες διακοπές. Κάτι που αν μη τι άλλο βολεύει τον Απόλλωνα Σμύρνης... by Γιώργος Τσανάκας
16:18
60' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, το δεύτερο στο ματς... Περνάει ανεκμετάλλευτο αφού έδιωξε ο οπισθοχωρημένος Ντάουντα. by Γιώργος Τσανάκας
16:21
62' Σουτ του Φατιόν από μακρινή απόσταση, μπλοκάρει εύκολα ο Σωτηρίου. by Γιώργος Τσανάκας
16:21
63' Αδύναμο σουτ του Κοροβέση, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ. by Γιώργος Τσανάκας
16:23
Χρειάζεται φρέσκα πόδια σε άξονα και επίθεση ο Απόλλων, ίσως με τους Κολ, Κιτόκο να... φρέσκαρε τον άξονα και τον Μουνιέ την επίθεση ο Γιώργος Παράσχος. Ο ΟΦΗ συνεχίζει από την άλλη να ελέγχει το ματς, αλλά δεν μπορεί να φτάσει προς το παρόν σε κάποια καλή τελική. by Γιώργος Τσανάκας
16:23
65' Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπαλογιάννη, ο Βέρχουλστ με τις γροθιές θα απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
16:24
66' Κίτρινη κάρτα στον Μπεντινέλι για θέατρο. Σωστή απόφαση του Σιδηρόπουλου, έπεσε μόνος του ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός. by Γιώργος Τσανάκας
16:25
68' Κολ αντί Μπεντινέλι για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
16:27
68' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Στάρτζεον αδειάζει δύο αντιπάλους του, στρώνει στον Μπαλογιάννη που πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Βέρχουλστ έδιωξε με τα πόδια κρατώντας το προβάδισμα του Απόλλωνα που δέχεται μεγάλη πίεση! by Γιώργος Τσανάκας
16:28
70' Γκοοοολ για τον Απόλλωνα!
16:30
Ο Απόλλων βρίσκει το γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα! Μετά από κλέψιμο στο χώρο της μεσαίας γραμμής, θα κάνει δύο προσποιήσεις σε αντιπάλους του και το σουτ από τα όρια της περιοχής για να στείλει την μπάλα εκεί που δεν μπορούσε να επέμβει ο Σωτηρίου! 2-0 η Ελαφρά Ταξιαρχία, καλείται να διατηρήσει το προβάδισμά του και να πάρει την πρώτη φετινή εκτός έδρας νίκη του! by Γιώργος Τσανάκας
16:30
Δεν μπορεί μάλλον να συνεχίσει ο Τσιλούλης, θα έχουμε αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης σε λίγο... by Γιώργος Τσανάκας
16:31
Μπήκε τελικά ο Τσιλούλης, δείχνει εντάξει και θα συνεχίσει! by Γιώργος Τσανάκας
16:33
75' Τσιλούλης και Μπαξεβανίδης εκτός, Βάρκας και Μουνιέ μέσα για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
16:36
77' Ταχύτατη κόντρα του Απόλλωνα, ο Μουνιέ κάνει την κάθετη στον Ντάουντα αλλά το σουτ που επιχείρησε από τα όρια της περιοχής, σταμάτησε πάνω στο Διαμαντή που έκανε το τάκλιν! by Γιώργος Τσανάκας
16:37
79' Σουτ του Στάρτζεον, λίγο άουτ. Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! by Γιώργος Τσανάκας
16:38
80' Κακό σουτ του Νέιρα, πολύ ψηλά άουτ... by Γιώργος Τσανάκας
16:40
82' Λυμπεράκης αντί Κοροβέση για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
16:44
86' Kίτρινη κάρτα στον Τσαμπούρη. by Γιώργος Τσανάκας
16:49
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
16:51
90' +2' Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι , ο Τσαμπούρης όμως δεν έχει βρει την μπάλα με το χέρι και σωστά συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
16:51
90'+3' Κεφαλιά του Μπαλογιάννη, ο Βέρχουλστ μπλοκάρει και κερδίζει το φάουλ προ του Σαρδινέρο. by Γιώργος Τσανάκας
16:54
Τέλος στο ματς! Σπουδαία εκτός έδρας νίκη του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0 μέσα στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ. Ο Φατιόν (3') άνοιξε το σκορ για την Ελαφρά Ταξιαρχία, με τον Ντάουντα (71') να σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του κόντρα στον ΟΦΗ, που το πάλεψε αλλά δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες του. by Γιώργος Τσανάκας