Τσακίρης: «Πεταμένοι βαθμοί για την ΑΕΚ, παρόλο που έπαιξε σωστά - Μπαίνει σε νέα φάση εσωστρέφειας»

Το σχόλιο του Γιώργου Τσακίρη μετά την εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Λαμία για την ΑΕΚ.

Το σχόλιό του για την ισοπαλία της ΑΕΚ με τη Λαμία (1-1) στην «Opap Arena» έδωσε στον αέρα του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 ο Γιώργος Τσακίρης.

«Πεταμένοι βαθμοί σε ένα ματς που δεν έπρεπε να χαθούν. Τα 6 λεπτά καθυστερήσεων ήταν πολύ λίγος χρόνος. H AEK έκανε πολλές ευκαιρίες, οι παρεμβάσεις του Αλμέιδα ήταν πολύ θετικές και βελτίωσαν το αγωνιστικό της πρόσωπο. Σίγουρα θα περιμέναμε κάτι περισσότερο από τον Λιβάι.

Η ΑΕΚ πήγε να παίξει σωστά και προσπάθησε να παίξει με συνεργασίες, όμως δεν βρήκε ένα δεύτερο γκολ που το άξιζε βάσει εικόνας. Η γκέλα θυμίζει το 1-1 με τον Πανσερραϊκό πέρυσι, και η ομάδα μπαίνει σε μία νέα φάση εσωστρέφειας. Θα δείξει το χορτάρι αν μπορούν να απορροφηθούν οι κραδασμοί»