Βόλεϊ

Κόντρα στην Μπακού ο Ολυμπιακός

Η Λοκομοτίβ Μπακού από το Αζερμπαϊτζάν θα είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών.

Οι Αζέροι νίκησαν 3-0 σετ (25-13, 25-20, 25-13) τη Φόντε Αζόρες στην Πορτογαλία και όλα κρίθηκαν στο "χρυσό" σετ, μετά την ήττα τους 3-1 σετ στην πρώτη αναμέτρηση στο Αζερμπαϊτζάν πριν δύο εβδομάδες, το οποίο πήραν οι πρώην Σοβιετικοί , παίρνοντας το «εισιτήριο».

Ο πρώτος αγώνας με τη Λοκομοτίβ θα διεξαχθεί στου Ρέντη στο διάστημα 16-18 Ιανουαρίου και η ρεβάνς στο Μπακού από 30/1 μέχρι 1/2 του 2018.

Στην περίπτωση που οι «ερυθρόλευκοι» προκριθούν, θα αντιμετωπίσουν τη νικήτρια του ζευγαριού μεταξύ της βελγικής Μένεν και της εσθονικής Παρνού.