Πόλο

Πρεμιέρα με επική νίκη του Ολυμπιακού επί της ΑΕΚ!

Οι Πρωταθλήτριες του Ολυμπιακού στο πόλο ξεκίνησαν με απίστευτο τρόπο τις υποχρεώσεις τους στο νέο πρωτάθλημα, διαλύοντας 29-4 την ΑΕΚ στο Παπαστράτειο!

Ο Ολυμπιακός έκανε μαγικό ξεκίνημα στη νέα αγωνιστική περίοδο στο πόλο γυναικών και έφτασε μέχρι και το 29-4 απέναντι στην ΑΕΚ, πανηγυρίζοντας την επική νίκη στο Παπαστράτειο.

Μετά την κατάκτηση του Super Cup κόντρα στον Εθνικό, οι «ερυθρόλευκες» έδειξαν τη δύναμή τους με αντίπαλο την «Ένωση» και δεν σταματούσαν να σκοράρουν.

Οι Σάντα και Άντριους πέτυχαν από 6 τέρματα, ενώ, η διαφορά από το ημίχρονο είχε ανέλθει στο +13 για τις ασταμάτητες Πειραιώτισσες.

Τα οκτάλεπτα: 6-1, 8-0, 7-3, 8-0