«Γνωρίζαμε τη σημασία των βαθμών»

Ευχαριστημένος από τη νίκη της Κέρκυρας (2-0), κόντρα στη SKODA Ξάνθη, δήλωσε ο Χάβι Γκράθια, επισημαίνοντας πως οι παίκτες του γνώριζαν τη σημασία των βαθμών της νίκης. Ο Ισπανός τεχνικός τόνισε πως η ομάδα του είναι σε καλό φεγγάρι, έχοντας τέσσερις νίκες στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Χάβι Γκράθια στη Συνέντευξη Τύπου:

«Ήμασταν πολύ συγκεντρωμένοι γνωρίζοντας τη σημασία των βαθμών που διεκδικούσαμε. Αντιμετωπίσαμε τις αρετές αυτής της ομάδας με το κατά μετώπων παιχνίδι στον Μαρκόφσκι.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας κι είχαμε μια-δυο καλές φάσεις και στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν πιο επιθετικοί, εκμεταλλευτήκαμε κάποιες ευκαιρίες που δημιουργήσαμε και θεωρώ τελικά ότι είναι δίκαιη η νίκη της ομάδας.

Είμαι πεπεισμένος ότι αυτή τη νίκη, ήταν συνέχεια της νίκης επί του Λεβαδειακού. Ο τρόπος που αντιδράσαμε σε εκείνο το ματς μας έδωσε ώθηση να συνεχίσουμε σήμερα με αυτή τη διάρκεια και πρέπει να ξεχωρίσουμε το γεγονός αυτό ότι έχουμε φτάσει τις 4 νίκες στα τελευταία 5 ματς.

Είναι αισιόδοξο μήνυμα το ότι ασχολούμαστε με υπολογισμούς, για το τι βαθμούς χρειαζόμαστε για την παραμονή, γιατί υπήρχε κάποια περίοδος που ήταν πολύ δύσκολη. Είμαστε σε καλό φεγγάρι και πρέπει να συνεχίσουμε έτσι, να δουλεύουμε και να πάρουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς για να πετύχουμε το στόχο ματς