Βόλεϊ

«Άλωσε» την Μίκρα ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός… ισοπέδωσε τον Ηρακλή στη Μίκρα με 3-0 σετ και βρίσκεται μόνος δεύτερος στη βαθμολογία της Volley League!

Πλάκα στον Ηρακλή έκανε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» επικράτησαν πολύ εύκολα με 3-0 σετ του Γηραιού στη Μίκρα και βρίσκονται μόνοι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Volley League, δείχνοντας ότι φέτος η ομάδα μπορεί να κάνει πολλά πράγματα!

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος σε όλο το διάστημα του αγώνα, έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον ιαγώνιο Χοσέ Λουίς Γκονζάλες αλλά και τον ακραίο Λάζαρ Τσίροβιτς , που έκανε μεγάλη… ζημιά στον Ηρακλή από το σερβίς. Οι φιλοξενούμενοι πήραν εύκολα το πρώτο σετ με 12-25, ενώ οι γηπεδούχοι προέβαλαν μια σθεναρή αντίσταση στα άλλα δύο αλλά τα έχασαν με το ίδιο σκορ (20-25, 20-25).

Στα άλλα δύο ματς που διεξήχθησαν την ίδια ώρα, ο Παμβοχαϊκός επικράτησε 3-0 σετ του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, ενώ η Κηφισιά πέρασε με το ίδιο σκορ από την Ορεστιάδα.