Βόλεϊ

Ήττα με ελπίδες πρόκρισης για τον Ολυμπιακό

Την ήττα με 3-2 σετ από την Ταργκοβίστε γνώρισε ο Ολυμπιακός στον πρώτο προημιτελικό του CEV Cup.

Με την… ελπίδα έφυγε από τη Ρουμανία ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκες» ηττήθηκαν 3-2 σετ από την Ταργκοβίστε στον πρώτο προημιτελικό του CEV Cup.

Το αποτέλεσμα αυτό δίνει μεν προβάδισμα στην ομάδα της Ρουμανίας, αλλά όλα θα κριθούν στη ρεβάνς στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» την άλλη Πέμπτη (2/3), με την ομάδα του Πειραιά να ψάχνει νίκη με «καθαρό» σκορ 3-0 ή 3-1 για την πρόκριση, ειδάλλως το εισιτήριο για τα ημιτελικά θα κριθεί μέσω του «χρυσού σετ».

Ο Ολυμπιακός έπαιξε δίχως τις Γουίντερς και Κούμπουρα, ενώ έχασε το πρώτο σετ με 25-19. Ωστόσο, απάντησε άμεσα και εμφατικά, καθώς πήρε τα άλλα δύο με 23-25 και 18-25 αντίστοιχα, κάνοντας το 1-2. Στη συνέχεια, οι «ερυθρόλευκες» δεν ήταν τόσο αποτελεσματικές, με την Ταργκοβίστε να παίρνει τα επόμενα δύο σετ και τη νίκη.

Τα σετ: 25-19, 23-25, 18-25, 25-17, 15-9