Βόλεϊ

«Χαρακίρι» του Φοίνικα και απόδραση του Μίλωνα από τη Σύρο!

Σε ένα συναρπαστικό ματς στη Σύρο, ο Μίλων έκανε τεράστια ανατροπή από το 2-0 του Φοίνικα και έφυγε από το νησί με τη νίκη 3-2 σετ για την 1η αγωνιστική της Volley League.

Aπίθανη ματσάρα στη Σύρο με «χαρακίρι» για τον Φοίνικα και σπουδαία επικράτηση για τον Μίλωνα! Η ομάδα της Νέας Σμύρνης μπορεί να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο «Δημήτρης Βικέλας», βλέποντας τους γηπεδούχους να προηγούνται 2-0 σετ, όμως με ένα εκπληκτικό ντεμαράζ, έκανε σπουδαία ανατροπή 3-2 σετ και μπήκε με το δεξί στη Volley League της φετινής σεζόν!

Τρομερό ματς στο νησί με τον Φοίνικα να δείχνει ότι διαθέτει πολλή ποιότητα στα άκρα και τον Μίλωνα να απαντά με την μαχητικότητα, αλλά και την κλάση των Πολούιαν και Ράσελ παίρνοντας τους δυο βαθμούς της νίκης.

Εκπληκτική διακύμανση στο τάι μπρέικ με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ και την ομάδα του Σάκη Ψάρρα να δραπετεύει από τη Σύρο, στερώντας χρυσή ευκαιρία στους γηπεδούχους να κάνουν από την αρχή την έκπληξη.