Φιλική εξάρα για Λεβαδειακό

Φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα έδωσε την Παρασκευή ο Λεβαδειακός, επικρατώντας 6-0 του Αμαρυνθιακού στο γήπεδο του Αγίου Σπυρίδωνα.

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 6-0 του Αμαρυνθιακού σε φιλικό ματς προετοιμασίας ενόψει της έναρξης της Super League 1 σε δύο εβδομάδες. Ο Νίκος Παπαδόπουλος χρησιμοποίησε το σύνολο των ποδοσφαιριστών που είχε στη διάθεσή του, παρατάσσοντας δύο διαφορετικές ενδεκάδες.

Το σκορ για τον Λεβαδειακό άνοιξε ο Βήχος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Εραμούσπε έκανε το 2-0 με κεφαλιά, ενώ ο Γιαννιώτας «έγραψε» το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «πράσινοι» έφτασαν στο 6-0 με τα τέρματα των Κωστή, Συμελίδη και Νικολιά.