Απείλησε την ΑΕΚ με Τετέ και Ουναΐ στην εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός κυνήγησε την ισοφάριση με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου κόντρα στην ΑΕΚ, όμως ούτε ο Τετέ, ούτε ο Ουναΐ κατάφεραν να σκοράρουν.

Απείλησε εις διπλούν με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός.

Οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά και έχασαν σημαντική ευκαιρία, αρχικά στο 48' με τον Ιωαννίδη και τον Τετέ να συνεργάζονται, όμως η τελική προσπάθεια του Βραζιλιάνου ήταν αδύναμη και κατέληξε στην αγκαλιά του Στρακόσα.

Δευτερόλεπτα αργότερα και πάλι η ομάδα του Αλόνσο βρέθηκε κοντά στο 1-1 με τον Μαροκινό να κάνει ένα σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, το οποίο πέρασε ελάχιστα άουτ.