sport-fm.gr ΘΕΜΑ

Το (προ τετραετίας) προηγούμενο γκολ του Κόκε με τον Άρη (video)

Ο Κόκε επέστρεψε στα γκολ με τη φανέλα του Άρη (κόντρα στη Θύελλα) και ενώ το προηγούμενο το σημείωσε στην πρώτη του θητεία στους «κίτρινους» πριν σχεδόν τέσσερα χρόνια, επί του Αστέρα Τρίπολης.

Κόκε, τέσσερα χρόνια μετά. Ο Ισπανός επιθετικός ήταν καλός στην αναμέτρηση του Άρη με τη Θύελλα Φιλώτας και σημείωσε το πρώτο του γκολ στη δεύτερη του θητεία στους «κίτρινους». Ποιο ήταν όμως το προηγούμενο του;

Ο 32χρονος ποδοσφαιριστής αποχώρησε από την ομάδα της Θεσσαλονίκης το 2011 και στις 3 Απριλίου του ίδιου έτους είχε πετύχει το τελευταίου του γκολ (πριν το σημερινό) ως παίκτης του Άρη, εις βάρος του Αστέρα στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League (2010/11), ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 42ο λεπτό με πέναλτι που είχε κερδίσει ο ίδιος από μαρκάρισμα του Μπαρτολίνι.

Το σκορ είχε ανοίξει ο Ορόθκο στο 35’ και οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς, καθώς έβαλε γκολ ο Λαζαρίδης στο 65ο λεπτό.

Επιμέλεια: Αποστόλης Λιβάνιος