Βόλεϊ

Αποχαιρέτησε με ήττα το Ευρωπαϊκό η Εθνική

Η Ελλάδα ηττήθηκε 3-0 σετ από τη Γαλλία και ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα βόλεϊ.

Με ήττα ολοκλήρωσε την παρουσία της στο EuroVolley η Εθνική βόλεϊ ανδρών. Η «γαλανόλευκη» ηττήθηκε με 3-0 σετ από την ισχυρή Γαλλία, σε ένα ματς που δεν είχε βαθμολογικό ενδιαφέρον.

Οι Γάλλοι είχαν εξασφαλίσει ήδη την πρόκρισή τους και η ελληνική ομάδα δεν είχε μαθηματικές ελπίδες να συνεχίσει στη διοργάνωση, αποχαιρετώντας μετά από τέσσερις ήττες και μία νίκη.

Η Γαλλία κράτησε σταθερά τον έλεγχο και στα τρία σετ, με τον προπονητή της να έχει την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες.

Τα σετ: 19-25, 22-25, 17-25

Δείτε τα στατιστικά της αναμέτρησης εδώ.