Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ, για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ, στο Ολυμπιακό στάδιο. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμίζουμε ότι ο Παναθηναϊκός προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία με την ΑΕΚ, με 1-1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ο ΠΑΟΚ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0, από τον Ολυμπιακό, στην Τούμπα. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ ποιο βρίσκονται στο αρχικό σχήμα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
Κι εδώ ποιοι απαρτίζουν την βασική 11άδα του «δικεφάλου του Βορρά». by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο σημερινοί αντίπαλοι έχουν παίξει τέσσερις φορές φέτος, σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Ο Παναθηναϊκός είναι αήττητος στο πρωτάθλημα, έχοντας το 2-0 στο Ολυμπιακό στάδιο και το 2-2 στη Θεσσαλονίκη! by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ο ΠΑΟΚ έχει να επιδείξει δύο νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις για το Κύπελλο, με 2-0 στην έδρα του και με 1-0 μακριά από αυτήν... by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Νούνες, Κολοβός, Μπουζούκης, Ανουάρ, Αγιούμπ, Σερπέζης, Χατζηθεοδωρίδης και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ζίβκοβιτς, Μάτος, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μαουρίτσιο, Λάμπρου, Στοχ, Σφιντέρσκι και Τζόλης. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος από τον Σύνδεσμο Αρκαδίας. by Σπύρος Σιαμπλής
Απρόοπτο της τελευταία στιγμής καθώς στο «ζέσταμα» υπήρξε τραυματισμός του Νάγκι με το ιατρικό επιτελείο του Παναθηναϊκού να... σπεύδει! by Σπύρος Σιαμπλής
Ωστόσο, ο Ούγγρος μέσος φεύγει υποβασταζόμενος από το γήπεδο και δεν πρόκειται να ξεκινήσει στην 11άδα των «πράσινων» όπως ήταν δηλωμένος... by Σπύρος Σιαμπλής
Απομένει να δούμε ποιος θα αντικαταστήσει τον Νάγκι, με τον Μπουζούκη να φαντάζει ως η επικρατέστερη επιλογή για τον Γιώργο Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους... by Σπύρος Σιαμπλής
Και, όντως, όπως ενημέρωσε η ΠΑΕ Παναθηναϊκός, ο Νάγκι υπέστη θλάση στη γάμπα στην προθέρμανση και τη θέση του στην 11αδα παίρνει ο Μπουζούκης. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι αναπληρωματικοί παίκτες του ΠΑΟΚ είναι ήδη στον πάγκο τους. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Τους ακολουθούν κι εκείνοι του ΠΑΟΚ... by Σπύρος Σιαμπλής
Χειραψίες ανάμεσα σε Γιώργο Δώνη και Αμπέλ Φερέιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, με το πλασέ του Μπίσεσβαρ από θέση μέσα αριστερά να βρίσκει στα ακροδάχτυλα του Διούδη και να καταλήγει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
3' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Σπύρος Σιαμπλής
6' Νέα χαμένη ευκαιρία από τον ΠΑΟΚ και πολύ ωραία επέμβαση του Διούδη, ο οποίος αποκρούει ενστικτωδώς το σουτ του Λημνιού από το ύψος του πέναλτι, μετά από πολύ καλή ατομική ενέργεια του Πέλκα... by Σπύρος Σιαμπλής
10' Δεύτερο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, αυτή την φορά απο την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
10' Σέντρα του Γιαννούλη στο πρώτο δοκάρι, από την εκτέλεση με πάσα του Μπίσεσβαρ, διώχνει με κεφαλιά ο Δώνης. by Σπύρος Σιαμπλής
12' Τρίτη καλή στιγμή για τους Θεσσαλονικείς, με το σουτ του Βιεϊρίνια, από πλάγια κι αριστερά έξω από την περιοχή, να καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
Καλύτερος εμφανώς ο ΠΑΟΚ ως τώρα, θα μπορούσε να προηγηθεί με τουλάχιστον ένα τέρμα διαφορά. Ελέγχει τον ρυθμό, κρατάει τη μπάλα και φτάνει εύκολα στην περιοχή του Παναθηναϊκού, που... δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στο γήπεδο, έχοντας μεγάλες αποστάσεις στις γραμμές του... by Σπύρος Σιαμπλής
21' Κίτρινη κάρτα στον Μπουζούκη, για σκληρό φάουλ πάνω στον Γιαννούλη. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
26' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να φεύγει ταχύτατα από αριστερά, αλλά το παράλληλο γύρισμα του στο πέναλτι να μην βρίσκει κάποιον συμπαίκτη του, ενώ καταλογίζεται και οφσάιντ στο τέλος... by Σπύρος Σιαμπλής
27' Φάση διαρκείας στα καρέ του Διούδη, ο οποίος καταφέρνει να αποκρούσει με το πόδι τόσο το πλασέ του Λημνιού από τη σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, όσο κι εκείνο του Πέλκα μετά από κόντρα, για να ακολουθήσει τελικά κόρνερ για τον ΠΑΟΚ! by Σπύρος Σιαμπλής
32' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, απευθείας εκτέλεση του Βιεϊρίνια, απευθείας άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
34' Γέμισμα του Μπίσεσβαρ από αριστερά, κεφαλιά του Πέλκα αλλά η μπάλα περνάει αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Σουτ του Ελ Καντουρί, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Γιόχανσον βάζει την κόντρα και η μπάλα περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
36' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα, που κόβει τον Χατζηγιοβάνη αντικανονικά κι ενώ εκείνος έφευγε στην «κόντρα». by Σπύρος Σιαμπλής
37' Ο Γιόχανσον μπαίνει στην αντίπαλη περιοχή υπό την πίεση του Βαρέλα, οι δύο τους αλληλοτραβιούνται, ο πρώτος πέφτει στη συνέχεια της φάσης, αλλά ο διαιτητής Φωτιάς δείχνει να συνεχιστεί το ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, κόβει με κεφαλιά ο Γιαννούλης. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Απευθείας εκτέλεση από τον Μπουζούκη, η μπάλα περνάει ψηλά και άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πηγαίνουν ισόπαλες χωρίς σκορ στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Το σκορ ως τώρα αδικεί τον ΠΑΟΚ, ή, αν προτιμάτε εκείνος αδικεί τον εαυτό του, με τους παίκτες του είτε να είναι επιπόλαιοι, είτε να πέφτουν πάνω σε ένα εκπληκτικό Διούδη, που διατήρησε το μηδέν για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος ήταν... σκιά του εαυτού του για τουλάχιστον μισή ώρα! by Σπύρος Σιαμπλής
Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μάτος και Λάμπρου μπαίνουν αντί των Βεϊρίνια και Μπίσεσβαρ αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
Αγιούμπ στη θέση του Ζαχίντ, η μοναδική κίνηση του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
47' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να παίζει το ένα-δύο με τον Άκπομ, να μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, αλλά τον Διούδη να διώχνει με τα πόδια το σουτ του! by Σπύρος Σιαμπλής
50' Σουτ του Δώνη, «χλιαρό», η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
53' Κίτρινη κάρτα για φάουλ του Ελ Καντουρί στον Αγιούμπ, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Ο Αγιούμπ εκτελεί απευθείας το φάουλ, με τη μπάλα να αλλάζει πορεία από τον ώμο του Άκπομ και αντί για τα δίχτυα να καταλήγει κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
55' Αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Άκπομ που σούταρε πέφτοντας από θέση μέσα αριστερά και ο Διούδης μπλόκαρε εντυπωσιακά! by Σπύρος Σιαμπλής
57' Νέα καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του Λάμπρου ωστόσο να μην ανησυχεί τον Διούδη, που πέφτει και μπλοκάρει στην δεξιά του γωνία... by Σπύρος Σιαμπλής
58' Ανουάρ αντί του Χατζηγιοβάνη για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Εκτέλεση φάουλ του Αγιούμπ, ο Κουρμπέλης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Κίτρινη κάρτα στον Αγιούμπ, για φάουλ πάνω στον Λάμπρου. by Σπύρος Σιαμπλής
68' Νέα διακοπή για λίγο νερό και ξεκούραση. by Σπύρος Σιαμπλής
Καλύτερη η εικόνα του Παναθηναϊκού στην επανάληψη, που πιέζει ψηλά και κυκλοφορεί τη μπάλα, χωρίς να έχει τόσες ευκαιρίες βέβαια όσες ο αντίπαλός του, με τον ΠΑΟΚ από την άλλη πλευρά να συνεχίζει να μην μπορεί να κερδίσει τον Διούδη, ψάχνοντας πλέον το γκολ κυρίως σε κάποια αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
73' Κίτρινη κάρτα στον Μάτος, για φάουλ πάνω στον Ινσούα. by Σπύρος Σιαμπλής
73' Ο Καμπετσής μπαίνει αντί του Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Σουτ του Γιόχανσον από τα δεξιά, η μπάλα βρίσκει σε σώματα. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Ο Ροντρίγκο αντικαθιστά τον Πέλκα. by Σπύρος Σιαμπλής
87' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Μπουζούκης και ο Μακέντα, μέσα ο Κολοβός και ο Νούνες by www.sport-fm.gr
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα του Κολοβού με κατεύθυνση προς την εστία, ίσα που την ακούμπησε ο Καμπετσής, αλλά δεν μπόρεσε να της αλλάξει πορεία και η μπάλα κατέληξε άουτ by www.sport-fm.gr
Ένταση μπροστά από τους δύο πάγκους. Όλα άρχισαν από μία κίνηση του Γιαννούλη πάνω στον Γιόχανσον, που τον χτύπησε με τον αγκώνα. by www.sport-fm.gr
Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ έμειναν στο 0-0, με τους φιλοξενουμένους να έχουν περισσότερες ευκαιρίες στην αναμέτρηση, αλλά ο Διούδης με καταπληκτική εμφάνιση κράτησε το "μηδέν". Από την άλλη πλευρά, ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα μπορούσε να πάρει το τρίποντο με τις ευκαιρίες του Αγιούμπ και του Καμπετσή by www.sport-fm.gr
Μείνετε συντονισμένοι στο sportfm.gr για την ανάλυση του αγώνα και το ρεπορτάζ από το ΟΑΚΑ. by www.sport-fm.gr