sport-fm.gr ΘΕΜΑ

Τα άσφαιρα πρώτα ημίχρονα στο «Καραϊσκάκη»

Ο Ολυμπιακός συμπλήρωσε επτά σερί ματς στο «Γ. Καραϊσκάκης», όπου δεν καταφέρνει να σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο.

Τρεις μήνες χωρίς γκολ στο πρώτο ημίχρονο στους αγώνες του στο «Γ. Καραϊσκάκης» κλείνει ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» χρειάστηκε να περάσουν ένα ακόμη άσφαιρο πρώτο 45λεπτο στον χθεσινό αγώνα Κυπέλλου με τον Ηρακλή (2-0).

Η τελευταία φορά που σκόραραν στο πρώτο μέρος αγώνα ήταν στις 6 Νοεμβρίου και το 3-0 επί του Παναθηναϊκού, όταν και πέτυχαν όλα τα γκολ στο διάστημα εκείνο (21’ Μποτία, 26’ Ελιουνούσι, 44’ Ιντέγε).

Έκτοτε ακολούθησαν οι αγώνες με Γιουνγκ Μπόις (1-1, 48’ Φορτούνης), Κέρκυρα (0-0), Λεβαδειακό (4-0, πρώτο γκολ από Ιντέγε στο 47’), Παναιτωλικό (3-1, πρώτο γκολ από Σεμπά στο 61’), Αστέρα Τρίπολης (2-1, πρώτο γκολ από Φορτούνη στο 54’), Ξάνθη (2-0, πρώτο γκολ στο 48’, αυτογκόλ Σβάρνα) και Άρη (2-0, πρώτο γκολ από Σισοκό στο 50’).