ΟΦΗ-Παναθηναϊκός

Καλησπερα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Παναθηναϊκό, για την 4η αγωνιστική των play-offs της Super League 1, στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης». by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες δεν έχουν καταγράψει νίκη στα τρία πρώτα παιχνίδια τους στο μίνι-πρωτάθλημα, με τους γηπεδούχους μάλιστα να μετρούν τρεις ήττες και ήδη να έχουν τον Άρη τέσσερις βαθμούς μπροστά τους, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι πλέον δέκα βαθμούς πίσω από ΑΕΚ και ΠΑΟΚ! by Σπύρος Σιαμπλής
Στην αρχική 11άδα του ΟΦΗ βρίσκονται οι Γουάλι, Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Ναμπί, Νέιρα, Βαζ, Φιγκεϊρέδο και Σεμέδο. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Σωτηρίου, Μαρινάκης, Σακόρ, Νάστος, Στάικος, Μάνος, Δεληγιαννίδης, Βίκτορ και Νοικοκυράκης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Χριστογεώργος, Ανουάρ, Ζαγαρίτης, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Σερπέζης, Περέα και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Δημήτρης Καραντώνης από τον Σύνδεσμο Ημαθίας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Εμμανουήλ Σκουλάς του Συνδέσμου Μακεδονίας. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει την προθέρμανσή τους εδώ και λίγη ώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
Παράλληλα, κάποιοι φίλοι του ΟΦΗ έχουν μαζευτεί στις... ταράτσες γύρω από το «Γεντί Κουλέ»! by Σπύρος Σιαμπλής
Γιώργος Δώνης και Γιώργος Σίμος ειχαν «θερμό» τετ α τετ, έστω και από... απόσταση. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ζέσταμα τους και αποσύρονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες... by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. by Σπύρος Σιαμπλής
Ακολουθούν και οι παίκτες του ΟΦΗ, με τον κόσμο μάλιστα να τους αποθεώνει και να δημιουργεί εντυπωσιακή ατμόσφαιρα με καπνογόνα! by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
Εχουμε ενός λεπτού σιγής στην μνήμη του Νίκου Αλέφαντου. by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Σουτ του Φιγκεϊρέδο, μετά το κλέψιμο από τη λάθος πάσα του Μπουζούκη, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
4' Εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, διώχνει με κεφαλιά ο Αγιούμπ. by Σπύρος Σιαμπλής
8' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω της σύγκρουσης του Κουτρουμπή με τον Θεοχάρη. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Σέντρα του Σεμέδο από τα αριστερά, κεφαλιά του Φιγκεϊρέδο από το σημείο του πέναλτι, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
14' Κάθετη πάσα του Νέιρα για τον Ναμπί, προλαβαίνει και βγαίνει ο Διούδης... by Σπύρος Σιαμπλής
16' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από δεξιά, ο Βαζ παρενοχλεί επαρκώς τον Χατζηθεοδωρίδη, προκειμένου αυτός να βάλει άτσαλα το σώμα του και να αστοχήσει! by Σπύρος Σιαμπλής
18' Πολύ καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Βαζ να κάνει το πλασέ και τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
19' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά από τον Βαζ, περνάει ανεκμετάλλευτο για τον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
22' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Κουρμπέλη να σουτάρει λίγο μέσα από την περιοχή ανενόχλητος, αλλά να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
23' Cooling break στο παιχνίδι. by Σπύρος Σιαμπλής
29' Σουτ του Ναμπί στην κίνηση, από μακριά, είναι πολύ άστοχο... by Σπύρος Σιαμπλής
32' Νέο άστοχο σουτ των γηπεδούχων, αυτή την φορά από τον Βαζ. by Σπύρος Σιαμπλής
33' Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει την παράλληλη μπαλιά από αριστερά, αλλά τον Χατζηγιοβάνη να μην μπορεί να βάλει την προβολή! by Σπύρος Σιαμπλής
33' Κίτρινη κάρτα στον Βαζ, για μαρκάρισμα πάνω στον Μπουζούκη by Σπύρος Σιαμπλής
37' Νέο γέμισμα του Χατζηγιοβάνη, απο τα δεξιά, αυτή την φορά ο Κολοβός δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας... by Σπύρος Σιαμπλής
40' Σουτ του Μεγιάδο, εκτός περιοχής, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
42' Διακοπή στο ματς, ο Σεμέδο πέφτει στο έδαφος τραυματίας. by Σπύρος Σιαμπλής
43' Μάνος αντί του τραυματία Σεμέδο, η πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Τρία λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες έχουν επιστρέψει στο γήπεδο... by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
48' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, έξω από την περιοχή του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
48' Απευθείας εκτέλεση από τον Χατζηγιοβάνη, η μπάλα περνάει άουτ κι ενώ νωρίτερα έχει βρει σε παίκτη του ΟΦΗ, αλλά δεν δίνεται κόρνερ από τον Καραντώνη... by Σπύρος Σιαμπλής
52' Γύρισμα του Κολοβού πάνω στη γραμμή από δεξιά, μπλοκάρει ο Γουάιλι. by Σπύρος Σιαμπλής
55' Σέντρα του Κοροβέση από αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
58' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, ο Μακέντα κάνει την κεφαλιά,ο Γουάιλι διώχνει... άνευρα αλλά για καλή του τύχη η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Ο Μακέντα βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, νικάει στο τετ α τετ τον Γουάιλι αλλά το γκολ του δεν μετράει για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
Η φάση ελέγχεται μέσω VAR και η απόφαση παραμένει ως έχει. by Σπύρος Σιαμπλής
63' Κολοβός έξω, Ανουάρ μέσα για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
68' Διπλή αλλαγή ο ΟΦΗ. Ο Στάικος στη θέση του Ναμπί και ο Μαρινάκης αντί του Κοροβέση. by Σπύρος Σιαμπλής
70' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
72' Μακρινό σουτ του του Στάικου, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
73' Κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ, για μαρκάρισμα στον Νέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Θεοχάρη. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Ο Περέα αντικαθιστά τον τραυματία Θεοχάρη. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Σέντρα από αριστερά του Νέιρα, σουτ στην κίνηση του Βαζ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
80' Σέντρα του Μπράουν από δεξιά, διώχνει ο Κολοβέτσιος σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
81' Σκαστό σουτ του Στάικου, μετά την εκτέλεση του κόρνερ, απομακρύνει με το κεφάλι ο Κολοβέτσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
82' Μπουζούκης, Αγιούμπ και Μακέντα δίνουν τις θέσεις τους σε Σερπέζη, Αλεξανδρόπουλο και Καμπετσή αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
85' Ο Καμπετσής βγαίνει τετ α τετ με τον Γουάιλι τον πλασάρει εύστοχα κάτω από τα πόδια, κάνοντας... σεφτέ στα γκολ και δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του... by Σπύρος Σιαμπλής
Το γκολ ελέγχεται από το VAR με τον Καραντώνη να πηγαίνει ο ίδιος να το δει. by Σπύρος Σιαμπλής
Δεν μετράει τελικά το γκολ γιατί η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Περέα στο ξεκίνημα της φάσης! by Σπύρος Σιαμπλής
89' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στάικου, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+2' Από μια κίτρινη κάρτα σε Μαρινάκη και Σένκεφελντ, για αψιμαχία. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+2' Δεληγιαννίδης αντί Βαζ. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Λήξη του ματς. ΟΦΗ και Παναθηναϊκός μένουν στο 0-0. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το σημερινό παιχνίδι στο Ηράκλειο... by Σπύρος Σιαμπλής