Βόλεϊ

«Άλωσε» τη Νέα Σμύρνη η Κηφισιά

Με ανατροπή, η Κηφισιά νίκησε 3-2 σετ στο τάι μπρέικ τον Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Volley League και ξέφυγε στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας.

Η Κηφισιά νίκησε δύσκολα 3-2 σετ τον Μίλωνα στη Νέα Σμύρνη με μια μεγάλη ανατροπή για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Volley League και ξέφυγε στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας, αφήνοντας τους νεοφώτιστους στη δεύτερη θέση.

Σε ένα ματς με πολλές διακυμάνσεις και τρία «γεμάτα» σετ, η Κηφισιά εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία της και πήρε τους δύο βαθμούς.

Ο Μίλωνας και τους τρεις πρώτους αγώνες τους έχασε με 3-2 σετ, τους δύο από αυτούς προηγήθηκε 2-0 σετ και στον τρίτο 2-1 σετ. Κόντρα στην Κηφισιά προηγήθηκε 2-0 σετ και 23-20 στο τέταρτο σετ, αλλά και 12-10 στο πέμπτο σετ χωρίς να μπορέσει να πάρει τη νίκη. Πρώτος σκόρερ ήταν ο Χαντ με 25 πόντους, ενώ καλή εμφάνιση έκανε και ο Δορδοκίδης.

Η Κηφισιά παρουσίασε δύο πρόσωπα. Μετά την απώλεια των δύο πρώτων σετ, αντεπιτέθηκε και, με κορυφαίο τον Κασαμπαλή σε σερβίς (7 άσσοι) και πάσα, τον Τσάμπερλεϊν στο μπλοκ και τους Ζουπάνη, Κωτσάκη στην επίθεση, κατάφερε να ανατρέψει πολλές φορές το σκορ.