Βόλεϊ

Ετοιμάζεται για ημιτελικά ο Άρης

Έχοντας την υπεροχή, ο Άρης νίκησε στη Βούλα τη Θέτιδα 3-1 σετ στον πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό της Volley League γυναικών και έκανε βήμα για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος.

Ο Άρης νίκησε στη Βούλα τη Θέτιδα 3-1 σετ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα προημιτελικά της Volley League γυναικών και βρίσκεται κοντά στα ημιτελικά του πρωταθλήματος ενόψει του δεύτερου ματς το ερχόμενο σαββατοκύριακο στη Θεσσαλονίκη.

Κορυφαία του αγώνα ήταν η Κέιτλιν Έβανς, η οποία ολοκλήρωσε το ματς με 31 πόντους και εξαιρετική στατιστική (23/43 επιθέσεις, 1 άσσος, 7 μπλοκ και 67% υποδοχή με 36% άριστες σε 33 προσπάθειες χωρίς να δώσει άσσο!).

Όλος ο αγώνας ήταν το δεύτερο σετ, όπου η Θέτις, έχοντας κατακτήσει το πρώτο, προηγήθηκε 8-4, αλλά ο Άρης μείωσε γρήγορα τη διαφορά και προηγήθηκε, φτάνοντας στο σετ μπολ (22-24). Η Θέτις ισοφάρισε 24-24, με τις φιλοξενούμενες να έχουν συνεχόμενα σετ μπολ και τελικά να κάνουν το 1-1 με άσο της Μυλωνά για το 29-31.

Έτσι, ο Άρης, εκμεταλλευόμενος και την κόπωση της Ανθούλη, κυριάρχησε και έφτασε εύκολα στη συνέχεια στη νίκη.