Βόλεϊ

Πολύτιμη νίκη για Φοίνικα

Μεγάλη νίκη με 3-1 σετ επί της Κηφισιάς πήρε ο Φοίνικας Σύρου.

Οι Συριανοί πηραν πολύτιμους βαθμούς και επέστρεψαν στη δεύτερη θέση, έχοντας κορυφαίους τους Στερν, Πρωτοψάλτη και Ράιτς, αλλά και τον Μπράουν σε πολύ καλή μέρα στα μπλοκ.

Για την Κηφισιά ξεχώρισε ο Ζουπάνης και ο Κωτσάκης, ενώ σε πολύ καλή μέρα βρέθηκε και ο Μπάσης.

Ο Φοίνικας πήρε με σχετική άνεση το πρώτο σετ, με τους γηπεδούχους να απαντούν στο δεύτερο και να ισοφαρίζουν

Οι Συριανοί πήραν ξανά τα πάνω τους στη συνέχεια και πήραν έυκολα το τρίτο σετ για το 2-1, ενώ το ματς πήρε ξανά φωτιά στη συνέχεια. Η Κηφισιά ισοφάρισε (15-15) το προβάδισμα του Φοίνικα, όμως οι Συριανοί κράτησαν το προβάδισμα και αντέχοντας στην πίεση των γηπεδούχων, έφτασαν στη νίκη.