Βαριά ήττα για ΟΦΗ στο πρώτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους

Την ήττα με σκορ 3-0 από την Μπέβερεν υπέστη ο ΟΦΗ στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι επί ολλανδικού εδάφους.

Φιλικό ξεμούδιασμα με ήττα για τον ΟΦΗ επί ολλανδικού εδάφους, με τους Κρητικούς να χάνουν εύκολα με σκορ 3-0 από την βελγική Μπέβερεν, στο πρώτο τους φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας.

Το σύνολο του Τραϊανού Δέλλα βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίωρο του ματς, από τα τέρματα των Ντάσι και Λιμπόμπε στο 18ο και 30ο λεπτό.

Μάλιστα, ο δεύτερος με κεφαλιά έγραψε το 3-0 πριν βγει το ημίχρονο, την ώρα όπου ο ΟΦΗ όντας εμφανώς εκτός αγωνιστικού ρυθμού από τις πολλές προπονήσεις, δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός. Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε αισθητά λόγω και των πολλών αλλαγών από τους δύο προπονητές, με το 3-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.