Ηρακλής-Ατρόμητος 1-0 (Τελικό)

O Ηρακλής αντιμετωπίζει τον Ατρόμητο στη Θεσσαλονίκη για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Το ματς βρίσκεται στο 2ο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 45' με τον Γιάκομπ.Παρακολουθήστε live την εξέλιξη του αγώνα στο www.sportfm.gr.

90+4' Λήξη του αγώνα

86’ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Γκαρσία ο Κυριαζής.

81’ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Παπαστεριανού ο Καρλίνιος

80’ Δοκάρι για τον Ατρόμητο. Ο Καμαρά επιχείρησε ένα πολύ δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αφού τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Ελευθερόπουλου.

76' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Ανδρέα Τάτου ο Περόνε.

76' Κίτρινη κάρτα στον Τάτο.

Λίγο μετά το τέλος της αναμέτρησης, παρακολουθήστε στη Web TV του www.sportfm.gr τα στιγμιότυπα του αγώνα από τη Nova.

70’ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Καραγκούνη ο Μπρίτο.

70’ Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στη θέση του Μάρα ο Ηλιάδης.

60’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Έπειτα από μία επικίνδυνη σέντρα του Καραγκούνη από αριστερά, ο Σαγκανόφσκι πήρε την κεφαλιά στην μικρή περιοχή, αλλά δεν κατάφερε να βρει στόχο.

60’ Κίτρινη κάρτα στον Χοσέμι.

57’ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Μελισσά ο Αναστασάκος.

51’ Ο Τάτος βγήκε απέναντι από τον Ελευθερόπουλο, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45’ ΓΚΟΛ 1-0 ο Ηρακλής.Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λίμα από δεξιά για το κεφάλι του Γιάκομπ. Ο επιθετικός του «Γηραιού» με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

44' Σουτ από πλεονεκτική θέση επιχείρησε ο Λίμα, η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

41' Δυνατό σουτ του Τάτου, η μπάλα άουτ

40’ Πολύ καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο, ο Ελευθερόπουλος έδιωξε με υπερένταση την μπάλα κόρνερ.

40' Κίτρινη κάρτα στον Κατσικά.

38' Κίτρινη κάρτα στον Νεμπεγλέρα.

28’ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους η οποία προήλθε από στημένη φάση. Ο Λίμα γέμισε με φάουλ στην περιοχή, ο Κατσικάς πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μιχαηλίδης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

26’ Ο Ηρακλής έχει την κατοχή και καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας, έχει πάρει τον έλεγχο, αλλά δυσκολεύεται προς το παρόν να βρει ανοιχτούς διαδρόμους προς την εστία του Μιχαηλίδη.

22’ Καλό σουτ του Παπαστεριανού, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μιχαηλίδη.

18’ Κίτρινη κάρτα στον Ιάκομπ.

6' Παιχνίδι αναγνωριστικού χαρακτήρα σε αυτά τα πρώτα λεπτα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Ηρακλής (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ελευθερόπουλος, Χοσέμι, Κατσίκας, Αραμπατζής, Λίμα, Ντάνι, Παπαστεριανός, Μάρα, Σίσιτς, Πίτου Γκαρσία, Ιάκομπ

Στον πάγκο: Μπαντής, Ηλιάδης, Κυριαζής, Κανακούδης, Βέλλιος, Καρλίνιος, Βουτσιάς.

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης, Τάτος, Ολιβέιρα.

Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Σαμπού, Αναστασάκος, Περόνε, Μπρίτο, Σαρμιέντο, Καραλής.

Αήττητος είναι ο Ατρόμητος στις τρεις τελευταίες του επισκέψεις στο Καυταντζόγλειο. Μάλιστα σε μία από αυτές, το 2007-08 είχε φύγει νικητής με 3-2.

Πάντως, η προϊστορία είναι υπέρ του Ηρακλή. Ο «Γηραιός» έχει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και μόλις μια ήττα, αυτή της σεζόν 2007-08.