Βόλεϊ

«Έκλεψε» βαθμό από τον Παναθηναϊκό το Μαρκόπουλο

Το Μαρκόπουλο έβαλε δύσκολα στον Παναθηναϊκό και οι «πράσινες» νίκησαν 3-2 σετ στο τάι μπρέικ σε εξ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών.

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε «σκούρα», αλλά κατάφερε να νικήσει 3-2 σετ με ανατροπή από 1-2 στην έδρα του Μαρκόπουλου σε εξ αναβολής ματς της 19ης αγωνιστικής της Volley League γυναικών, όμως έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει στο +7 από τον δεύτερο Ολυμπιακό, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην ομάδα των Μεσογείων να πλησιάσει περισσότερο την πρώτη οκτάδα.

Οι «πράσινες» πέτυχαν τη 14η συνεχόμενη νίκη τους και 20ή στο φετινό πρωτάθλημα, όμως έχασαν τον πρώτο τους βαθμό από τις 10 Νοεμβρίου, όπου είχαν ηττηθεί με 3-2 σετ από τον Άρη.

Το Μαρκόπουλο πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και πήρε έναν υπερπολύτιμο βαθμό στην προσπάθειά του για είσοδο στα πλέι οφ.

Στο πέμπτο σετ, ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με +7 στην αλλαγή τερέν και, παρά την προσπάθεια του Μαρκόπουλου να επιστρέψει στο σκορ με 11-8, οι πρωτοπόρες κατέκτησαν το τάι μπρέικ με 15-9.