Ισπανία

Δικαιοσύνη στο Coliseum για Χετάφε και Οσασούνα

Το τελικό 1-1 ανάμεσα στη Χετάφε και την Οσασούνα στη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της LaLiga ήταν ό,τι πιο δίκαιο θα μπορούσε να συμβεί για τις δύο ομάδες.

Η Χετάφε πολύ θα ήθελε να «χτίσει» ένα θετικό σερί μετά και το 2-0 επί της Αλαβές την περασμένη αγωνιστική.

Προηγήθηκε στο ματς με την Οσασούνα με τον Γιλντιρίμ στο 21ο λεπτό, αλλά η ομάδα του Βιθέντε Μορένο δεν άφησε την αντίπαλό της να πετύχει το στόχο της.

Ο Μπούντιμιρ στο 60ο λεπτό ισοφάρισε στο τελικό 1-1, με τους φιλοξενούμενους στο Coliseum να συνεχίζουν το αήττητο σερί τους και να το επεκτείνουν τα τέσσερα παιχνίδια, μετά και τις αναμετρήσεις με τις Λας Πάλμας (2-1), Βαλένθια (0-0) και Μπαρτσελόνα (4-2).