Βόλεϊ

Με ανατροπή λύγισε τον Αριστοτέλη ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός δεν μπήκε καλά στο ματς, όμως ανέβασε στροφές και, τελικά, επικράτησε 3-1 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας για τη 17η αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Για ένα σετ ήταν… ντέρμπι το ματς του Παναθηναϊκού με τον Αριστοτέλη Σκύδρας για τη 17η αγωνιστική της Volley League ανδρών.

Οι «πράσινοι», που είχαν την ευκαιρία να κάνουν ροτέισον, επικράτησαν 3-1 σετ με ανατροπή και έφτασαν τους 37 βαθμούς, ενώ η ομάδα της Σκύδρας βρίσκεται στην τελευταία θέση με τέσσερις.

Η ουραγός της βαθμολογίας αιφνιδίασε τον Παναθηναϊκό και ξέφυγε στο +6 (10-16) στο πρώτο σετ, κάνοντας με άνεση το 1-0 σετ με 25-17.

Από κει και πέρα, το παιχνίδι ήταν… καταπράσινο. Ο Παναθηναϊκός αντέδρασε αμέσως και ισοφάρισε σε 1-1 σετ με 25-14, ενώ πήρε προβάδισμα με 25-19.

Στο τέταρτο σετ δεν άφησε κανένα περιθώριο και τελείωσε το παιχνίδι με 25-11.

Τα σετ: 17-25, 25-14, 25-19, 25-11