Βόλεϊ

Πρεμιέρα με το «αριστερό» για Κανέλλο, Τερζόγλου

Την ήττα 0-2 σετ από τους Λεγιάβα/Τσαχορόβσκι γνώρισαν οι Ιάσωνας Κανέλλος, Γιώργος Τερζόγλου στην πρεμιέρα τους στο τουρνουά Futures μπιτς βόλεϊ Wilanow της Βαρσοβίας.

Οι Ιάσονας Κανέλλος και Γιώργος Τερζόγλου έχασαν 0-2 σετ (21-15, 24-22) από τους "οικοδεσπότες" Λεγιάβα/Τσαχορόβσκι στην πρεμιέρα τους στο τουρνουά Futures μπιτς βόλεί Wilanow της Βαρσοβίας και μπήκαν με το «αριστερό» στη διοργάνωση.

Το ελληνικό δίδυμο και στα δύο σετ είχε σημαντικό προβάδισμα, αλλά δεν μπόρεσε να το διατηρήσει. Στο πρώτο, προηγήθηκε 12-9 για να δεχτεί επιμέρους σκορ 8-2 για το 17-14 και να κλείσει το σετ στο 21-15.

Στο δεύτερο σετ, οι Έλληνες πρωταθλητές προηγήθηκαν 16-12, 17-14, 19-17, αλλά οι Πολωνοί έφτασαν σε ματς μπολ (20-19) κι, αφού «έσβησαν» δύο δικά μας σετ μπολ (20-21, 21-22), πήραν τη νίκη με 24-22.

Το Σάββατο, οι Κανέλλος, Τερζόγλου θα έχουν μια δεύτερη ευκαιρία να συνεχίσουν στο τουρνουά, αντιμετωπίζοντας τους, επίσης, Πολωνούς Βόλσουκ, Ίλεβιτς.