Κόρμπος: «Το θέλαμε πολύ»

Στην επιθυμία του Απόλλωνα να πάρει αυτό το τρίποντο μετά από τέσσερις αγωνιστικές δίχως νίκη, στάθηκε ο Παναγιώτης Κόρμπος

Ο μέσος του Απόλλωνα, που σκόραρε σε βάρος της παλιάς του ομάδας, υπογράμμισε τη σημασία της καλής εμφάνισης στο Κύπελλο με τον Πλατανιά, ενώ ξεκαθάρισε πως οι επιτυχίες και οι νίκες θα έρθουν μέσα από την καλή άμυνα.

Θέλαμε πολύ αυτό το παιχνίδι γιατί ερχόμασταν από αρκετά συνεχή αρνητικά αποτελέσματα. Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ από μία αδράνεια, όμως δεν τα παρατήσαμε και ισοφαρίσαμε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε μπροστά στο σκορ, όμως και πάλι πήγαμε να «αυτοκτονήσουμε», καθώς νομίζαμε με 2-1 από το 55' θα τελειώσει το παιχνίδι. Αυτό πρέπει να το διορθώσουμε όσο το δυνατόν πιο γρήγορα γιατί ο Λεβαδειακός δεν μας χαρίστηκε, μας ισοφάρισε αλλά και πάλι καταφέραμε και βάλαμε δύο γκολ. Πρέπει να αλλάξουμε το σκεπτικό μας ότι πρέπει να παίζουμε άμυνα από τη στιγμή που θα προηγηθούμε στο σκορ. Πρέπει να βγαίνουμε στην επίθεση και να καθαρίζουμε τα παιχνίδια. Κρατάμε τους τρεις βαθμούς και το γεγονός ότι πετύχαμε τέσσερα γκολ»,

Όσο για την ψυχολογία: «Πιστεύω ότι το πρόβλημα του Απόλλωνα δεν είναι ότι δεν έχουμε καλή ομάδα ή καλούς παίκτες αλλά θέμα συγκυριών και ψυχολογίας. Με μία καλή εμφάνιση που κάναμε στο παιχνίδι του Κυπέλλου με τον Πλατανιά άλλαξε η ψυχολογία όλων των παιδιών και το δείξαμε σήμερα μέσα στο γήπεδο. Δεν μας άξιζε που βρισκόμασταν τόσο χαμηλά στη βαθμολογία. Πιστεύω ότι στο μέλλον μέσα από τη δουλειά μας θα ανεβούμε ακόμη πιο ψηλά».