Αστέρας Τρίπολης-Κέρκυρα 3-0 (τελικό)

Το δύο στα δύο έκανε ο Αστέρας Τρίπολης που επιβλήθηκε με 3-0 της Κέρκυρας. Οι Αρκάδες κράτησαν ξανά το μηδέν στην άμυνα και έφτασαν στην τελική επικράτηση χωρίς να δυσκολευτούν ιδιαίτερα. Με αυτογκόλ του Χάμπλ στο 60ο λεπτό έγινε το 1-0, με τον Περόνε να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 73'. Το τελικό 3-0 ο Πιπίνης στο 77ο λεπτό. Χωρίς σκορ για δεύτερη αγωνιστική οι Φαίακες. Παρακολουθήσατε live την εξέλιξη της αναμέτρησης από τον sport-fm.gr.

Με στόχο τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στη Σούπερ Λίγκα υποδέχεται ο Αστέρας στην Τρίπολη την Κέρκυρα στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Προηγούνται οι Αρκάδες με 3-0 με το αυτογκόλ του Χάμπλ στο 60ο λεπτό και το γκολ του Περόνε στο 73' και του Πιπίνη στο 77'.

Παρακολουθείστε live την αναμέτρηση από το sport-fm.gr

Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης με 3-0

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

80' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα. Στις θέσεις των Περόνε και Ράγιος, πέρασαν οι Ντινιωτάκης και Γκαρσία

77' ΓΚΟΛ ο Αστέρας και 3-0,με τον Πιπίνη να έρχεται σε θέση φορ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα

73' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα με τον Περόνε και 2-0. Ο επιθετικός των γηπεδούχων βρέθηκε μετά από τακουνάκι του Ράγιος μόνος του μέσα στην περιοχή, σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα

68' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με τον Ουσέρο να κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι και τον Αναστασόπουλο να μπλοκάρει σταθερά

60' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα και 1-0 με αυτογκόλ του Χάμπλ μετά από φάουλ του Ράγιος

58' Αλλαγή για Αστέρα. Ντε Μπλάσιτς στη θέση του Μπακασέτα

57' Σουτ από τον Ράγιος απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αναστασόπουλος

47' Ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπακασέτα να σουτάρει και τον Αναστασόπουλο να αποκρούει εντυπωσιακά

46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

45' Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

43' Δοκάρι για την Κέρκυρα με τον Μπάρκογλου να πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να παίρνει περίεργη τρχιά και να καταλήγει στο δοκάρι

36' Καλή φάση για τον Αστέρα με τον Ράγιος να σουτάρει αδύναμα μέσα απο την πειοχή με τη μπάλα να καταλήγει εύκολα στα χέρια του Αναστασόπουλου

28' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Μπακασέτα να σουτάρει έξω από την περιοχή με τη μπάλα να χτυπάει αρχικά στο αριστερό κάθετο δοκάρι, στη συνέχεια στο οριζόντιο, με την άμυνα της Κέρκυρας να απομακρύνει τελικά σε κόρνερ

22' Πρώτη φάση για την Κέρκυρα με τον Μπάρκογλου να σουτάρει έξω από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει άουτ

20' Πολύ καλή φάση για τον Αστέρα με το απευθείας φάουλ του Μπακασέτα να αναγκάζει τον Αναστασόπουλο σε εξαιρετική επέμβαση

12' Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα για τον Αστέρα με την κεφαλιά του Μπαρτολίνι να περνάει λίγο έξω

10' Πιέζουν οι γηπεδούχοι για το γκολ, χωρίς ωστόσο να έχουν καταφέρει κάτι μέχρι στιγμής

1' Έναρξη του αγώνα

-Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Απόστολου Παπουτσάκη

-Σε περίπτωση νίκης ο Αστέρας Τρίπολης θα παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας. Κάτι που θα του δώσει άλλο... αέρα ενόψει της δύσκολης συνέχειας

-Οι Φαίακες θέλουν απέναντι σε μία δύσκολη ομάδα να αφήσουν πίσω τα κακώς κείμενα της πρεμιέρας και να πάρουν τους πρώτους βαθμούς στη φετινή Σούπερ Λίγκα

-Την πρώτη τους νίκη επί της Κέρκυρας θέλουν να πετύχουν οι γηπεδούχοι, καθώς στις μέχρι στιγμής αναμετρήσεις των δύο ομάδων στην Τρίπολη, ο Αστέρας δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης

-Έγιναν γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Ουσέρο, Αλβάρες, Μπακασέτας (58'Ντε Μπλάσις), Ράγιος, Ναβάρο, Περόνε

Στον πάγκο: Μπαντής, Φορμίκα, Κουρμπέλης, Ντινιωτάκης, Φραγκουλάκης, Γκαρθία

Κέρκυρα (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Έντερ, Βενέτης, Κοντοδήμος, Χάμπλ, Ηλιάδης, Καραλής, Τσουμάνης, Λεόν, Μπάρκογλου

Στον Πάγκο: Στρατηλάτης, Πετρούσης, Σταμόγιαννος, Διαμαντόπουλος, Αγρίτης, Τσοκάνης, Καραμπέτσας

Διαιτητές: Μαντάκης (Ημαθία), Γεωργιάδης (Κοζάνη), Χασάν Κούλα (Μακεδονία)