Ο Γιόβετιτς έφερε στα ίσα το ντέρμπι «αιωνίων» στο 81' και έδωσε προβάδισμα στον Ολυμπιακό για την 3η θέση!

Μέσα σε οκτώ λεπτά, ο Ολυμπιακός «χτυπάει» δύο φορές, ισοφαρίζοντας τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο (2-2) και παίρνοντας το πάνω χέρι για την κατάληψη της 3ης θέσης του πρωταθλήματος!

Οκτώ λεπτά μετά το σπάνιας ομορφιάς γκολ του Ντανιέλ Ποντένσε, ο Ολυμπιακός «χτύπησε» εκ νέου τον Παναθηναϊκό, φέρνοντας το ματς στα ίσα!

Συγκεκριμένα, στο 81ο λεπτό, οι «ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν σε 2-2 τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο μετά από εξαιρετική σέντρα του Ποντένσε από τα δεξιά στην «καρδιά» της περιοχής, εκεί όπου ο Γιόβετιτς νίκησε στον αέρα τον Κώτσιρα και από κοντά ξαναέφερε το ματς στο... μηδέν!

Ένα αποτέλεσμα που ευνοεί τους Πειραιώτες, καθώς με το «Χ» κατακτούν εκείνοι την 3η θέση της φετινής Stoiximan Super League και κατ' επέκταση το εισιτήριο για το Conference League.