Βόλεϊ

Πρώτη νίκη για Μίλωνα, καθάρισε την Κηφισιά ο Φίλιππος

Ο Μίλων επικράτησε 3-0 σετ του ΟΦΗ και πήρε την πρώτη του φετινή νίκη στη Volleyleague, ενώ ο Φίλιππος Βέροιας παρέμεινε αήττητος καθαρίζοντας με το ίδιο σκορ την Κηφισιά

Άνετη νίκη επί της Κηφισιάς πανηγύρισε ο Φίλιππος Βέροιας στην έκτη αγωνιστική της Volleyleague. Η ομάδα της Ημαθίας ήταν καταιγιστική και πανηγύρισε τη δεύτερη φετινή της νίκη, φτάνοντας στους πέντε βαθμούς, με την ομάδα των Βορείων προαστίων να προηγείται με έξι.

Ο σύλλογος της Βέροιας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε μέχρι και με 21-9, φτάνοντας στο 1-0 σετ με 25-12. Το δεύτερο σετ ήταν πιο ισορροπημένο, όμως και πάλι ο Φίλιππος διατήρησε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια. Μετά το 14-12 η διαφορά άνοιξε και έκανε το 2-0 σετ με 25-22. Ισορροπημένο ως το 13-13 ήταν και το τρίτο σετ, με τους Βεροιώτες να τρέχουν σερί στη συνέχεια και να ξεφεύγουν με 20-15, για το 3-0 σετ με 25-19.

Τα σετ: 21-12, 25-22, 25-19

Την πρώτη του φετινή νίκη πανηγύρισε ο Μίλων, που επικράτησε 3-0 σετ του ΟΦΗ .

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης με το τρίποντο ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας, όπου βρίσκεται πλέον ο ΟΦΗ, έχοντας μόλις έναν βαθμό.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο πρώτο σετ μετά το 11-11, με σερί που τους έστειλε στο 18-13 και έφτασαν στο 1-0 σετ με 25-20. Στο δεύτερο σετ ο ΟΦΗ διατήρησε τα ηνία στο το 15-13, όμως στη συνέχεια ο Μίλων ανέβασε στροφές και με επιμέρους σερί 6-1 προηγήθηκε με 19-16. Έτσι άνοιξε το δρόμο για το 2-0 σετ με 25-21. Στο τρίτο σετ ο Μίλων είχε το πάνω χέρι από την αρχή, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 19-19 και να προηγούνται με 20-21, όμως οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ και έκαναν το 3-0 με 25-22.

Τα σετ: 25-20, 25-21, 25-22