Την πλήρωσαν οι Νέοι

Στην ομάδα των Νέων ξέσπασαν οι ποδοσφαιριστές της Κέρκυρας, καθώς νίκησαν 4-0 σε φιλικό που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για τους «Φαίακες» στην περίοδο της προετοιμασίας τους.

Η αναμέτρηση είχε διάρκεια 70 λεπτά. Η ομάδα του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς πήρε το προβάδισμα στο 18ο λεπτό με κεφαλιά του Μαϊστόροβιτς, ενώ στο 39΄και το 67΄ με τον ίδιο τρόπο σκόραραν οι Ιωάννου και Βέντσελ. Ο Φλαβίνιο ήταν ο εκτελεστής και στα δύο κόρνερ, ενώ στο 48ο λεπτό είχε ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 3-0 με δυνατό σουτ.

Στο α’ μέρος ο Μπόζινταρ Μπάντοβιτς παρέταξε την ομάδα του με τους: Χάμπερ (επέστρεψε από τη Μάλτα), Γκουστάβο, Κοντοδήμος, Βενέτης, Μαϊστόροβιτς (22’ Ζιάμπαρης), Χαμπλ, Φλαβίνιο, Λόβιν, Καλαντζής, Γιάντσης, Μαζνόφ.

Στο β’, έπαιξαν οι: Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Κουλούρης, Ζιάμπαρης, Βέντσελ, Λαμπρόπουλος, Χαμπλ, Οσμάν, Πατηνιώτης, Φλαβίνιο, Ιωάννου.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Τάσος Κάκος, με βοηθούς τους Γιώργο Σκούρα και τον γιο του, Σπύρο Κάκο.