Χειμαρρώδης ο Καραγεωργίου

Τα παράπονά του για τις αποφάσεις του διαιτητή Κωνσταντινέα, εξέφρασε ο προπονητής του Εργοτέλη, Νίκος Καραγεωργίου. Ο Καβαλιώτης τεχνικός τόνισε πως αν η ομάδα του μετουσίωνε τις ευκαιρίες που είχε σε τέρματα, τότε ο διαιτητής δεν θα μπορούσε να αλλάξει την κατάσταση.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Νίκος Καραγεωργίου:

Για το παιχνίδι κόντρα στην Κέρκυρα:
«Θέλω να ζητήσω συγνώμη που έχει κλείσει η φωνή μου, αλλά έκλεισε γιατί είχε τους λόγους της όπως και ο Εργοτέλης έχει τους λόγους του που φεύγει χωρίς καλό αποτέλεσμα. Το παιχνίδι στα πρώτα είκοσι λεπτά του έπρεπε να είναι 3 ή 4-0 υπέρ της ομάδας μου και αυτό ήταν το μεγαλύτερο λάθος που κάναμε. Δεν καταφέραμε να φτάσουμε το σκορ σε σημείο που δεν θα μπορούσε ο διαιτητής να παίξει το δικό του ρόλο. Έχω μιλήσει πολλές φορές για τη διαιτησία και έχω πει ότι ο κλάδος τους πρέπει να εκμεταλλευτεί όλα αυτά που έγιναν το καλοκαίρι όμως δεν έχει γίνει τίποτα. Έπρεπε να βλέπατε τους παίκτες μου όταν ήρθαν στο ημίχρονο στα αποδυτήρια και θα καταλαβαίνατε. Έπρεπε να βλέπατε τους παίκτες μου όταν ήρθαν στο ημίχρονο στα αποδυτήρια και θα καταλαβαίνατε».

Για τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Κωνσταντινέα –ειρωνικά- ανέφερε:
«Ο διαιτητής σήμερα δεν ήθελε να κερδίσει η Κέρκυρα. Ήθελε να κερδίσει ο Εργοτέλης. Πρέπει να τον ευχαριστήσουμε και να του ευχηθούμε κι άλλα τέτοια. Κατόρθωσε ένα γήπεδο να ασχολείται με αυτόν, αντί με τη νίκη της Κέρκυρας. Οι διαιτητές φέτος έπρεπε να εκμεταλλευτούν την κατάσταση που δημιουργήθηκε το καλοκαίρι, με τα στημένα κι όλα αυτά, αλλά τελικά δεν έκαναν τίποτα»