Βόλεϊ

Έτοιμοι για πρόκριση Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ

Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός κι ΑΕΚ βρίσκονται πολύ κοντά στην πρόκριση στους «32» του Challenge Cup βόλεϊ γυναικών κι απομένει το βράδυ να το επιβεβαιώσουν κι επίσημα.

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει στη Νορβηγία τη Ράνταμπεργκ στις 20:00 και χρειάζεται δύο σετ στη σκανδιναβική χώρα για την πρόκριση στους «32» του Challenge Cup βόλεϊ γυναικών, αφού στο πρώτο παιχνίδι στου Ρέντη επικράτησε 3-0 σετ.

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει στις 19:00 την ΤΣΣΚΑ Σόφιας στη Βουλγαρία για την πρόκριση στους «32». Οι «πράσινες» νίκησαν 3-0 σετ στο πρώτο παιχνίδι στο Μετς την περασμένη Τετάρτη και χρειάζονται δύο σετ για να πάρουν την πρόκριση.

Τέλος, στη Λετονία ταξίδεψε η ΑΕΚ για να αντιμετωπίσει στις 19:00 στη Ρίγα για την πρόκριση στις 32. Η Ένωση έχει ως «προίκα» το υπέρ της 3-1 σετ στον πρώτο αγώνα στην Αθήνα και προκρίνεται με οποιοδήποτε σκορ νίκης ή ήττα με 2-3 σετ.