Κράτησε το μηδέν παθητικό…

Για δεύτερο συνεχόμενο φιλικό ματς, η Κέρκυρα διατήρησε το «0» παθητικό, επικρατώντας με 1-0 του Αργυρόκαστρου στον Πλάντραφο και έδειξε σε καλή κατάσταση, ενόψει της έναρξης της Σούπερ Λίγκας.

Η Κέρκυρα νίκησε 1-0 το Αργυρόκαστρο σε φιλικό ματς στον Πλαντραφο και έδειξε πως έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στην άμυνα, αφού αυτό είναι το δεύτερο συνεχόμενο φιλικό που δε δέχονται γκολ οι Φαίακες, μετά το 1-0 στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ την περασμένη Κυριακή.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Γεωργακόπουλος στο 14’.

ΑΟΚ ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ (α’ ημίχρονο): Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Γκόμες, Ζαραδούκας, Σιόντης, Ζορμπάς, Επστάιν, Γεωργίου, Κόντος, Γεωργακόπουλος

ΑΟΚ ΠΑΕ ΚΕΡΚΥΡΑ (β’ ημίχρονο): Αραμπατζής, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Σπίνουλας, Ντιόγκο, Τζανουλίνος, Κρητικός, Ντουαλά, Αρναρέλλης, Χιντζίδης, Παμλίδης

Η ομάδα του Αργυρόκαστρου παρατάχθηκε με τους: Μιράκα, Αράπα, Μερσίνι, Μπεκίρι, Ράπο, Μπραχιμάι, Αλέξι, Λίτσεϊ, Ρότσα, Αμπαζάι, Μπρέγου. Έπαιξαν ακόμα οι: Ρούτσι, Σέχου, Σογκάι, Κάσμα, Στράβα

Ο Αντιλέχου ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, ώστε να ενταχθεί όσο γίνεται πιο γρήγορα στον κανονικό ρυθμό προπονήσεων.

Οι Ναζίμ και Τριαντάφυλλος ακολουθούν ατομικό πρόγραμμα, καθώς προέρχονται από τραυματισμό.

Οι Τουράμ και Νίκιτς δεν αγωνίστηκαν για λόγους ξεκούρασης.