Παναθηναϊκός-Μαρκό

Καλησπέρα φίλες και φίλοι... by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μαρκό, το πρώτο φετινό φιλικό της ομάδας του Ντάνι Πογιάτος. by Σπύρος Σιαμπλής
Υπενθυμίζουμε ότι στο εν λόγω ματς κάνει... πρεμιέρα και το «Παναθηναϊκός TV», απ' όπου θα μπορείτε να βλέπετε όλα τα εντός εδρας ματς των «πράσινων»! by Σπύρος Σιαμπλής
Το σημερινό ματς διεξάγεται στο Κορωπί, φυσικά κλεισμένων των θυρών. by Σπύρος Σιαμπλής
Την ενδεκάδα του Παναθηναϊκού απαρτίζουν οι: Διούδης, Καραγιάννης, Βέλεθ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σαμαράς, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης, Αλεξανδρόπουλος, Σερπέζης και Σαβιέρ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των γηπεδούχων θα κάθονται οι: Ξενόπουλος, Αγιούμπ, Σιδερας, Μπουζούκης, Σ. Τζαβίδας, Εμμανουηλίδης, Αϊτόρ, Τουρκοχωρίτης, Μαυρομμάτης, Λαζαρίδης, Μ. Τζαβίδας και Χριστογεώργος. by Σπύρος Σιαμπλής
Για την Μαρκό αρχίζουν οι: Μαρκό: Χαλκίδης, Κοντογιάννης, Ντούμπερετ, Νικολόπουλος, Ηρακλής, Μανδαμαδιώτης, Γκεμίσης, Δρόσης, Κατσικογιάννης, Κόκκας και Γκούλιας. by Σπύρος Σιαμπλής
Αναπληρωματικοί για την ομάδα των Μεσογείων: Κακαγιάς, Γκριμέκης, Δερμιτζάκης, Τσέλα, Τσεβάς, Παπαγιανακος, Κρητικός, Σκουρλής, Μπάκος και Γεωργίου. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
Με άσπρη φανέλα θα παίξει ο Παναθηναϊκός, με πράσινη το Μαρκόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
4' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Σαμαρά να κερδίζει τη μπάλα με τάκλιν και να πασάρει στον Χατζηγιοβάνη, που την γυρίζει ξανά στον Σαμαρά, ο οποίος σεντράρει από δεξιά και ο Μακέντα με πλασέ στο πρώτο δοκάρι ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
8' Καλή στιγμή για την Μαρκό, με την σέντρα από τα αριστερά και το νέο γέμισμα από την δεξιά πλευρά, αλλά διώχνει με κεφαλιά ο Καραγιάννης. by Σπύρος Σιαμπλής
12' Φάουλ σε καλο σημείο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
12' Εκτέλεση του φάουλ από τον Χατζηγιοβάνη χαμηλά, ο Αθανασακόπουλος κάνει το «τακουνάκι» αλλά η μπάλα περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
15' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από την δεξιά πλευρά, η μπάλα καταλήγει κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
16' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Σαβιέρ, ο Βέλεθ αμαρκάριστος στο πρώτο δοκάρι δεν βρίσκει τη μπάλα όπως θα ήθελε και αστοχεί από πλεονεκτική θέση! by Σπύρος Σιαμπλής
18' Νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να βγαίνει τε α τετ με τον Χαλκίδη, από εξαιρετική ασίστ του Σαβιέρ, αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει... by Σπύρος Σιαμπλής
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να έχει τον απόλυτο έλεγχο, διατηρώντας την κατοχή της μπάλας (67%-33% το ποσοστό) και πιέζοντας πολύ ψηλά, ενώ ο Ντάνι Πογιάτος είναι... σταθερά όρθιος και επιβραβεύει τους παίκτες του σε κάθε καλή τους ενέργεια, με χειροκροτήματα και μπράβο! by Σπύρος Σιαμπλής
23' Cooling break στο Κορωπί. by Σπύρος Σιαμπλής
27' Καλή στιγμή για την Μαρκό, αλλά το σουτ του Γκεμίση κόντραρε στον Καραγιάννη και η μπάλα απομακρύνθηκε στην συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
32' Πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού, με τον Ξενόπουλο να αντικαθιστά τον Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
37' Γκολ!! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την ωραία σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά και την άστοχη έξοδο του Χαλκίδη να δίνει στον Σαβιέρ τη δυνατότητα να πετύχει το πρώτο του τέρμα... by Σπύρος Σιαμπλής
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Σερπέζη να παίρνει το... δώρο της άμυνας της Μαρκό, να σουτάρει αλλά τον Χαλκίδη να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
43' Εκτέλεση του κόρνερ, περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
Το «Παναθηναϊκός TV» κάνει... πρεμιέρα σήμερα, ενώ από αυτό θα μπορείτε να βλέπετε και όλα τα φετινά εντός έδρας ματς των «πράσινων»! by Σπύρος Σιαμπλής
Σαφώς και η διαφορά δυναμικότητας του Παναθηναϊκού με την Μαρκό αλλά και το ότι μιλάμε για το πρώτο ματς της νέας σεζόν, δεν επιτρέπουν πολλά συμπεράσματα. Ωστόσο, είναι σαφής η διάθεση των «πράσινων» να βγάλουν στον αγωνιστικό χώρο τα «θέλω» του προπονητή τους κι αυτό βλέπουμε ως τώρα... Πίεση, γρήγορη σκέψη αλλά και σωστό πάσινγκ γκέιμ. by Σπύρος Σιαμπλής
Αρκετές αλλαγές για τον Παναθηναϊκό! Μπαίνουν στο γήπεδο οι Τουρκοχωρίτης, Μαυρομμάτης, Μ. Τζαβίδας, Αϊτόρ, Εμμανουηλίδης, Αγιούμπ και Μπουζούκης. by www.sport-fm.gr
51' Γέμισμα του Τζαβίδα από τα αριστερά, σουτ πάνω στην κίνηση του Αϊτόρ, δεν είναι καλό... by www.sport-fm.gr
53' Καλή φάση για τη Μαρκό, από την κεφαλιά του Γκεμίση, η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
56' Ο Εμμανουηλίδης πατάει περιοχή, αλλά κόβεται από τους Ηρακλή και Ντούμπερετ προτού προλάβει να σουτάρει... by www.sport-fm.gr
57' Βγαίνουν Σερπέζης, Ζαγαρίτης, Καραγιάννης και Ξενόπουλος και μπαίνουν οι Σ. Τζαβίδας, Σιδεράς, Λαζαρίδης και Χριστογεώργος. by www.sport-fm.gr
64' Γκολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μάριο Τζαβίδα να τροφοδοτεί τον αδερφό του, Σπύρο, ο οποίος σκοράρει με σουτ από θέση μέσα δεξιά... by www.sport-fm.gr
70' Ωραία προσπάθεια του Λαζαρίδη, για τον Αϊτόρ, ο οποίος δίνει στον Εμμανουηλίδη που μπαίνει περιοχή, αλλά κόβεται τελευταία στιγμή... by www.sport-fm.gr
75' Ωραίο ένα δύο του Τουρκοχωρίτης με τον Μάριο Τζαβίδα και σουτ του πρώτου από θέση μέσα δεξιά, αποκρούει ο Κακαγιάς! by www.sport-fm.gr
80' Σουτ του Σπύρου Τζαβίδα πλάγια στην περιοχή, αποκρούει ο τερματοφύλακας της Μαρκό. by www.sport-fm.gr
84' Κακό γύρισμα του Εμμανουηλίδιη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε απ' ευθείας άουτ. by www.sport-fm.gr
87' Κεφαλιά του Μαυρομμάτη, με τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει by www.sport-fm.gr
92' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να κάνει το πλασέ από τα δεξιά με το αριστερό του πόδι, αλλά η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι by www.sport-fm.gr
Η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος επικράτησε 3-0 της Μαρκό, με σκόρερ τους Μακέντα (4'), Σαβιέρ (37') και Τζαβίδα (64') by www.sport-fm.gr
Μείνετε συντονισμένοι στο sportfm.gr για την ανάλυση του αγώνα και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. by www.sport-fm.gr