Βέλντε: «Δίκαιο σκορ το 0-0, ήταν ένα δύσκολο και σκληρό ματς»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο Κρίστοφερ Βέλντε μετά την ισοπαλία (0-0) του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο μέρος αλλά δεν σκόραρε, με τον Ολυμπιακό να βελτιώνεται δραστικά στην επανάληψη και το ντέρμπι να μένει χωρίς νικητή (0-0), αφήνοντας αμφότερους… χαμένους.

Μετά την αναμέτρηση, ο Κρίστοφερ Βέλντε, που πέρασε στο ματς ως αλλαγή στο 62ο λεπτό, τόνισε πως η ομάδα του δυσκολεύτηκε να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες, και πως το τελικό σκορ είναι δίκαιο βάσει της εικόνας του αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Προσπαθήσαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες, ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Δυσκολευτήκαμε πολύ να βγούμε μπροστά και να δημιουργήσουμε καλές φάσεις, ήταν ένα σκληρό παιχνίδι. Νομίζω πως το 0-0 ήταν ένα δίκαιο σκορ.

Αυτά τα παιχνίδια είναι ωραία, δημιουργείται ωραία ατμόσφαιρα. Θα ήθελα να έχουμε και τους φιλάθλους μας στο πλευρό μας. Δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, δεν δεχθήκαμε όμως και γκολ, ήταν ένα δίκαιο αποτέλεσμα σε ένα δύσκολο παιχνίδι».