Παναθηναϊκός-Ατρόμητος

19:00
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Θυμηθείτε εδώ το βασικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:03
Κι εδώ την 11άδα του Ατρόμητου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Χουανκάρ, Εμμανουηλίδης, Βιγιαφάνιες, Σερπέζης, Αϊτόρ, Καραγιάννης, Αλεξανδρόπουλος και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
19:05
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Μανδάς, Ενσικουλού, Ραμπέλο, Ρισβάνης, Μουνίθ, Μπουσούλατζιτς, Χαρίσης, Χριστοδουλόπουλος και Νάτσος. by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Πέτρος Τσαγκαράκης από τον Σύνδεσμο Χανίων, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης του Συνδέσμου Δράμας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:20
Παναθηναϊκός και Ατρόμητος έχουν διαφορά μόλις ενός βαθμού, αφού οι «πράσινοι» είναι έβδομοι με 9, ενώ οι Περιστεριώτες ένατοι με 8... by Σπύρος Σιαμπλής
19:21
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο διαδοχικές νίκες και παράλληλα είναι αήττητοι στα τρία ματς με τον Λάζλο Μπόλονι στον πάγκο τους! by Σπύρος Σιαμπλής
19:22
Αντιθέτως, στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, η ομάδα των δυτικών προαστίων μετράει δύο ήττες και μία νίκη... by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
Τώρα μπαίνουν σιγά σιγά στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικά. by Σπύρος Σιαμπλής
19:27
Τους ακολουθούν και οι 22 ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων που κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, πάλι χωριστά, με πρώτους εκείνους του ΠΑΟ... by Σπύρος Σιαμπλής
19:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Ατρόμητο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
2' Αντεπίθεση του Ατρόμητου, αλλά το γύρισμα του από δεξιά του Αγκάγιεφ ήταν πολύ δυνατό και πέρασε ανεκμετάλλευτο, αφού ο Σάντσες έκοψε αριστερά τον Κωτσόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:37
6' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, είναι χαμηλή και ο Γκαλβάο διώχνει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
7' O Kουρμπέλης έβγαλε ωραία κάθετα για τον Σαβιέρ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Γιαννιώτης με έγκαιρη έξοδο μπλόκαρε. by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
8' Νέα κόντρα για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Μανούσου έξω από την περιοχή να περνάει αρκετά άουτ, ωστόσο... by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
13' Σέντρα του Κιβρακιδη από αριστερά, ο Ζαγαρίτης διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:44
13' Εκτελεί το κόρνερ από δεξιά ο Γκάλο, ο Γούτας όμως έκανε επιθετικό φάουλ και η φάση διακόπτεται... by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
18' Νέο γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, ο Σαβιέρ παίρνει την κεφαλιά αλλά όχι όπως θα ήθελε και η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Γιαννιώτη. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
19' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για φάουλ στον Αγκάγιεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:54
23' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, με τρεις συμπαίκτες του μέσα στην περιοχή, διώχνει με κεφαλιά ο Γούτας... by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
25' Κίτρινη κάρτα στον Σάλομον, για σκληρό φάουλ στον Κουρμπέλη, που πιάνει την μέση του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
29' Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι, για τον Παναθηναϊκό, με τον Σαβιέρ να επιτίθεται κατά μέτωπο, να σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ!
by Σπύρος Σιαμπλής
20:03
31' Σέντρα του Ζαγαρίτη, από αριστερά, με τον Χατζηγιοβάνη να μην μπορεί ωστόσο να μπει στην πορεία της μπάλας... by Σπύρος Σιαμπλής
20:04
34' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Μακέντα, ως μη γενόμενη για επιθετικό φάουλ στον Κιβρακίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:07
37' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά να αστοχεί!
20:10
39' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνάει κι αυτό χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:13
41' Νέα σέντρα του Σαβιερ, αλλά κόβει την μπάλα ο Γούτας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
44' Σουτ στην κίνηση από τον Κουρμπέλη, η μπάλα σκάει στο έδαφος και περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:37
48' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τη σέντρα του Αγκάγιεφ και την κεφαλιά του αμαρκάριστου Κωτσόπουλου έξω από την μικρή περιοχή να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
53' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:42
53' Νέα καλή φάση για τους Περιστεριώτες όταν από την απευθείας εκτέλεση του Ούμπιδες, η μπάλα βρίσκει πρώτα στο πρώτο δοκάρι, περνάει παράλληλα στην εστία και ο Καρλίτος την διώχνει στην συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
59' Αλλαγή ο Ατρόμητος. Αγκάγιεφ έξω, Χριστοδουλόπουλος μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
60' Σουτ του Σαβιέρ, λίγο έξω από την περιοχή κι αριστερά, στην αγκαλιά του Γιαννιώτη η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
61' Διπλή αλλαγή ο Παναθηναϊκός. Αϊτόρ αντί Σαβιέρ και Καμπετσής αντί Μακέντα, που αποχωρεί εμφανώς εκνευρισμένος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
65' Κόρνερ για τον ΠΑΟ από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο κι αυτό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:54
66' Μακρινό σουτ του Μαουρίσιο, είναι «χλιαρό» και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
67' Νέα αλλαγή ο Ατρόμητος. Ενσικουλού αντί Μάτιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
73' Σουτ του Καμπετσή, μετά από πάσα του Μαουρίσιο, είναι κακό και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
74' Νέα αλλαγή οι γηπεδούχοι. Ο Βιγιαφάνιες αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
78' Σουτ του Μανούσου από μακριά κι ενώ έχει δίπλα του τους Ενσικουλού και Χριστοδουλόπουλο, είναι εντελώς άστοχο... by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
78' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες, για σκληρό φάουλ πάνω στον Κωτσόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:09
80' Ωραία μπαλιά του Βιγιαφάνιες για τον Καρλίτος, που κάνει την προβολή, αλλά στην έξοδο του Γιαννιώτη τον τραυματίζει κιόλας, για να καταλογιστεί οφσάιντ πάντως. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
82' Μαζεμένες αλλαγές από τον Ατρόμητο. Μπουσούλατζιτς, Μουνίθ και Χαρίσης, αντί των Σάλομον, Κωτσόπουλου και Ούμπιδες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
84' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, από την δεξιά πλευρά, η μπάλα περνάει κόρνερ από την άλλη πλευρά από την κεφαλιά του Βέλεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
85' Ωραία πάσα του Βιγιαφάνιες για τον Αϊτόρ, που ανοίγει το κοντρόλ και ο Γιαννιώτης τον προλαβαίνει στο τετ α τετ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
88' Γκολ! 1-0 ο Ατρόμητος, με τον Ενσικουλού να κάνει την σέντρα από δεξιά, τον Χριστοδουλόπουλο να νικάει στον αέρα τον Σάντσες και με δυνατή κεφαλιά να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
90'+2' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, ο Διούδης διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:21
90'+2' Εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Γούτα, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
90'+4' Κεφαλιά του Σάντσες, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:25
90'+6' Λήξη του ματς, με τον Ατρόμητο να κερδίζει με 1-0 τον Παναθηναϊκό, χάρη στην κεφαλιά του Χριστοδουλόπουλου στο 88'. by Σπύρος Σιαμπλής